بازیگران مختارنامه

کدوم بازیگران مختارنامه با هم فامیلن؟+ تصاویر

تاریخ انتشار : 10 مرداد 1401کد مطلب : 88077زمان مطالعه : 2 دقیقه
مختارنامه یکی از محبوب ترین سریال های مذهبی است که در ایام محرم از تلویزیون پخش می شود. جالب است بدانید برخی از بازیگران این سریال با هم نسبت فامیلی دارند.

نسبت فامیلی میان بازیگران سریال مختارنامه؛ از ماه چهره تا میرباقری ها

سریال «مختارنامه» یکی از سریال های مذهبی و پربییننده پیرامون زندگی و قیام او به خونخواهی امام حسین (ع) است که در آن 110 بازیگر اصلی و 400 بازیگر فرعی به ایفای نقش پرداخته اند، برخی از هنرمندانی که در سریال مختارنامه بازی کرده اند، با یکدیگر نسبت فامیلی دارند. در این بخش از نمناک به معرفی بازیگران مختارنامه می پردازیم که با یکدیگر نسبت فامیلی دارند.

ماه چهره خلیلی و مادر بزرگش:نوه و مادربزرگ

زنده یاد ماه چهره خلیلی یکی از بازیگران نام آشنایی است که در مختارنامه به ایفای نقش پرداخته است. این بازیگر که در سریال مختار در نقش جاریه خواهر ناتنی مختار ثقفی و زن عمر بن سعد بازی کرده بود.

ماه چهره خلیلی نوه پروین سلیمانی بازیگر قدیمی سینمای ایران میباشد که او نیز در سریال مختار ایفای نقش نموده است. پروین سلیمانی مادر بزرگ ماه چهره خلیلی در مختارنامه نقش سلیمه زن ترشی فروش را بازی کرده است.

ماه چهره در 17 مرداد 1399 بر اثر سرطان لوزالمعده درسن 43 سالگی و پروین سلیمانی در 87 سالگی براثر یک دوره بیماری 12 خرداد 1388 در گذشت.

ماه چهره خلیلی و مادر بزرگش

پروین سلیمانی، ماه چهره خلیلی/ عکس از آرش شاه محمدی

عنایت شفیعی و غلامرضا شفیعی:پدر و پسر

عنایت شفیعی هنرمند دیگری است که در سریال مختارنامه نقش عبدالله بن کامل شاکری یکی از فرماندهان سپاه مختار را ایفا کرده است، رضا شفیعی فرزند عنایت شفیعی نیز در مختارنامه ایفای نقش نمود؛ این بازیگر نقش فرزند بن اشعث را ایفا نموده است، در سکانسی از مختارنامه پدر و پسر روبروی یکدیگر می جنگند.

عنایت شفیعی

عنایت شفیعی/ عکس از مسعود پاکدل

حسن میرباقری و حامد میرباقری:پسر عمو

اگر نگاهی به اسامی بازیگران مختارنامه بیاندازید، میرباقری جزو اسامیست که تکرار شده است. سید حسن میرباقری نویسنده، بازیگر سینما، تلویزیون و کارگردان و برادر داوود میرباقری کارگردان مختارنامه است که دراین سریال در نقش ابراهیم بن مالک اشتر به شهرت رسید.

در واقع بازیگر نقش ابراهیم بن مالک اشتر با یکی دیگر از بازیگران این سریال یعنی حامد میرباقری، یعنی پسر عموی خود همبازی شد و یکی دیگر از اشخاصی است که نام او را میتوان در لیست بازیگران سریال مختارنامه که با هم نسبت داشتند قرار داد.

حسن و حامد میرباقری

سید حسن میرباقری و حامد میرباقری

حامد میرباقری و داوود میر باقری:پسر و پدر

البته که داوود میرباقری جزو بازیگران مختارنامه نبود و در جایگاه کارگردان این پروژه عظیم را همراهی کرد ولی لازم بود اسمش را در کنار پسرش که یکی از بازیگران سریال مختار بود بیاوریم؛ او در واقع هم با پسرش و هم با برادرزاده خود در این سریال همراه بود.

سید داوود میرباقری (زاده 8 خرداد 1337) کارگردان، نویسنده و تهیه‌کنندهٔ کشورمان است که آثاری چون سریال امام علی (ع)، معصومیت ازدست رفته، مختارنامه و... را تهیه کرده است. حامد میرباقری فرزند داوود میرباقری است که در مختارنامه علاوه بر دستیاری کارگردان، در دو نقش «وهب نصرانی» و «ثابت بن مختار ثقفی» به ایفای نقش پرداخته است.

کدوم بازیگران مختارنامه با هم فامیلن؟+ تصاویر

4.358
این مطلب مفید بود ؟508
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی