تولد
کشفیات عجیب

کشف ورژن جدید لیلی و مجنون !!

کد مطلب : 86576زمان مطالعه : 2 دقیقه
دریانوردان حین گشت زنی متوجه مرد جوانی شدند که با امکاناتی غیرقابل باور وسط اقیانوس در حال حرکت است. به او نزدیک شدند تا متوجه ماجرا شوند.

ماجرای مردی که مجنون ویتنامی اقیانوس لقب گرفت

مرد جوانی که در دل اقیانوس با یک قایق بادی نه چندان قوی و کمی آذوغه حرکت میکرد، توجه دریانوردان را به خود جلب کرد و آنها با تصور اینکه او جاسوس یا مجرمی فراری باشد به سمتش حرکت کرده و تفنگداران دریا او را متوقف کردند.

ماجرا جاسوسی و جرم نبود بلکه این مرد جوان در آرزوی دیدار با معشوقه خود دل به دریا زده و این چنین خطر را پذیرفته بود تا پس از مدتها، همسرش را ببیند.

صحبت های "هو هوانگ هونگ" آنها را مشکوک و البته متعجب کرده بود تا اینکه با توضیحات بیشتر حقیقت روشن شد. ظاهراً این مرد 37 ساله قصد داشته تا 2000 کیلومتر از تایلند تا هند را برای یافتن همسری که در 2 سال گذشته به دلیل ویروس کرونا، موفق به دیدنش نشده و از او دور بوده، پارو بزند.

"هو هوانگ" از شهر هوشی مین به بانکوک پرواز کرده بود، به این امید که سپس با پرواز به بمبئی هندوستان برود. متأسفانه، او برای گرفتن ویزا مشکل داشت و نتوانست سفرش را به صورت هوایی ادامه دهد، بنابراین به جای آن به پاتایا سفر کرد، جایی که قایق بادی آبی و زرد خود را خرید و سفر خود را در 5 مارس آغاز کرد.

او آماده بود تا هندوستان، از طریق اقیانوس هند، سفری حدود 2000 کیلومتری را پارو بزند. اما ماجرا آنقدرها هم ساده نبود و متأسفانه این مرد ویتنامی پس از 18 روز در دریا تنها 80 کیلومتر با سواحل تایلند فاصله داشت و یعنی اگر با این سرعت، به شرطی که اتفاق بدی برایش نمی افتاد به سمت مقصد حرکت میکرد، حدود 625 روز بعد به هدفش می رسید. همین برنامه ریزی غیرعقلانی او باعث شد تا نام مجنون را برایش انتخاب و با عناوین مختلف ماجرایش را در فضای مجازی منتشر کنند.

جالب است بدانید که او تمام این سختی ها و مشکلات را میدانست و با وجود اینکه تمامی اهالی آن کشتی درمورد خطرات راه و... به او هشدار میدادند، او همچنان اصرار به عملی کردن تصمیمش داشت و اهمیتی به هیچ چیز دیگری بجز دیدن همسرش نمیداد.

علیرغم ناکامی او در برنامه ریزی سفر پرمخاطره خود، عزم هانگ حتی نیروی دریایی تایلند را تحت تاثیر قرار داد، و یکی از همان نیروها اخیراً در توییتی نوشت:"اقیانوس هر چقدر هم بزرگ باشد... نمی تواند مانع عشق واقعی این مرد شود".

کشف ورژن جدید لیلی و مجنون !!

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی