خوشحالی شوهر

خانم، این چیزها حال بد شوهرت رو خوب میکنه

کد مطلب : 84546تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 8 دقیقه
اگر میخواهید زندگی مشترک شما به خوبی و آرامش سپری شود باید برای خوشحالی شریک زندگیتان تلاش کنید، و به خوب یا بد بودن حال طرف مقابل اهمیت دهید.

رفتار و کارهایی که حال شوهرتون را بهتر میکند

زمانی رابطه بین زن و مرد موفق است که هر دو از یکدیگر راضی باشند. شاد کردن یک مرد به اندازه شاد کردن یک زن اهمیت دارد. اگر تازه ازدواج کرده اید یا حتی چندین دهه است که زندگی مشترک دارید خوشحال کردن شوهرتان کاری است که باید حتما انجام دهید. در این بخش از خانواده پلاس نمناک به مواردی که حال یک مرد را خوب می کند می پردازیم.

به او بفهمانید که چقدر برایتان مهم است

مردان هم مانند زنان، به دنبال ارزش هستند. ارزش قائل شدن برای همسرتان کار مهمی است که باید انجام دهید. شما باید به او نشان دهید که او مهمترین فرد برای شماست و هیچ شخص یا چیز دیگری در مقایسه با او برای شما ارزشمندتر نیست

همچنین به او بفهمانید که دوست دارید او را حفظ کنید و اگر اشتباهی پیش آمد، او را در اولویت قرار دهید و برایش ارزش بیشتری قائل شوید. مسائل خود را دوستانه حل کنید و کاری انجام ندهید که او احساس بی ارزش شدن کند.

به او احترام بگذارید

رعایت احترام ضروری است و همه آرزوی آن را دارند حتی احترام آنقدر اهمیت دارد که مقدم بر عشق است. اگر همسرتان را دوست دارید و به او احترام نمی گذارید، خلاف آن را نشان می دهید. یک مرد می تواند مورد بی مهری قرار بگیرد، اما نمی تواند بی احترامی را بپذیرد.

برای اکثر مردان، احترام و عشق در کنار یکدیگر معنا پیدا می کند. مردها در زندگی عاشقانه خود میل به محبت دارند و مراقبتی که از آنها می کنید به خودتان برمی گردد.

دعوای زناشویی

به او عشق بدهید

بعد از احترام، عشق مهمترین عنصر یک رابطه سالم است. مرد و زن هر دو آرزوی عشق دارند برخی افراد معتقدند که مردان میل عشق و عاشقی ندارند، اما این درست نیست.با این حال، شیوه ای که مرد به تصویر می کشد یا میل به عشق و عاشقی دارد ممکن است متفاوت از زنان باشد. مردان ممکن است از همسرشان انتظار شکلات و گل نداشته باشند برعکس، آنها توجه و حضور شما را می خواهند.

او را با دیگران مقایسه نکنید

مقایسه همسر خود با دیگران باعث ایجاد عقده حقارت در او می شود. وقتی او را با سایرین مقایسه می کنید به خاطر ثروت کم و رفتارش او را مسخره می کنید، احساس شرم می کند.

مقایسه او با دیگران نیز نوعی بی احترامی است. هرگز مرد خود را به خاطر ظاهر بدنی، درآمد کم یا هر یک از نقاط ضعف دیگرش مسخره نکنید در عوض، او را تشویق کنید تا بهترین کار را انجام دهد.

به عنوان همسر باید همیشه در دسترس باشید تا در هر موضوعی از شوهرتان حمایت کنید به این ترتیب او شما را دوست خواهد داشت و احساس ارزشمندی می کند.

بلوغ رفتاری خود را نشان دهید

هنگامی که ازدواج می کنید، همسرتان انتظار دارد که به اندازه کافی بالغ باشید تا مسائل را مدیریت کنید. عادات کودکانه و ناپختگی ممکن است او را آزار دهد پس شما باید مانند یک بزرگسال رفتار و احساس مسئولیت کنید.

زن و شوهر

مسئولیت پذیر باشید

مردان زنان مسئولیت پذیر را دوست دارند، وقتی به او بفهمانید که مسئولیت های خود را درک می کنید و می خواهید آنها را به خوبی انجام دهید، خود به خود جذب تان می شود.

یکی از نشانه های بلوغ این است که با هم ارتباط برقرار و مسائل را به طور حرفه ای حل می کنید اما ناپختگی یعنی ساکت بمانید و شروع به نادیده گرفتن مردتان به خاطر هر اشتباهی کنید. به یاد داشته باشید، برقراری ارتباط صحیح نقش مهمی دارد.

صمیمیت فیزیکی داشته باشید

صمیمیت فیزیکی بخشی از ازدواج و برای بهبود رابطه هر زوجی نیاز است و به تسکین استرس، اضطراب و کاهش افسردگی کمک می کند. داشتن صمیمیت فیزیکی شامل در آغوش گرفتن، لمس فیزیکی سطح اعتماد عمیقی را بین شما وهمسرتان ایجاد و ارتباط فیزیکی رابطه را تقویت می کند.

صمیمیت عاطفی داشته باشید

شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که مردان فقط به صمیمیت فیزیکی نیاز ندارند بلکه صمیمیت عاطفی هم برایشان اهمیت دارد. شوهرتان می خواهد از نظر عاطفی با شما نزدیک باشد و در قلب تان بماند.

زوج عاشق

شنونده خوبی باشید

واقعیت این است که مردان عاقل احساسات خود را با هر کسی در میان نمی گذارند.او می خواهد شریک زندگی اش شنونده خوبی باشد و به راحتی با شما بدون تردید و احتیاط صحبت کند پس به او اجازه دهید از نظر احساسی با شما راحت باشد. گاهی اوقات ممکن است سالها طول بکشد تا این سطح از صمیمیت عاطفی ایجاد شود، اما نباید این موضوع را دست کم بگیرید.

از تلاش های او قدردانی کنید

مانند زنان، مردان نیز باید مورد قدردانی قرار بگیرند پس لازم است به او بگویید که قدردان تمام تلاش هایش هستید که او برای خانواده انجام می دهد. متأسفانه، مردان با پتانسیل درآمدی مورد توجه و اهمیت قرار می گیرند و اگر درآمد بیشتری داشته باشند، ارزش بیشتری دارند و هیچ کس در جامعه قدردان تلاش آنها نیست بنابراین به عنوان همسرهمیشه باید در کنارش بایستید و با قدردانی از زحماتش نقش حمایتی را ایفا کنید.

با او خوش بگذرانید

چه کسی دوست ندارد با همسر خود سرگرم باشد؟ تفریح، ماجراجویی، بازی یا هر فعالیت تفریحی دیگری، پیوند بین زوجین را تقویت و به حس مالکیت بین شما و همسرتان کمک می کند.

شوهرتان از بازی، تفریح و خندیدن با شما و شرکت در سایر فعالیت های سرگرم کننده لذت خواهد برد. اگر همیشه جدی باشید، هیچکس شما را دوست نخواهد داشت پس باید با شریک زندگی خود سرگرم شوید و در سایر فعالیت های سالم شرکت کنید.

سرگرمی

برای او غذای خوشمزه بپزید

اکثر زنان آشپزی را دوست دارند پس خوب است بدانید که پختن غذاهای خوشمزه راهی ایده آل برای به دست آوردن قلب یک مرد است. بنابراین، پختن غذاهای لذیذ برای همسر همیشه راه خوبی برای ساختن فضایی نزدیک به دل اوست باید از او بپرسید که دوست دارد چه بخورد و آن غذا را مرتباً برای او بپزید. شوهرتان حتما از تلاش های شما قدردانی خواهد کرد.

او را در حضور دیگران تحسین کنید

وقتی زن در مقابل دیگران از داشتن کسی که (شوهر) از او حمایت می کند قدردانی اش را نشان دهد و در کنارش بایستد حتما همسرش سپاسگزار و خوشحال خواهد شد.

به او احساس امنیت دهید

در حالی که مردان ممکن است امنیت حماسی داشته باشند، اما در مورد مسائل عاطفی بسیار شکننده اند و به راحتی احساس خطر می کنند و وارد محیط ناامنی می شوند.

 زوج ناراحت

در مسائل زناشویی پیش قدم شوید

چیزهای جدیدی را با همسرتان تجربه کنید. یکی از بزرگترین دلایلی که باعث می شود زوج ها در رختخواب خسته شوند یکنواختی و بی حوصلگی است. همه چیز را جذاب نگه دارید تا همیشه مورد شگفتی شما قرار بگیرد.

در تلاش هایش به او انگیزه دهید

شما می توانید ایراداتی را در همسر و ایده های او پیدا کنید، اما بدون قضاوت منطقی با آن مخالفت نکنید. بهترین تصمیم ها را با مرد خود درمیان بگذارید و با انگیزه دادن به او و تعریف و تمجید از دستاوردهایش به او کمک کنید تا به سرنوشت خود برسد.

غافلگیرش کنید

وقتی به تنهایی برای خرید بیرون رفتید، چیزی پیدا کردید که مردتان واقعاً قدردان آن باشد حتما برایش بخرید و هر از چند گاهی با هدایای کوچک او را غافلگیر کنید تا فکر کند خوش شانس ترین مرد جهان است.

سوپرایز

ژست های خاص داشته باشید

اگر می خواهید بدانید چگونه یک مرد را خوشحال کنید، راز این است که ژست های خاص را به یک روتین تبدیل نکنید، بلکه گاه و بی گاه فوق العاده زیبا باشید. مردان تمایل دارند که همه چیز را بدیهی بگیرند، بنابراین حرکات خود را به روتین تبدیل نکنید.

کودک درون خود را فراموش نکنید

همانطور که بزرگتر می شوید، کودک شاد درون خود را فراموش نکنید. اکثر زنان نقش یک مادر را بر عهده می گیرند و هر از گاهی فراموش می کنند مانند یک کودک رفتار کنند. به جای احساس حسادت یا آزار وقتی که شوهرتان مانند یک کودک رفتار می کند به او بپیوندید و لذت ببرید.

کاری کنید که فکر کند به او نیاز دارید

مردان بطورغریزی محافظت را دوست دارند. با این باور که به او وابسته هستید، به او احساس مرد قوی بودن را بدهید وقتی واقعاً باور کند که شما به او نیاز دارید به شما می چسبد و این باعث می شود از درون احساس خوبی داشته باشد.

زن و شوهر

به او فضا بدهید

مردان از نظر فضا با زنان متفاوت هستند. اکثر زنان با داشتن افراد دائمی در اطراف خود احساس خوبی دارند. از سوی دیگر، مردها وقتی تنهایی ندارند اذیت می شوند پس به یکدیگر فضا بدهید اینگونه خواهید دید عشق بهتر شکوفا خواهد شد.

هر از چند گاهی از او کمک بخواهید

همه مردان فکر می کنند روشنفکرانی با توانایی های استثنایی در حل مسئله هستند پس برای اینکه حال همسرتان را بهتر کنید در چنین مواقعی با چشمان درشت به نظر او گوش دهید تاسرشار از عشق و غرور شود.

از او تعریف کنید

مردان تعارف را دوست دارند فقط وانمود می کنند که اینطور نیست پس از شوهرتان به خاطر هیکل و عقلش تعریف کنید. او خوشحال خواهد شد که متوجه توانایی هایش می شوید.

صحبت کردن

او را تشویق کنید

برای اینکه مرد خود را از نظر عاطفی خوشحال کنید باید بدانید که چگونه او را تشویق و به آن فکر کنید. می توانید با بیان اینکه چقدر شگفت انگیز، با استعداد یا شوخ است او را تشویق و به او کمک کنید تا رویاها و اهدافش را دنبال کند. اگر واقعاً منظورتان این نیست او را تشویق نکنید زیرا در اینکار باید صادق باشید.

به او بگویید چقدر دوستش دارید

برای اینکه مردی را از نظر عاطفی خوشحال کنید باید به او بگویید که چه احساسی نسبت به او دارید و خیلی دوستش دارید. هنگامی که با شوهرتان خداحافظی می کنید، به او بگویید که دوستش دارید یا اینکه او فوق العاده است و هر بار که می نشینید حداقل یک دلیل برای تعریف و تمجید پیدا کنید.

با وابستگی زیادتان، آزارش ندهید

باید بدانید چگونه در زمانی که شوهرتان به شما نیاز دارد در کنار او باشید و در مواقعی که بی حوصله اس چگونه کنار بکشید و به او فضا بدهید. وابسته بودن به این معناست که بخواهید 24 ساعته با او وقت بگذرانید و به او زمان ندهید تا به کارهای دیگر برسد.

هر ساعت با او تماس نگیرید، مخصوصاً زمانی که می دانید او با دوستانش است در غیر این صورت عصبانی می شود. اگر واقعاً می خواهید از وابستگی دست بردارید باید بتوانید علایق خود را دنبال کنید و علایق و سرگرمی خود را داشته باشید.

وابسته

با او سازش داشته باشید

برای اینکه مرد خود را از نظر عاطفی خوشحال کنید باید بتوانید در هنگام اختلاف نظر مصالحه کنید. بدانید که هر دوی شما باید بتوانید به آنچه می خواهید برسید یا راه وسطی پیدا کنید که در آن هر کدام از شما به چیزهایی که خوشحالش می کند برسد.

سازش به این معناست که بدانید چگونه هر زمان که تصمیم می گیرید، علایق خود و شوهرتان را در نظر بگیرید. اینگونه می توانید به نوبت آنچه را که می خواهید بدست آورید پس از آن دسته دخترانی نباشید که همیشه حرف خودش را می زند. در یک رابطه خوب، هر دو نفر باید مایل به سازش باشند.

اهمیت راضی و خشنود نگه داشتن مرد زندگی تان

راضی نگه داشتن همسر جزء ضروری یک رابطه سالم است. بنابراین باید بدانید که مردان برای ایجاد یک رابطه سالم چه آرزویی دارند. شاد کردن یک مرد مستلزم تلاش خالصانه و اشتیاق است. برای خوشحال کردن او، باید از مسیر خود خارج شوید و تلاش بیشتری انجام دهید و به نیازهای او توجه و خواسته های واقع بینانه او را برآورده کنید.

شاید فکر کنید که مردان دقیقاً همان کاری را می خواهند که زنان انجام می دهند، اما این همیشه درست نیست و در ماهیت زن و مرد تفاوت چشمگیری وجود دارد و هر چیزی که مرد را راضی می کند، لزوما زن را راضی نگه نمی دارد.

خانم، این چیزها حال بد شوهرت رو خوب میکنه

4.8200
این مطلب مفید بود ؟1919
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
3 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1400-08-22
همه اینها درست!
ولی آخرم بره خیانت کنه کی جواب دل شکسته ی خانم رو میده!؟
144
:»1400-08-22
مرد تا کمبود چیزی رو نداشته باشه خیانت نمیکنه...
ولی گفتم مرد..
کسی ک با همه این چیزا باز خیانت می کنه همون بهتر ک بره
132
ساراشکفته1400-08-23
چرابرای مردان نمینویسید که چطوروچگونه باخانومشون رفتار کنند. لطفابه مردها بگین اینقدبچه ننه نباشن،
مردیکه به خانوادش تکیه کرده باشه مردنیست، بچه ننه یه.
مردیکه به خانوادش تکیه کرده باشه، چطورزن میتونه به اون مردتکیه کنه.
ازقدیم گفتن به کسی تکیه کن که خودش تکیه گاهی نداشته باشه.
61
وبگردی