تاریخچه ماکارونی
ماکارونی یکی از غذاهای لذیذ در سطح جهان با دستور پخت های متنوع می باشد. اما آیا تا به حال در مورد تاریخچه و اصالت این غذای لذیذ چیزی شنیده اید؟

مبدا و تاریخچه ماکارونی متعلق چه کشوری است؟

به نظر شما شخصیت مهمی که این غذای خوشمزه را اختراع کرده است، چه کسی می تواند باشد؟ این غذا به قدری مورد علاقه بعضی از افراد است که بدون وجود آن نمی دانند چگونه باید روز خود را سر کنند یا چه غذایی را سر میز بگذارند. افسانه های زیادی هم در کشور هایی مثل ایتالیا وجود دارد که در آن از ماکارونی صحبت کرده اند و در این داستان ها علاقه زیادی به این غذا نشان داده اند.

در آن زمان ماکارونی را با سس گوشت سرو می کردند. زیرا هنوز کریستوفر کلمبوس (کاشف آمریکا) گوجه فرنگی های آمریکا را کشف نکرده بود تا با سس آن ، ماکارونی ها را خوشمزه تر کند. 

داستان های زیاد دیگری هم وجود دارد، به عنوان مثال داستان مارکوپولو که با نودل هایی به شکل ماکارونی های امروزی از چین برگشته بود و آن ها را داخل جیب هایش گذاشته بود. البته چنانچه در این بخش از گوناگون نمناک خواهید خواند تاریخ ماکارونی اطلاعات مختلفی را در اختیار ما قرار می دهد اما چیزی که واضح و مبرهن است، این است که حداقل از دو قرن پیش این ماکارونی ها وجود داشته اند. 

تاریخچه ماکارونی

ماکارونی ریشه در سیسیلی دارد

زمانی که رد پای پاستا را در تاریخ دنبال می کنیم، به دوران تاریک قلمروی رومانی می رسیم که تاریخ پر طول و درازی دارد . کمبود اسناد و منابع باعث می شود که بررسی تاریخی ما کمی سخت تر شود. در آن زمان زنان قرون وسطی موادی را داخل سوپ می ریختند  و از انواع مختلفی از  ادویه ها استفاده می کردند که احتمال می رود همان ماکارونی های امروزی باشد. البته وجود پاستا از دوران قبل تر در بین عرب ها هم دیده شده است که در آن زمان ماکارونی ها بیشتر طلایی رنگ بودند. 

اما در کتاب ال ادریسی در سال 1154 نوشته شده است که در سیسیلی که نام یک جزیره بوده است، غذای جدیدی را با آرد درست می کردند و مردم مذاهب مسلمان و مسیحی هم از آن استفاده می کردند. 

در آن زمان صنعت تهیه پاستا به شدت گسترش پیدا کرده بود و از تجهیزات جدیدتری برای خشک کردن ماکارونی ها استفاده می کردند و آن ها را داخل محفظه های چوبی قرار می دادند و سپس آن را از طریق کشتی ها به مناطق دیگر می بردند. 

ماکارونی

تاریخچه تغییرات و شکل ماکارونی

اطلاعات در دسترس از اولین موارد ثبت شده از ماکارونی خبر می دهد که تولید پاستا در قرن 13 بوده و در آن زمان پاستا در ایتالیا محبوبیت زیادی پیدا کرده بود. البته هنوز اطلاعات خیلی واضح و مشخص نیست اما چیزی که واضح است، این است که شکل های مختلفی از پاستا در آن زمان سرو شده است. این اطلاعات نشان می دهد که شکل امروزی پاستا یا همان ماکارونی از اسپانیا آمده است. 

کم کم پاستاها و ماکارونی ها آن قدر محبوبیت پیدا کردند که در مناطق مختلفی از کشورهای دنیا تولید می شدند و در رستوران ها سرو می شدند. معمولاً ماکارونی هایی که به شکل دراز و طویل هستند و با استفاده از پیچش دور چنگال خورده می شوند ، محبوبیت زیادی دارند. پس چیزی که تا به الان واضح و مشخص بود، این بود که ماکارونی یک مخترع نداشته و در قسمت هایی از ایتالیا برای اولین بار توسط عده ای تولید شده است.

تاریخچه، مخترع و کشور اصلی ماکارونی

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : italymagazine / بخش آشپزخانه نمناک/ن/ف.ن
برچسب : ماکارونی
وبگردی