محمد کاسبی
به مناسبت سالروز تولد محمد کاسبی مروری بر ماندگارترین سریال های او در تلویزیون داشته ایم که در ادامه خواهید خواند.

مروری بر ماندگارترین سریال های محمد کاسبی

امروز چهارم خرداد همزمان با سالروز تولد محمد کاسبی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان است و به همین بهانه مروری بر ماندگارترین سریال های او در تلویزیون داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه ما باشید.

محمد کاسبی بازیگری را از دوران نوجوانی با تئاتر آغاز کرد و به صورت جدی بعد از دوران سربازی و قبولی در رشته بازیگری و کارگردانی به دنیای هنر راه یافت و کارش را با تئاتر آغاز کرد و بعد از آن به رادیو وارد شد و چند سالی هم در رادیو فعالیت میکرد.

این بازیگر کشورمان سال 69 برای اولین بار با سریال رعنا ساخته داوود میرباقری در قاب تلویزیون دیده شد و بعد از آن در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرد که برخی از آنها ماندگارتر شدند.

سریال های محمد کاسبی که ماندگارتر شدند

محمد کاسبی در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرد اما برخی از نقش های او در سریال هایش بیشتر از سایر نقش ها مورد توجه قرار گرفت که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

محمد کاسبی در خوش رکاب

سریال خوش رکاب به کارگردانی علی شاه حاتمی سال 81 ساخته شد و نوروز سال 82 روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

محمد کاسبی بازیگر نقش اصلی این سریال بود که دلبستگی عجیبی به کامیونش خوش رکاب دارد و حاضر نیست برای کمک به رزمنده ها در جبهه از کامیونش استفاده کند.

سریال خوش رکاب یکی از ماندگارترین سریالی های محمد کاسبی است که دو سال بعد ادامه این سریال با نام خوش غیرت ساخته شد و محمد کاسبی باز هم در این سریال ایفای نقش کرد و این بار با شخصیتی متحول شده کامیونش را آماده حضور در جبهه میکند اما این آغاز ماجراهای زیادی در این سریال است.

محمد کاسبی در این سریال یکی از ماندگارترین نقش هایش را ایفا کرد و با گذشت چندین سال، با پخش آهنگ خوش رکاب بسیاری از مردم یادی از بازی محمد کاسبی میکنند.

محمد کاسبی

محمد کاسبی در سریال صاحبدلان

سریال صاحبدلان به کارگردانی محمدحسی لطیفی ماه رمضان سال 85 از شبکه یک سیما پخش شد و محمد کاسبی در این سریال ایفاگر نقش جلیل بود.

صاحبدلان ماجرای پیرمرد صحافی به نام خلیل است که با ورود یک قرآن به خانه اش برای صحافی زندگی اش دچار تحولاتی میشود که داستان اصلی این سریال را شکل میدهد اما در مقابل خلیل که مرد مومن و معتقدی است، برادرش جلیل قرار دارد که اعتقادی به این مسائل ندارد و درست نقطه مقابل برادرش است و به خوبی تواسته از عهده ایفای این نقش برآید.

محمد کاسبی در این سریال با حسین محجوب، ثریا قاسمی، مهرانه مهین ترابی، سیورس گرجستانی، باران کوثری، پوریا پورسرخ و... همبازی بود.

سریال صاحبدلان

محمد کاسبی در سه در چهار

سریال سه در چهار به کارگردانی مجید صالحی سال 87 ساخته شد و یکی از ماندگارترین و پربیننده ترین سریال های طنز تلویزیون است که محمد کاسبی هم در آن ایفای نقش کرده است.

محمد کاسبی در این سریال ایفاگر نقش رحمان باجناق سیروس با بازی مهران رجبی است و این نقش یکی از بهترین کارهای محمد کاسبی است.

محمد کاسبی در این سریال با بازیگرانی چون مهران رجبی، مجید صالحی، شهره لرستانی، علی صادقی، نادیا دلدار گلچین، آناهیتا افشار، اشکان اشتیاق، سولماز آقمقانی، مریم سلطانی و... همبازی بود.

سریال سه در چهار

محمد کاسبی در لطفا دور نزنیم

سریال لطفا دور نزنیم به کارگردانی مهدی مظلومی سال 88 از شبکه پنج سیما پخش شد و محمد کاسبی بازیگر نقش اصلی این سریال بود.

محمد کاسبی شخصیت اصلی سریال لطفا دور نزنیم به نام سیف الله خان است که پیرمرد 70 ساله ای است که ازدواج نکرده و فرزندی ندارد اما 4 برادرزاده دارد که آنها را مانند فرزندان خودش دوست دارد و بعد از برگشت از یک سفر اصرار دارد که تنها دختر مجرد خانواده را عروس کند و همین خواسته او قصه های مختلفی را در این سریال رقم میزند.

محمد کاسبی در این سریال با بازیگرانی چون آناهیتا همتی، مهران رجبی، محمدرضا هدایتی، بهزاد رحیم خانی، زهره حمیدی و... همبازی بود.

سریال لطفا دور نزنیم

محمد کاسبی در سر دلبران

سریال سر دلبران به کارگردانی محمدحسین لطیفی ماه رمضان سال 97 از شبکه یک سیما پخش شد و محمد کاسبی یکی از بازیگران این سریال بود.

سر دلبران ماجرای ورود یک روحانه به محله ای جدید است که قرار است به عنوان امام جماعت در مسجد به همراه خانواده اش زندگی کند و محمد کاسبی ایفاگر نقش سبحان خادم مسجد است که دلبستگی زیادی به مسجد و امام جماعت قبلی داشته و حاضر نیست به همین راحتی حاج سلیم روحانی جدید را بپذیرد و این بازی او متفاوت از سایر نقش های او است.

محمد کاسبی در این سریال با بازیگرانی چون برزو ارجمند، فرهاد قائمیان، رابعه مدنی، متین ستوده، جعفر دهقان، کامران تفتی، جهانبخش سلطانی و... همبازی بود.

محمد کاسبی و جعفر دهقان

سریال های محمد کاسبی از خوش رکاب تا سه در چهار

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
برچسب : محمد کاسبی
وبگردی