محمد کاسبی

حسرت بزرگ و عجیب زندگی محمد کاسبی

تاریخ انتشار : 25 مرداد 1401کد مطلب : 88264تعداد نظرات : 5 نظر
محمد کاسبی بازیگری که این روزها به دلیل وخامت حالش در بیمارستان بستری شده است بزرگترین پشیمانی خود در زندگی اش را فاش کرد.

بزرگترین حسرت زندگی محمد کاسبی

محمد کاسبی بازیگر مطرح و پیشکسوت کشورمان که این روزها در بستر بیماری به سر برده و در بیمارستان تحت معالجه قرار دارند با حضور در برنامه چهل تیکه از آرزوها و پشیمانی های خود صحبت کرده بود که در این بخش از نمناک به آن می پردازیم.

محمد کاسبی بازیگری که پزشکی را رها کرد

بازیگر مشهور سریال خوش‌رکاب که به سبب ضعف عملکرد قلب مجدد در بیمارستان بستری شده است یکی از هنرمندانی می باشد که همواره دغدغه مردم را داشته است.  

محمد کاسبی در بخشی از گفتگوی خود با محمدرضا علیمردانی توضیح داد:

من 4 خرداد سال 1330 در کوچه آبشار خیابان ری به دنیا آمدم. پدرم خدارحمتش کنه کارگر بود و کار خیلی سختی داشت. او استاد پخت صابون بود.

در سن 10 ، 11 سالگی من رو به سر کار خود برد. موقع ناهار در یک فضایی مانند همین سالن، من رو صدا کرد و دیدم که کارگران مشغول خوردن ناهار(آبگوشت) بودند اما روبه روی این سالن، یک سالنی دیگری همانند این بود که عده ای برنج و قیمه می خوردند.

پدرم با یک آقایی از آن سالن صحبت می کرد که گفت:من محمد رو یه روز آوردم اینجا یه دونه برنج قیمه بده به این و من پولش رو حساب می کنم.

آن مرد قبول نمی کرد اما پدرم بالاخره یه غذای کارمندی برای من گرفت اما من مشکل پیدا کردم که دنیا چرا اینطوریه چرا کارمندان قیمه می خورند و کارگران آبگوشت؛ اولین مسئله من به نگاه طبقاتی افراد جرقه خورد و این موضوع از آن موقع تا به امروز با من است و من اصلا دوران کودکی را با بازیگوشی و شیطنت طی نکردم.

من پزشکی قبول شدم و نرفتم و گفتم که من می خواهم رشته تئاتر بخوانم اما الان پشیمانم و می گویم خدایا من اگر پزشکی می خوندم از آن دسته پزشکانی می شدم که در جامعه امروز هم هستند و از بسیاری از بیماران ویزیت دریافت نمی کنند و زندگی خود را صرف خدمت به مردم کرده اند.

و من هم با خود می گویم که محمد چرا اینجوی شدی، ببین این افراد چه حالی با کار خیر خود می کنند. خدمت به انسانها بزرگترین اجر رو نزد خداوند دارد.

محمد کاسبی

محمد کاسبی در برنامه چهل تیکه/ عکس از مهدی آزادبخت

بیوگرافی مختصری درباره محمد کاسبی

بازیگر و نمایشنامه نویس کشورمان 4 خرداد ماه 1330 در تهران متولد شد و تا دوران جوانی در محله نازی آباد زندگی کرد.

او در سال 1350 موفق به قبولی در رشته پزشکی شد اما به دلیل علاقه به رشته بازیگری، از ادامه تحصیل انصراف داده و به سربازی رفت تا اینکه پس از پایان خدمت خود، به دانشکده هنرهای درامتیک راه یافت.

محمد کاسبی

محمد کاسبی/ عکس از خواهران دریا

محمد کاسبی که بیشتر با حضور در سریال خوش‌رکاب و پس از آن خوش غیرت شناخته می شود در آثار بسیاری همچون مریم مقدس، نفوذی، دادستان، سر دلبران، خوب بد زشت، سه دونگ سه دونگ، زن بابا، خوش نشین ها، پای پیاده، رعنا، صاحبدلان، تاصبح و ... نقش آفرینی کرده است.

حسرت بزرگ و عجیب زندگی محمد کاسبی

4.647
این مطلب مفید بود ؟434
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
5 نظر به ثبت رسیده است
فقط خودم1401-05-26
خدا سلامتی بده
60
سلیمانی91401-05-26
خدایا محمد کاسبی را نچات بده
30
فخر افشار1401-05-26
خدا شفاشون بدهد ان شاء الله مرد دوست داشتنی
80
ستاره1401-05-26
آقای کاسبی درسته که شما پزشک نشدید که جسم بیماری را مداوا کنید اما بازیگر ماهری هستید که با نقشهای زیباتون مثل عمو رحمان تو سریال ۳ در ۴ بارها خنده و نشاط رو به ما هدیه دادید شاد کردن دل هموطناتون اَجر بزرگی داره
90
ایرانی1401-05-26
خداوند به ایشان سلامتی کامل بدهد
91
وبگردی