پیشگیری و بیماریها

رنگ ادرار
رنگ های مختلف ادرار میتوانند به دلیل مصرف برخی مواد غذایی باشند یا نشان دهنده وجود برخی بیماری ها در بدن هستند بنابراین با رنگ ادرارتان بیماری های خود را تشخیص دهید.
باردار شدن زبان

باردار شدن زبان به کدام رنگ خطرناک است ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
از زبان برای تشخیص بیماری و درمان آن کمک گرفته می شود و رنگ، بافت و رطوبت زبان از آنچه در درون بدن شما اتفاق می افتد حکایت می کند.
ضدعفونی خانه

نکات مهم ضدعفونی کردن خانه از کرونا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از راه های پیشگیری از ویروس کرونا، تمیز و ضدعفونی کردن سطوح مختلف خانه است که باید با رعایت نکات مهم انجام شود تا به سلامت شما آسیبی نرساند.
درمان سینوزیت

درمان خانگی سینوزیت بدون دارو بدون دردسر

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سینوزیت یک عفونت سینوسی است که مربوط به دستگاه تنفسی است که این مشکل را می توان با روش های خانگی مانند سرکه سیب، بخور سیر، آب گوجه و غیره درمان کرد.
عوارض زیاد نشستن

خانم هایی که زیاد می نشینند فورا بخوانند !

زمان مطالعه : 2 دقیقه
زیاد نشستن مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کند اما در زنان نشستن طولانی مدت عوارض و اثرات جبران ناپذیر و بیشتری دارد که باید بدانید.
فشار داخل سر

احساس فشار داخل کدام قسمت سر جدی است ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گاهی ممکن است احساس فشار و سنگینی در قسمت های مختلف سر داشته باشید که هر یک علت خاصی دارد و رایج ترین علت این فشار سر، سینوس ها می باشند.
سردرد

سردرد این وقت روز نشانه تومور مغزی است !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بروز سردردهای مزمن و ایجاد تغییرات در حالت عمومی بدن یکی از نشانه های تومور مغزی هستند. سردردهایی همراه با تهوع و استفراغ یک علامت جدی تومور مغزی است.
درمان عفونت گوش

نسخه گیاهی بوعلی سینا برای درمان عفونت گوش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روغن زیتون به عنوان مسکنی طبیعی برای درمان عفونت گوش استفاده می شود، روغن زیتون دیواره گوش خارجی را تسکین داده و لایه ای برای حفاظت در برابر عفونت های باکتریایی فراهم می سازد.
سردرد

دلیل اصلی درد سمت راست سر چیست؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
سردرد یک طرفه با علائم مختلفی همچون خستگی و حالت تهوع همراه است و علل مختلفی باعث این نوع سردرد می شود مثل مشکلات عصبی، عوارض دارویی، میگرن و غیره.
طحال بزرگ

درمان خانگی طحال بزرگ با نوعی ویتامین

زمان مطالعه : 4 دقیقه
رایج ترین مشکل مربوط به طحال بیماری ورم یا بزرگ شدن طحال است. عملکرد درست طحال برای داشتن خون سالم و بدنی قوی بسیار حیاتی است.
ویتامین دی

اوضاع نگران کننده بدنی که کمبود ویتامین دی دارد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اکثر افراد با کمبود ویتامین دی مواجه هستند زیرا این ویتامین را از طریق نور مکرر خورشید به دست می آورند که برای سلامتی بدن بسیار مهم است.
سونوگرافی لگن

پاسخ تمام سوالات شما در مورد سونوگرافی لگن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سونوگرافی لگن برای بررسی و تشخیص برخی از بیماری های زنان تجویز می شود و برای تشخیص بهتر باید با مثانه پر انجام شود.
گوگرد بدن

خطرات جدی کمبود گوگرد در بدن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کمبود گوگرد بدن باعث آسیب به بافت ها خواهد شد و برای جلوگیری از این مشکل می توان از منابع غذایی حاوی گوگرد استفاده کرد مثل کاکائو، تمشک، زردآلو، موز.
سنگ کلیه

دفع سنگ کلیه بدون دارو با آبمیوه ای خانگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنگ کلیه یکی از دردناک ترین مشکلات کلیه است که شما می توانید برای درمان و دفع آن از نوشیدنی هایی مانند آب و ماءالعشیر استفاده کنید.
درد مفاصل

رفع سریع درد مفاصل با زنجبیل !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از هزاران خواص دارویی زنجبیل درمان درد مفاصل است، با استفاده از گیاه دارویی مفیدی مثل زنجبیل درد مفاصل را می توانید تسکین دهید.