لاغر نشدن صورت
شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با رژیم غذایی، زودتر از همه، صورت شما لاغر شود. با این وجود آیا راهی وجود دارد که صورتمان در رژیم غذایی لاغر نشود؟

ترفندهایی برای حفظ رژیم لاغری بدون لاغر شدن صورت

لاغری و کاهش وزن یکی از رویاهای افراد دارای اضافه وزن است که بعد از به تحقق پیوستن، بسیار لذت بخش می باشد اما بسیاری از افراد در رژیم های لاغری خود از لاغر شدن و افتادگی صورت شکایت دارند.

اگر بخواهیم درباره کاهش وزن صادقانه صحبت کنیم،در رژیم های کاهش وزن در هر حالت شما شاهد لاغر شدن صورت خود هستید اما مقدار لاغر شدن صورت می تواند متغیر باشد. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که دوست دارید لاغر شوید اما صورتتان همچنان تپل بماند و میزان لاغری آن را به حداقل برسانید، توصیه ها و نکات این بخش از تناسب اندام نمناک را جدی بگیرید.

صورت چاق

چیکار کنیم تو رژیم صورتمون لاغر نشه؟

اگر می خواهید از لاغری و افتادگی صورت در رژیم گرفتن جلوگیری کنید، با ادامه این بخش از نمناک همراه ما باشید:

آب فراوان بنوشید

آب به طور طبیعی بدون کالری است و به لاغری کمک کند. برخی افراد در رژیم های کاهش وزن آب و مایعات کمی استفاده می کنند. دهیدراسیون -کم آب شدن بدن- سلول های پوست را جمع می کند و به پوست ظاهری خشک و غیر منعطف می دهد. نوشیدن میزان کافی آب و مایعات در طول روز در پیروی از یک رژیم کاهش وزن از لاغر شدن صورت جلوگیری می کند. پس اگر یک رژیم کاهش وزن گرفته اید، به میزان کافی آب و مایعات بنوشید تا از بروز چین و چروک و خشکی پوست جلوگیری کنند.

نوشیدن آب

رژیم غذایی اصولی بگیرید

اگر از یک رژیم غذایی غیر اصولی و غیراستاندارد پیروی می کنید، ممکن است صورتتان لاغر شود زیرا شما با پیروی از یک رژیم غذایی غیر اصولی دچار تغییراتی در میزان چربی، عضله و... خواهید شد. رژیم های غیر اصولی که در آن از مواد غذایی مناسب استفاده نمی شود، شما را دچار لاغری صورت و کمبود ویتامین و مواد مغذی کرده و باعث پیری و کدر شدن پوست می شود. 

کاهش وزن باید آهسته باشد

اگر می خواهید بدنی متناسب و چهره ای زیبا داشته باشید، رژیم غذایی شما باید به گونه ای باشد که آهسته وزن کم کنید زیرا کاهش وزن سریع باعث بروز افتادگی و لاغری در صورت می شود، بنابراین پایین آوردن وزن باید آرام و در طی زمان باشد. 

بالا بودن سرعت کاهش وزن سبب می شود حجم زیادی از سموم موجود در بافت چربی آزاد شده و باعث افتادگی و تیره شدن پوست صورت می شود. رژیمی اصولی است که در آن نهایتاً 4 کیلوگرم در ماه کم شده و طی 6 ماه حدود %10 از وزن کم شود.

کاهش وزن

ورزش انجام دهید

برای لاغر شدن علاوه بر گرفتن رژیم اصولی بهتر است تمرینات ورزشی موثر انجام دهید. انجام ورزش و پیاده روی تنش ها را می کاهد و موجب شادابی و متوقف شدن واکنش های مخرب در پوست صورتتان می شود. باید بدانید کاهش وزن به همراه ورزش نسبت به کاهش وزن تنها با رژیم غذایی کمتر از جانب صورت اتفاق می افتد.

اگر پیوسته ورزش هوازی انجام دهید برای صورتتان مشکل به وجود خواهد آمد پس بین ورزش های هوازی چند دوره یوگا، پیلاتس و ورزش قدرتی هم اضافه کنید.

سیگار را ترک کنید

سیگار کشیدن باعث افزایش سطح پروتیین های التهابی در پوست، کاهش کلاژن و افزایش چین و چروک پوست می شود پس سیگارهایتان را دور بریزید و ترک کنید. 

ترک سیگار

از ورزش های صورت استفاده کنید 

اگر می خواهید در حین رژیم گرفتن صورتتان لاغر نشود، گونه های خود را با وزش صورت تقویت کنید. برای اینکه بتوانید برجستگی را به صورت خود بازگردانید، لبخند بزنید و این حالت را به مدت 10 ثانیه نگه دارید و سپس پنج مرتبه این کار را انجام دهید. 10 ثانیه گونه های خود را باد کنید و این کار را هم پنج مرتبه تکرار کنید. به حالت دایره وار بالای استخوان گونه را با دو دست ماساژ دهید. 

ضد آفتاب بزنید

در حین کاهش وزن از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا اشعه های فرابنفش خورشید عامل تخریب کلاژن هستند تا پوست صورتتان در معرض نور آفتاب قرار نگیرد. 

ضد آفتاب

از محصولات تحریک کننده رشد کلاژن استفاده کنید

در حین کاهش وزن می توانید با تجویز پزشک از محصولات تحریک کننده رشد کلاژن استفاده نمایید. این محصولات موضعی رشد کلاژن را تحریک و اگر روزانه و مداوم مصرف شوند، ظاهر فرد را بهبود می بخشند.

تا میتوانید سبزیجات و میوه مصرف کنید

میوه ها و سبزیجات سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی و انواع آنتی اکسیدان ها هستند که در حفظ شادابی و لطافت پوست مؤثر بوده و سبب می شوند در حین لاغری صورت شما کمتر لاغر شده و زیبا بماند. ویتامین ها و فیبر موجود در میوه و سبزیجات برای لاغری تاثیرگذارند.

میوه و سبزیجات

به نکات زیر توجه کنید

  • روزانه پیاده روی کرده و نرمش های سبک انجام دهید.
  • از مکمل های ویتامین استفاده کنید.
  • استرس و فشارهای عصبی را از خود دور کنید.
  • خواب کافی و به میزان کافی 8الی9ساعت داشته باشید.
  • از شیر، شیر خرما، شیرموز یا شیر عسل وبادام استفاده کنید.
  • در صحبت کردن و مصرف آدامس زیاده روی نکنید.

ترفندهای داشتن صورت پر ولی شکم لاغر با رژیم

4.824
این مطلب مفید بود ؟231
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ف.ن
وبگردی