گل و گیاه آپارتمانی
استفاده از گل و گیاه آپارتمانی باعث زیباتر شدن خانه می شود و دیدن گل و گیاه روحیه و نشاط اعضای خانواده را بالا می برد و همچنین برای پاکسازی هوای آلوده خانه بسیار مناسب است.

گیاهان و گل های زیبای آپارتمانی مناسب اتاق پذیرایی

گیاهان خانگی می توانند فضای داخل خانه را روشن تر و زیباتر کنند. جدا از زیبایی و دکور، این گیاهان برای پاک سازی هوای آلوده در منزل هم مناسب هستند و می توانند عاملی برای جلوگیری از بیماری ها هم باشند . اما شاید از خودتان بپرسید که در بین این همه گیاه مختلف بهتر است کدام یک را در منزل نگهداری کنیم ؟ در این قسمت از سبک زندگی نمناک گیاهانی را به شما معرفی می کنیم که مراقبت از آن ها در منزل راحت است و همچنین فواید زیادی هم دارند.

گل و گیاه

اریکا پالم

این گیاه برای محیط داخل خانه عالی است و یک مرطوب کننده و از بین برنده کربن دی اکسید و سموم هوا محسوب می شود و به راحتی می توانید در کنار مبلمان ، آن را قرار دهید یا این که آن را نزدیک پنجره بگذارید تا احساس بهتری داشته باشید.

گیاه مار

گیاه مار برای داخل منزل مخصوصا برای اتاق خواب عالی است زیرا سطح سالمی از اکسیژن را در داخل منزل ایجاد می کند و ظاهر زیبایی هم دارد.

گیاه آلوورا

قطعاً با فواید گیاه آلوورا آشنایی دارید . این گیاه می تواند سموم آلوده را از داخل هوا حذف کند و باعث می شود که اثر مواد مضر شیمیایی در هوا کاهش پیدا کند.

گیاه آلوورا

گیاه فیکوس

گیاه فیکوس یکی از آسان ترین گیاهان برای نگهداری می باشد و هوا را از سموم مضر پاکسازی می کند. این گیاه نیاز به محیط نسبتا خنک با نور غیر مستقیم دارد. بنابراین به راحتی می توان آن را داخل منزل نگهداری کرد.

گیاه عَشَقِه

عَشَقِه یا پاپیتال دارای ساقه های نرم و بالارونده است و برگ هایی کوچک و قلبی شکل دارد و به درخت، دیوار یا هر داربست دیگری می چسبد و بالا می رود. برای رشد بهتر این گیاه را در کنار پنجره و در معرض نور خورشید قرار دهید. عشقه سموم هوا را جذب می کند و پرورش آن نیز بسیار ساده است. عشقه ابلق را به صورت گلدانی می توان پرورش داد و آویز کرد. این گیاه از سوی ناسا به عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است زیرا این گیاه قارچ ها و آلودگی های هوازی و معلق در هوا را جذب می کند و باعث می شود افرادی که به آلرژی های تنفسی دچار هستند در اتاق هایی که این گیاه در آن حضور دارد، بهتر زندگی کنند.

گل و گیاه آپارتمانی

بن سای

بن سای درختچه های کوچک تزیینی هستند که در انواع و شکل های مختلف وجود دارند که به شکل مینیاتوری درآمده و می توانند دکوراسیون شما را دلنوازتر کنند.

کلوروفیتوم برگ گندمی

این گیاه گزینه مناسبی برای افرادی است که باغبانی نمی دانند. این گیاه باعث از بین رفتن مولکول های بنزن و فرمالدئید هوا می شود.

گیاه آپارتمانی

زنبق

این گیاه در آپارتمان به راحتی قابل نگهداری است زیرا به نور زیادی نیاز ندارد و رطوبت آن باید همیشه تامین شود. به این گیاه جاروبرقی هوا می گویند زیرا ترکیب های خطرناکی مانند تری کلرواتیلن، فرمالدئید و بنزن را جذب می کند و به کیفیت هوای آپارتمان می افزایند و از میزان خطرناک بودن این مواد شیمیایی می کاهند.

انواع بامبو

انواع بامبو نیز در دکوراسیون های مدرن امروزی به زیبایی جای می گیرند. گیاه بامبو برای بیماران مبتلا به آسم مفید است. بامبو برای رشد به نور کافی و آب تازه نیاز دارد. البته بامبو برای رشد، خاک نمی خواهد. حتی می توان آن را در خاک های ژله ای نگهداری کرد اما برای رشد بهتر است از تقویت کننده های مایعی استفاده شود که به آب بامبو اضافه می کنند.

انواع بامبو

دراکانا مارجیناتا

دراکانا مارجیناتا یا دراکانای نوک قرمز یا درخت اژدهای ماداگاسکار یک درخت همیشه سبز است که در صورت مراقبت می تواند تا ارتفاع 15 پا و عرض 8 پا رشد کند. این گیاه در فضای بسته رشد می کند و سرمازده هم نمی شود زیرا تحمل و مقاومت بالایی دارد و بنزول و فرمالدئید موجود در هوا را پاکسازی می کند.

گیاه نخل راپیس

این گونه از نخل خانگی که بسیار آسان رشد می کند، به دلیل برگ های همیشه سبز آن دکور همیشگی خانه تان خواهد بود. این گیاه به نور و رطوبت کم نیاز دارد و بخار آمونیاک موجود در هوا را که از شوینده ها، پارچه ها و رنگ های شیمیایی نشأت می گیرد، مورد هدف قرار داده و آنها را جذب خود می کند.

گیاه نخل راپیس

گیاه سرخس

سرخس بوستون با برگ های پرمانند و شمشیری برای نگهداری در داخل آپارتمان بسیار مناسب است. این گیاه یکی از بهترین تمیزکننده های هوای داخل آپارتمان به شمار می رود و به رطوبت و آب مداوم نیاز دارد . سرخس در از بین بردن ماده شیمیایی فرمالدئید بسیار موثر است و می تواند مواد سمی همچون جیوه و آرسنیک را نیز در خاک از بین ببرد.

بنجامین

این گیاه زیبا بنزول، تری کلرواتیلن و فنول که در شوینده های فرش، چسب و خیلی چیزهای دیگر یافت می شوند را پاکسازی می کند.

گیاه شمشیری

گیاه شمشیری یا سانسوریا یا زبان مادرشوهر در نور کم رشد می کند. این گیاه دی اکسیدکربن را جذب و اکسیژن متصاعد می کند و سبب می شود شما به راحتی نفس بکشید. این گیاه فرمالدئید و بنزن هوا را نیز از بین می برد.

گیاه شمشیری

پوتوس طلایی

پوتوس گیاهی رونده و پیچکی مشهور از خانواده گل شیپوریان است که نگهداری از آن در آپارتمان یا خانه بسیار مناسب است. پوتوس طلایی با قابلیت تصفیه هوا و پاکسازی و از بین بردن بنزن، مونوکسیدکربن و فرمالدئید یک گیاه موثر در سالم سازی هوای خانه به حساب می آید.

درخت پول

این گیاه یکی از رایج ترین گیاهان در منزل محسوب می شود و برای اتاق های داخل خانه هم بسیار مناسب است و می توانید آن را داخل پذیرایی هم قرار دهید که ظاهر بسیار زیبایی دارد و البته زمانی که رشد کند ، نیاز به فضای بزرگی خواهد داشت.

گل و گیاه آپارتمانی مفید و مناسب اتاق پذیرایی

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی