تولد
پاپیلوما چشم
پاپیلومای چشم بیماری است که ممکن است بینایی فرد بیمار را تهدید کند و علائم پاپیلومای چشم گوناگون می باشد و راه های تشخیص این بیماری و درمان آن امروزه وجود دارد.

آنچه درباره علل و علائم پاپیلومای چشم باید بدانید

پاپیلوما می تواند عاملی برای دوبینی ، تاری دید یا حتی کوری فرد شود ، پاپیلوما در دیسک اپتیکال در قعر چشم اتفاق می افتد و با تکنیک های بینایی سنجی می توان آن را تشخیص داد . در این قسمت از بخش بهداشت و سلامت نمناک بیشتر این وضعیت را به شما توضیح می دهیم و علل ایجاد آن را به شما معرفی خواهیم کرد .

پاپیلوما چشم

علل پاپیلومای چشم

همان طور که قبلا اشاره کردیم علل این وضعیت می تواند به دلیل فشار خون در جمجمه باشد . این وضعیت عاملی برای افزایش مایع مغزی نخاعی یا توده غیر طبیعی داخل مغز می باشد .

معمولاً در موارد مختلف برای فرد تکرار می شوند. زمانی که از این توده های غیر طبیعی صحبت می کنیم، منظورمان تومور ها ، برآمدگی ها و مشکلات حاصل از عفونت یا خونریزی است .

طبق مطالعات انجام شده در ژورنال های مربوط به مکمل های نورولوژی ، رایج ترین علت پاپیلوما یک فشار خون داخل جمجمه ای به صورت ناشناخته می باشد . به معنای این که فشار افزایش پیدا می کند و علت زمینه ای نامشخص باقی می ماند . در بعضی از موارد ممکن است به دلیل ورم مغزی یا مننژیت باشد و همچنین ممکن است علائم سندروم ورنیکه را به همراه داشته باشد .

پاپیلومای چشمی

سایر علل این وضعیت که معمولاً رواج کم تری دارند، شامل موارد زیر هستند

  • سندروم گلیان بار
  • زیاد بودن ویتامین آ در بدن
  • تومور نخاعی
  • سندروم ونا کاوا

سر درد معمولاً یکی از علائم اصلی فشار خون داخل جمجمه و پاپیلوما است .

در مورد پاپیلوما باید چه مواردی را به یاد داشته باشیم ؟

چیزی که باید درمورد پاپیلوما به یاد داشته باشید ، تاثیر آن روی عصب بینایی است . در واقع یک افزایش فشار داخل جمجمه باعث می شود که وضعیت های گوناگونی تشکیل شوند . اگر چه در بیشتر موارد همه آن ها یک اتفاق مشابه دارند :افزایش فشار داخل جمجمه .

پاپیلوما

یکی از رایج ترین علل پاپیلوما که گفتیم ، همین فشار خون تومور های مغزی، خونریزی داخلی و عفونت است .

پاپیلوما باید تحت درمان های اورژانسی قرار بگیرد تا آسیب جبران ناپذیری به بینایی وارد نشود .

علائم پاپیلوما چیست؟

علائم پاپیلوما متنوع هستند . هنگام شروع ، معمولاً بدون علائم است و متخصصان فقط از آزمایش عمیق چشم ، آن ها را متوجه می شوند .اگر چه بعد از پیشرفت کردن می تواند به فیبر های عصبی بینایی آسیب وارد کند و در نتیجه علائم مشهودی را از خودش نشان خواهد داد . در چنین حالتی پاپیلوما روی بینایی تاثیر می گذارد .

پاپیلوما باعث تاری دید ، دو بینی یا حتی ناپدید شدن کامل به مدت چند ثانیه می شود .

علائم پاپیلوما

بسیاری از بیماران حساسیت به نور را هم تجربه می کنند .

اکثر مشکلات بینایی فقط چند ثانیه طول می کشد و علاوه بر آن خونریزی جمجمه هم می تواند علائم دیگری همراه با خودش داشته باشد که مثلا سر درد ، حالت تهوع و استفراغ جزء رایج ترین آن هاست.

سردرد هنگام بیدار شدن از خواب در فرد در بیشترین حالت خودش قرار دارد و در طول روز هم افزایش پیدا می کند و در مواردی که مننژیت ایجاد مشکل کرده باشد ، ممکن است سفتی در پشت گردن اتفاق بیفتد.

درمان پاپیلومای چشم

هدف اصلی از درمان پاپیلوما این است که علل خونریزی داخلی را از بین ببریم . بنابراین باید کارهای اورژانسی را انجام دهید . زمانی که خونریزی ناشناخته علت اصلی باشد ، پزشکان باید به دنبال راه هایی برای کاهش مایع مغزی نخاعی بگردند .

درمان پاپیلوما

در بهترین حالت ، آن ها ممکن است دارو های ادرارآور مانند مانیتول یا فوروسمید را تجویز کنند . علاوه بر آن کاهش وزن هم می تواند عاملی برای محدود کردن مایعات و نمک اضافی در بدن باشد . همچنین می توان با بالا نگه داشتن سر هنگام خواب به این وضعیت کمک کرد اما اگر هیچ کدام از این روش ها سازگار نبود ، جراحی ضروری خواهد بود .

جراحی باعث می شود که آب اضافی داخل مغز کشیده شود و در نهایت اگر علت عفونت یا همان ورم موجود به دلیل تجمع باکتریایی باشد ، بیمار باید آنتی بیوتیک مصرف کند .

پاپیلوما چشم چیست و چه علائمی دارد ؟ + درمان

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : steptohealth / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/س
برچسب : مشکلات چشم
وبگردی