تولد
افراد غمگین
آیان تا به حال فکر کرده اید که انسان غمگینی هستید و هیچ چیز خوشحالتان نمی کند؟ در این شرایط شما باید اقداماتی انجام دهید تا شرایط روحیتان را بهبود ببخشید.

راه حل افرادی که هیچ چیز خوشحال شان نمیکند

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که به این فکر کنید هیچ چیز خوشحال تان نمی کند؟ احتمالاً در چنین حالتی انگیزه تان را از دست می دهید و نمی خواهید که از رختخواب تان بیرون بیایید، زیرا کاملا از آینده ناامید شده اید. در چنین حالتی ممکن است که ندانید باید چه کار کنید یا دل تان می‌ خواهد علت قضیه را متوجه شوید. در این قسمت از نمناک راهکارهایی را به شما پیشنهاد می کنیم و در صورتی که هیچ چیز خوشحال تان نمی کند، می‌ توانید آن ها را به کار بگیرید.

ذهن خود را تغییر دهید

شاید برایتان خیلی ساده به نظر برسد اما انجام این کار خیلی هم راحت نیست. باید سعی کنید که دیدگاه و ذهن خود را تغییر دهید. اگر احساس شادی ندارید، باید سعی کنید که بهانه جویی را کنار بگذارید. باید دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر دهید. درست است اتفاقات بد در گذشته رخ داده و اکنون هیچ چیز برای خوشحالی وجود ندارد اما بدانید که هر کس داستان زندگی خودش را دارد‌. این نگاه شما به زندگی است که باعث خوشحالی و ناراحتی تان می شود.

تفکر

نشخوار فکری را کنار بگذارید و به دنبال حل مسئله باشید

اکنون باید سعی کنید که ذهن خود را در مورد احساسی که دارید تغییر دهید. یکی از عوامل مهمی که باعث می‌ شود حالتان بد شود و خوشحال نباشید، نشخوار ذهنی در مورد احساسات تان است که باید این عادت را کنار بگذارید، زیرا شرایط را برایتان بدتر می‌ کند و احساس شادی و رضایت را از بین می‌ برد. سعی کنید نسبت به افکارتان آگاه باشید و از خودتان بپرسید که چرا ناراحت یا مضطرب هستید یا چه چیزی نیاز به تغییر دارد؟ چرا مدام در حال شکایت کردن می باشید؟ با پرسیدن این سوالات مشکل را پیدا کنید و یک راه حل اساسی به کار ببندید.

ورزش کنید

سعی کنید که حتماً چند بار در هفته ورزش کنید. در حالت ایده‌آل توصیه ما ان است که روزانه 30 دقیقه ورزش انجام دهید. ورزش باعث آزاد شدن هورمون اندورفین می‌ شود که به طور طبیعی شما را شادتر می‌ کند.

عادات سالم داشته باشید

باید به طور منظم ورزش کنید. عادات سالم را در زندگی به کار ببندید، به اندازه کافی آب بنوشید، غذای سالم بخورید، به طور منظم ویتامین مصرف کنید، مصرف کافئین و غذاهای مضر را به طور کامل کنار بگذارید. مراقب باشید که خیلی به دنبال این غذاهای مضر نروید، زیرا حال تان را خراب می‌ کند. عادات سالم باعث می‌ شوند که از لحاظ جسمی وضعیت بهتری پیدا کنید که بر روحیه تان هم اثرگذار است.

غذای سالم

مدیتیشن و یوگا تمرین کنید

اگر به دنبال این هستید که لذت و شادی را در زندگی به کار بیندازید، می توانید تمرینات مدیتیشن و یوگا را در کنار تمرینات تنفسی به انجام برسانید. به طور منظم تمرین کنید و احساسات منفی و استرس را از خودتان دور کنید و به دنبال حس آرامش، شادی و لذت باشید.

با شادی ارتباط برقرار کنید

اکنون باید آماده باشید که کار های شاد و لذت بخش را به انجام برسانید و ببینید چه چیزی باعث لذت تان می شود. در گذشته چه کارهایی را انجام می دادید که از آن ها راضی بودید؟ به طور مثال کامل کردن پروژه هنری، باغبانی، مطالعه یا تماشای فیلم می‌ تواند از اقداماتی باشد که حال تان را خوب می کند؛ پس سعی کنید با انجام این کار ها دوباره حس شادی را در خودتان به وجود بیاورید.

از یک مشاوره متخصص کمک بگیرید

خوشبختانه شما می توانید مشورت کنید و از یک فرد متخصص کمک بگیرید که بتواند به شما کمک کند تا حالِ خوب را در خودتان به وجود بیاورید.

راه حل واسه اونایی که هیچ چیز خوشحالشون نمیکنه

4.4449
این مطلب مفید بود ؟39653
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : زندگی شاد
وبگردی