شاهرخ استخری
فیلم سینمایی پارمیدا با هنرمندی شاهرخ استخری، لیندا کیانی و روزبه حصاری به همراه بازیگران مطرح دیگر، پس از سالها انتظار اکران خواهد شد.

آغاز اکران مردمی فیلم پارمیدا در جشنواره فجر سال 99

آئین دیدار فیلم سینمایی پارمیدا به به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی و تهیه کنندگی سعید اردهالی، روز دوشنبه 6 بهمن ماه در ساعت 4 بعد از ظهر در فضای آزاد موزه سینما برگزار شده و یک ساعت پس از آن در سالن فردوسی موزه سینما به نمایش گذاشته می شود.

پوستر فیلم پارمیدا

آرش سنجابی کارگردان فیلم پارمیدا درباره اکران این فیلم در هنر و ترجمه نوشت:

«همیشه باور دارم که در کنار سینمای بدنه، سینمای دیگری هم باید جریان داشته باشد؛ سینمایی که شاید علیرغم نبودنش در سمت مخاطب عام تر، شریان های حرکت ساز آفرینش و نجات دهنده سینمای تجاری به آن متصل است و حالا چند سالی هست که سینمای هنروتجربه برایم باز تولید همان معناست. پیش تر هم گفته بودم که مهم ترین ستایش از سینمای یک فیلم ساز، برچسب های هنری بودن و تجربی بودن است و لگوی هنروتجربه توأمان هر دو صفت را به یه فیلم جوش می دهد و چه حظی بالاتر از این؟… و حالا در این روزهای عجیبِ کرونادار، فیلم «پارمیدا» دارد با این واژه ترکیبیِ خوش لحن هنر و تجربه اکران می شود. «پارمیدا» از روایت چند صدایی به راوی مرکب می رسد و با حذف فیزیکی دال، هر مدلولی را در شکلی اعتمادناپذیر به اعترافی کور وا می دارد. سنتی که هم چنان برایم غریب است». 

آرش سنجابی پیش از این، فیلم بازدم را کارگردانی کرده بود. تهیه و ساخت این فیلم در سال 1395 انجام شد اما تاکنون خبری از اکران آن نبود تا اینکه عوامل فیلم در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، تصمیم به اکران آن گرفتند.

رضا رویگری

داستان و بازیگران فیلم پارمیدا 

داستان فیلم پارمیدا درباره دختری به نام پارمیدا است که کشته می شود. در این فیلم هر کدام از شخصیت ها در سه فصل به صورت راوی به قصه جهت می دهند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:

پارمیدا خطاکار است؟ پارمیدا فریب خورده است؟ پارمیدا و پارسا همزاد همدیگرند؟ پارمیدا...

بازیگران فیلم پارمیدا عبارتند از:

فیلم سینمایی پارمیدا

عوامل فیلم پارمیدا:

مدیر فیلم برداری:علی رضوانی

تدوین و صداگذاری:مانی قدرت نما

دستیار اول کارگردان:الاهه قاسم زاده

برنامه ریز:عسل کلاکی

صدابردار:عرفان یکتا

مدیر تولید:هانیه بیاتی

طراح گریم:تینا خواجه دهی

طراح پوستر:مهدی رایگانی

مجری طرح:نیما راد

شراره رخام

لیندا کیانی 

اکران فیلم پارمیدا با شاهرخ استخری و لیندا کیانی

4.541
این مطلب مفید بود ؟374
وبگردی