موجودات در بدن

موجودات چندش آوری که در بدن ما زندگی میکنند!!

کد مطلب : 84598تعداد نظرات : 4 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر تصور میکنید که شما تنها موجود زنده در جسم خود هستید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید چرا که همراه شما موجودات دیگری روی این بدن زندگی می کنند.

موجودات زنده چندش آوری که در بدنمان زندگی میکنند

فرقی ندارد که چه قدر بدن خود را بشویید یا از لوسیون های معطر استفاده کنید یا چه قدر به رژیم غذایی خود اهمیت دهید؛ در هر صورت تعدادی باکتری و ویروس در بدن شما وجود دارد که قابل رویت نیستند.

علاوه بر آن چیز های چندش آور دیگری هم هستند که در بدن شما وجود دارند و شاید تحمل دیدن شان را نداشته باشید که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

باکتری روی پوست سر

باکتری های زیادی روی پوست سر وجود دارند که بخشی طبیعی از پوست سر هستند. باکتری ها تحت هر شرایطی روی سر شما وجود دارند و جزئی از پوست سر سالم می باشند.

شوره سر

جانور روی مژه و ابرو

در بین همه میکروب هایی که داخل بدن زندگی می کنند، تعدادی از آنها روی مژه و ابرو هستند. جانوران بسیار ریزی بوده که بدن بلند و پاهای درازی دارند و کل عمرشان را روی صورت یا موهای بدن شما سپری می کنند و همانجا می خوابند، غذا می خورند و حتی جفت گیری می کنند. وجود بیش از حد آن ها باعث ایجاد آلرژی می شود و مشکلاتی مثل روزاسه را به وجود می آورد؛ حتی می توانند عامل خشکی چشم نیز باشند.

حشره روی صورت

پوست شما یکی از مهم ترین مکانیسم های دفاعی بدن تان در برابر خطر های بیرونی است و باکتری که روی سطح پوست زندگی می کنند، جزء آن محسوب می شوند. سلامت کلی پوست شما وابسته به سلول های پوستی و میکروب هایی است که روی سطح پوست هستند. تعدادی از این میکروب ها به شکل حشره بوده و از روی پوست جدا نمی شوند.

پوست صورت

جرم داخل بینی

بینی و دهان مانند پوست؛ قسمت هایی از بدن هستند که بیشتر در معرض محیط قرار می گیرند و تعداد زیادی از میکروب ها داخل آن ها رشد می کنند و شاید جزء سیستم دفاعی محسوب شوند و شما از وجود آن ها خبر ندارید.

میکروب های بودار داخل دهان

دهان دومین جایی است که بیشترین تعداد میکروب در آن وجود دارد . اولین رتبه مربوط به روده است. اگر دندان های خود را به طور منظم مسواک نزنید، این باکتری ها بیشتر می شوند و عوامل ایجاد بوی بد دهان خواهند بود. در واقع در دو طرف دندان قسمت تجمع این باکتری هاست که با مسواک و نخ دندان، تعداد آن ها کاهش پیدا می کند و از بیماری های لثه و خون ریزی جلوگیری می شود.

دهان

میکروب های بودار بین انگشتان پا

تعداد زیادی از قارچ ها و باکتری ها و همچنین انگل ها لای انگشتان پا وجود دارند. حتی اگر بهداشت را رعایت کنید این میکروب ها هستند اما با رعایت بهداشت و شستشوی منظم پا می توانید تعداد آن ها را کاهش دهید تا عامل ایجاد بوی بد نباشند.

میکروب های بد بو زیر بغل

قطعا متوجه شده اید که اگر بهداشت زیر بغل را رعایت نکنید، این ناحیه سریعا بو می گیرد؟ زیرا در این قسمت میکروب ها و باکتری هایی وجود دارند که اسید چرب را می شکنند و پروتئین ها را در عرق آزاد می کنند و بدبو هستند. پس باید به بهداشت این قسمت از بدن خود بیشتر توجه کنید.

میکروب های زیاد روی دست

دست ما قسمتی است که با چیز های مختلفی برخورد دارد. انگشتان ما در معرض باکتری و ویروس هستند؛ حتی زمانی که دست خود را به صورت می زنید، باکتری ها را بین آن ها منتقل می کنید. پس بهتر است که حتما دست خود را به طور منظم بشویید و از آب و صابون و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید.

میکروب داخل ناف

فراموش نکنید که هنگام حمام کردن حتماً داخل ناف را هم بشویید، زیرا باکتری ها و میکروب های زیادی در این ناحیه تجمع می کنند و بوی بدی هم دارند.

موجودات زنده داخل واژن

تقریبا 300 نوع میکروب داخل واژن زندگی می کنند و نقش مهمی در سلامت جنسی و جلوگیری از بیماری ها دارند. این باکتری ها لاکتیک اسید ذخیره کرده و در برابر عوامل خطرناک بیرونی از این ناحیه محافظت می کنند. البته ناحیه تناسلی مردان هم میکروبیوم خودش را دارد.

مهمانی داخل شکم و روده

این یکی از ترسناک ترین چیز هایی است که می توانید تصور کنید. معمولاً مغز هیچ گونه میکروبی ندارد. علت آن هم عوامل محافظتی اطراف مغز هستند که یک سیستم فیلتر ایجاد کرد و مانع ورود میکروب می شوند.

اما برعکس مغز سیستم گوارشی است که باکتری های بسیار زیادی در آن وجود دارد. انواع انگل ها، میکروب ها و ویروس های موجود، در سیستم گوارش و شکم هستند و بیشتر در روده تجمع پیدا کرده اند و می توان گفت در آن جا مهمانی گرفتند.

موجودات چندش آوری که در بدن ما زندگی میکنند!!

4.557
این مطلب مفید بود ؟516
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
4 نظر به ثبت رسیده است
امیر1400-08-22
اینا همه تو بدن ما هستن ؟ناموسن جدی میگید
210
ناشناس1400-08-22
بله متاسفانه????
من که دیگه دست به اَبرو هام نمیزنم????????
00
Hadis1400-08-23
من اصلا فکرشو نمیکردم تو بدن ادما همچین چیزایی باشه????
00
ش ش1400-08-23
حالم بهم خورد عه عهاووق
00
وبگردی