شلف های دیواری آشپزخانه
اگر شماهم دوست دارید که در دکوراسیون آشپزخانه تان از شلف های دیواری استفاده کنید بهتر است از قبل مزایا و معایب اینکار را بدانید.

معایب شلف های دیواری آشپزخانه

اگر شما هم به اضافه کردن شلف دیواری به آشپزخانه تان فکر می کنید؛ بهتراست ابتدا در مورد آن بدانید و بعد دست به اقدام بزنید. در این قسمت از دنیای مد نمناک در مورد ایرادات شلف های دیواری آشپرخانه توضیح خواهیم داد که با در نظر گرفتن آن ها باید تصمیم خود را قطعی کنید.

نیاز به نگهداری و زحمت بیشتر

در ابتدا برای خریدن این شلف ها باید هزینه بیشتری کنید و از آنجایی که در ندارند و ظرف و ظروف رویِ آن ها در فضای باز قرار می گیرند؛ گرد و غبار روی شلف را می پوشاند و مجبور هستید که مدام گردگیری کنید و برای تمیز کردن شان اقدام کنید و در نتیجه زمان و انرژی بیشتری از شما خواهد گرفت.

قفسه

داشتنِ چیدمانِ و ظروف شیک

قطعا این شلف های دیواری باید چیدمان شیکی داشته باشند. از طرفی می توانید به راحتی هر وسیله ای را روی قفسه بگذارید و رها کنید؛ اما مطمئنا بعد از مدتی شما را خسته کرده و باعث شلوغی و هرج و مرج می شود؛ بنابراین برای دکور مناسب باید از ظرف هایی استفاده کنید که رنگ و بافت و الگوهای زیبایی داشته باشند و فضای زیبایی به آشپزخانه تان بدهند که تمام این ها نیز نیازمند صرف هزینه و وقت خواهد بود.

نصب پیچیده‌تر و سخت‌تر

برای اینکه این شلف های دیواری زیبا به نظر برسند و مطمئن باشید که ظروف آسیبی نمی بینند؛ باید محکم نصب شوند که این کار هم مطمئنا نیازمند یک نصاب کاربلد خواهد بود.

دیده شدن سیم لوازم برقی

اگر روی شلف وسایل برقی گذاشته اید یا بالای کار لامپ نصب کرده اید؛ قطعا پنهان کردن سیم ها کار سختی خواهد بود که در غیر این صورت باعث هرج و مرج و شلوغی در آشپزخانه تان هم می شود.

آشپزخانه

کم شدن فضای ذخیره‌سازی

همان طور که می‌دانید مهم ترین جا برای آشپزخانه؛ کابینت و فضای ذخیره‌سازی است؛ اما استفاده از شلف های دیواری این فضا را از شما می گیرد که این موضوع به خصوص درباره آشپزخانه های کوچکتر بیشتر صدق می کند.

ایراد اصلی شلف های دیواری آشپزخانه

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی