استایل رسمی
استایل های رسمی همیشه به شدت چالش برانگیز هستند و برای آنکه بتوانید در یک مراسم مهم مانند قرارهای کاری مهم یا مهمانی ها استایل خاص و خوبی داشته باشید، دائما در حال گشتن در صفحه های مختلف اینترنت هستید تا یک پوشش متفاوت و در عین حال شیک...

رازهای کاربردی برای استایل رسمی آقایان

استایل های رسمی همیشه به شدت چالش برانگیز هستند و برای آنکه بتوانید در یک مراسم مهم مانند قرارهای کاری مهم یا مهمانی ها استایل خاص و خوبی داشته باشید، دائما در حال گشتن در صفحه های مختلف اینترنت هستید تا یک پوشش متفاوت و در عین حال شیک و رسمی داشته باشید. ما در این نوشته سعی داریم برخی از این قوانین استایل رسمی را که برای آقایان مناسب است را بررسی کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

کجا از کراوات استفاده کنیم

نکته مهمی که باید در ابتدا به آن اشاره کنیم کراوات است. یکی از شیک ترین قسمت های استایل رسمی کراوات است. کراوات می تواند شما را خاص و متفاوت از سایرین نشان دهند اما نکته اینجاست که در هر موقعیتی نمی  توانید از آن استفاده کنید. کراوات را عموما برای مراسم هایی مانند عروسی استفاده می کنند و یا برای قرارهای بسیار مهم کاری کراوات کاربرد دارد. اگر مایلید این اکسسوری مردانه را امتحان کنید پیشنهاد ما به شما خرید یک مدل کراوات از محصولات پیرکاردین است تا بتوانید از میان طرح های زیبای آن و کیفیت بسیار خوب، مورد مور نظر را امتحان کنید.

یادتان باشد در استفاده از کراوات باید دقت کنید و آن را با پیراهن، کت و شلوار و کفش مناسب مردانه ست کنید تا همه چیز یکنواخت، زیبا و شیک به نظر برسد.

استایل های رسمی سبک های مختلفی دارند

اگر با شنیدن استایل های رسمی سریع به فکر کت و شلوار می افتید، باید بدانید که فقط این لباس ها، به عنوان استایل رسمی شناخته نمی شوند. برخی از این پوشش ها، موارد زیر هستند:

1.کت و شلوار: به عنوان اولین سبک استایل رسمی به کت و شلوار می پردازیم. کت و شلوار یکی از جذاب ترین پوشش های مردانه است و به نظر بسیاری از خانم ها این پوشش جذاب ترین پوشش برای یک مرد جنتلمن است. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که کت شلوار را هم نمی توانید در همه جا بپوشید و استفاده از آن در بعضی موقعیت ها کمی غیر عادی به نظر می رسد.

پوشش کت و شلوار را محدود کنید و به جای آن از کت تک بیشتر استفاده کنید. شما می توانید انواع مدل تک کت چرم و اسپرت را متناسب با سایز بدن و رنگ هایی که دوست دارید انتخاب کنید و همراه با یک شلوار جین مناسب و یا شلوار راسته پارچه ای بپوشید. معمولا رنگ مشکی از محبوبیت زیادی برخوردار است، اما می توانید رنگ های شاد دیگر، حتی رنگ قرمز را نیز انتخاب کنید.

استایل رسمی مردانه

2.کت های بلند: کت بلند از دیگر مواردی است که می تواند استایل شما را به یک استایل رسمی خاص و متفاوت تبدیل کند. از نکات مهمی که می توانیم برای پوشیدن کت های بلند به آن اشاره کنیم، استفاده از این کت ها در فصل های سرد مانند پاییز و زمستان است. استفاده از کت های بلند در تابستان اصلا عاقلانه به نظر نمی رسد بنابراین برای استفاده از آن در فصل ها گرم محدودیت هایی خواهید داشت.

3.پیراهن ساده: پوشش دیگری که استایل های رسمی دارند، می تواند تنها در یک پیراهن سفید ساده خلاصه شود. یک پیراهن ساده سفید بخرید و یک شلوار پارچه ای مشکی رنگ راسته را به همراه آن بپوشید. کفش چرم را فراموش نکنید و برای آن رنگ قهوه ای سیر را انتخاب کنید. استفاده از ساعت بند فلزی استایل تان را به درستی تکمیل خواهد کرد و شما یک استایل رسمی آن هم بدون پوشیدن کت خواهید داشت.

چگونه در استایل خود تعادل رنگی خاص و رسمی ایجاد کنیم

اگر به استایل های رسمی دقت کرده باشید، رنگ های تیره را در تمامی آنها می بینید یا در بهترین حالت طرح های چهارخانه طوسی را مشاهده خواهید کرد. پالت رنگی استایل های رسمی تا حدی محدود است و باید در انتخاب رنگ دقت و ظرافت خاصی به خرج دهید و تنها از رنگ مشکی استفاده نکنید.
رنگ های دیگری مانند خاکستری، سبز تیره و سورمه ای را هم می توانید در استایل تان به کار ببرید. نکته دیگری که باید بدانید این است که در استایل های رسمی استفاده از این رنگ ها باید به همراه کفش های چرم براق تکمیل شود.

کفش های چرم بپوشید

کفش رسمی مردانه
در هنگام خرید کفش چرمی باید دقت کنید، چرا که نکات مهمی در انتخاب کفش چرم با توجه به استایل و اندازه پا شما وجود دارد، اما به طور کلی، همانطور که پیش از این اشاره کردیم، استفاده از چرم یکی از اولویت هایی است که در این سبک دارید. همیشه یک استایل خاص و متفاوت رسمی با وجود یک کفش چرم تکمیل خواهد شد. کفش های چرم ساده یا هشتگ داری برای محیط های اداری و پوشش های رسمی خود تهیه کنید. کفش چرم تان را همیشه با رنگ کمربند خود ست کنید تا استایل خاص تری داشته باشید.

نمی توانید از لباس های آستین کوتاه استفاده کنید

شما برای داشتن یک استایل رسمی مردانه نمی توانید از لباس های آستین کوتاه استفاده کنید. آستین کوتاه های پارچه ای بیشتر حالت شیک دارند و برای محیط های اداری و محل کار مناسب نیستند بنابراین سعی کنید بیشتر این سبک لباس ها را برای مهمانی ها و دورهمی هایی که دارید استفاده کنید.

اکسسوری های خاص استایل رسمی کدامند

1.ساعت: بود و نبود ساعت در استایل های رسمی بسیار مهم است. ساعت های بند چرمی و فلزی هر دو می تواند برای استایل رسمی شما مناسب باشد. تنها باید دقت کنید که چه استایلی را انتخاب می کنید و مطابق آن ساعت خود را هم انتخاب کنید.

2.دستمال جیبی:دستمال ها یکی از آخرین چیزهایی هستند که از دوران قدیم باقی مانده اند و در قدیم نشانه جوانمردی بود. دستمال های جیبی امروزه بیشتر حالت تزئینی دارند و اگر می خواهید شیک تر به نظر برسید با کت تک یا کت و شلوار خود یک دستمال جیبی همراه داشته باشید.

در اینجا به برخی از باید ها و نباید های استایل های مردانه اشاره شد اما اگر مایل هستید بیشتر از دنیای مد لباس های مردانه بدانید می توانید اخبار دنیای مد را دنبال کنید تا از تازه ترین و متفاوت ترین استایل های رسمی مطلع شوید.

نویسنده:سارااقبالی
 

آشنایی با قوانین استایل رسمی برای آقایان

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی