بیماری های روده

درمان انسداد روده
درمان انسداد روده هم از طریق دارو امکان پذیر است و هم درمان های خانگی و طب سنتی دارد که اکثر افراد ترجیح می دهند از درمان های خانگی و سنتی استفاده کنند.
چسبندگی روده

علائم شروع چسبندگی روده و درمان آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
انسداد یا چسبندگی روده مشکلی است که در فرد بیمار سد راه مواد غذایی می شود و ورم شکم و استفراغ از علائم رایج این بیماری می باشد.
روده سالم

راه رسیدن به روده ی سالم از اینجاست

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بهترین و طبیعی ترین روش برای داشتن روده سالم که اثری مستقیم روی سلامت کل بدن دارد تغذیه و عادات غذایی مناسب می باشد.
تغذیه روده تحریک پذیر

6 باید مهم تغذیه فردی که روده تحریک پذیر دارد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روده تحریک پذیر از بیماری های گوارشیست که زندگی را برای فرد ناخوشایند می کند در صورتی که می توان با رعایت نکات تغذیه ای آن را درمان و علائمش را کاهش داد.
روده ناسالم

روده ناسالم حتما این علائم را دارد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روده ناسالم علائمی همچون مشکلات پوستی و ... دارد که در سلامت کلی فیزیکی و جسمی تاثیر زیادی دارد، با شناخت این نشانه ها می توان بهترین روش برای سلامت آن را اعمال کرد.
پاکسازی روده

ملین خانگی برای پاکسازی کامل روده ها

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پاکسازی روده به بهبود عملکرد گوارش کمک بزرگی می‌کند؛ این در حالی است که پاکسازی روده را می‌توان از طریق مصرف مواد غذایی مناسب، گیاهان و میوه‌ها انجام داد.
ضدعفونی روده

روش پاکسازی روده و دستگاه گوارش با آب نمک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پاکسازی و ضدعفونی روده ها برای حفظ سلامتی دستگاه گوارش اهمیت ویژه ای دارد، با آب نمک می توان دهان تا روده را ضدعفونی کرد البته حتما باید به روش صحیح مصرف شود.
درمان سندروم روده تحریک پذیر

علامت و درمان راحت سندروم روده تحریک پذیر

زمان مطالعه : 11 دقیقه
سندروم روده تحریک پذیر یکی از اختلالات روده بزرگ به شمار می رود که برای درمان این اختلال می توانید از درمان های سریع و خانگی تاثیرگذار استفاده کنید.
پردنیزولون

داروی پردنیزولون برای چه افرادی تجویز میشود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
داروی پردنیزولون از داروهای کورتیکواستروئید است که از ایجاد التهاب در بدن جلوگیری می کند. حتما باید قبل از مصرف این دارو درباره نحوه مصرف و عوارض آن بدانید.
مشکلات روده و پوست

مشکل پوستی که میگه وضع روده تون خرابه!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مشکلات پوستی دغدغه ی خیلی از افراد است و آن ها فقط به دنبال درمان این مشکلات هستند درحالی که دانستن علت مشکلات پوستی کمک زیادی به جلوگیری از آن میکند.
ورزش روده

تقویت روده با ورزشی بسیار ساده

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فواید ورزش , روز به روز بیشتر کشف میشود درحالی که بر اندام های داخی بدن هم اثر گذاشته و به سلامت آنها نیز کمک میکند. روده یکی از این اندام هاست .
زندگی بدون معده

ورزشکاری که معده، روده و کیسه صفرا ندارد !!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مرد جوان که در رشته ی سخت دوی ماراتون مشغول به فعالیت است سالهاست که بخش اعظم دستگاه گوارش خود را از دست داده و بدون آنها زندگی می کند.
آمپی سیلین

عوارض آمپی سیلین برای همه بخصوص زنان باردار

زمان مطالعه : 10 دقیقه
“آمپی سیلین” یک آنتی بیوتیک رایج است . از این آنتی بیوتیک در درمان عفونت های گوناگون باکتریایی نظیر عفونت گوش میانی، سینوزیت استفاده می شود.
بیماری شیگلوز

شیگلوز ؛ بیماری که کوچک و بزرگ نمی شناسد

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شیگلوز یک نوع عفونت است که توسط باکتری به نام شیگلا ایجاد می شود و بیماری شیگلوز بسیار مسری است و با علائمی چون اسهال، تب و حالت تهوع همراه است.
دیورتیکولیت

علائم دیورتیکولیت ؛ بیماری که به روده میچسبد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
دیورتیکولیت و دیورتیکولوز، اختلالاتی هستند که در طی دوره بیماری روده بزرگ را تحت تاثیر خود قرار می دهند و با درد، تب و مشکل در مدفوع کردن همراه می باشند.