ورزش نکردن
ورزش کردن یکی از مهم ترین کارها برای سلامت بدن است بنابراین افرادی که ورزش نمی کنند باید بدانند چه خطراتی سلامت آن ها را تهدید می کند.

عوارض و اثرات منفی ورزش نکردن

قطعا می دانید که ورزش کردن چقدر برای بدن تان مفید است و اگر بخواهید در طول زندگی ورزش نکنید، باید عوارضش را هم بپذیرید که در این قسمت از نمناک به شما توضیح می دهیم با ورزش نکردن برای بدنتان چه اتفاقی می‌ افتد.

در معرض افسردگی قرار می گیرید

ترک ورزش اثرات منفی بسیار زیادی دارد که یکی از مهم ترین آن ها مشکلات روحی است؛ یعنی اگر فردی ورزش نکند، دیگر نمی تواند از لحاظ ذهنی ثبات داشته باشد و ممکن است در معرض مشکلاتی مثل افسردگی قرار بگیرد.

افسردگی

افزایش فشار خون

بعد از دو هفته ورزش نکردن فشار خون افزایش پیدا می‌ کند و این فشار مدام بالاتر می‌ رود. اگر شما چند ماه را ساکن و بی تحرک باشید، این رگ ها تحت فشار زیادی قرار می‌ گیرند و وضعیت وخیم خواهد شد.

کاهش توده عضلانی

کاهش توده عضلانی مشکلات زیادی را برای سلامت فرد ایجاد می‌ کند و زمانی اتفاق می‌ افتد که شما ورزش نکنید و همین باعث افزایش کمر درد و مشکلات ماهیچه می‌ شود.

تحت کنترل نداشتن قند خون

اگر نتوانید ورزش کنید یعنی نمی‌ توانید ثبات قند خون را حفظ کنید و همین باعث افزایش وزن، خستگی و ایجاد بیماری‌ های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت می‌ شود.

دیابت

کاهش استقامت بدن

ورزش نکردن باعث می شود که اسکلت بدن مانند همیشه استقامت نداشته باشد و در نتیجه حساسیت زیادی در برابر آسیب دیدگی پیدا می‌ گند و ممکن است اکسیژن رسانی به بدن نیز کاهش پیدا کند.

افزایش وزن

قطعاً متوقف کردن روتین ورزشی به طور اتومات مساوی با افزایش وزن است؛ افزایش وزن ناخواسته ای که نمی توانید جلوی آن را بگیرید، مگر این که طبق رژیم غذا بخورید.

احتمال شکنندگی استخوان

ورزش منظم باعث می شود که استخوان های محکم تری داشته باشید اما ترک آن باعث می‌ شود که پوکی استخوان افزایش پیدا کند و به طور کل استخوان هایتان ضعیف و مستعد شکنندگی باشند.

شکنندگی استخوان ها

خواب نامناسب

اگر ورزش را ترک کنید، خواب تان هم به هم می‌ ریزد و همین باعث می شود که در طول روز هوشیاری نداشته باشید و به طور کل روتین زندگی ‌تان به هم می‌ خورد.

شروع سخت

اگر ورزش را ترک کنید، احتمالا شروع دوباره آن برایتان کار بسیار سختی می شود و این یکی از بزرگترین عوارضی است که شاید نتوانید هرگز دوباره ورزش کردن را شروع کنید.

9 خطر و تاثیر منفی ورزش نکردن برای همه مون

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی