سمنو
سمنو یکی از دسر های معروف ایرانی است که نکات زیادی دارد که در زمان پخت باید رعایت شود تا نتیجه خوبی به شما بدهد یکی از این نکات اضافه کردن یخ به سمنو است.

علت انداختن یخ در سمنو

سمنو که با نام های دیگری چون سمنک، سمن بیا، سمنوبوا نیز شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین و مقوی ترین دسر های مرسوم شب عید ایرانیان است که از اجزای مهم سفره هفت سین به شمار می رود. بسیاری از افراد قبل از عید سمنو تهیه کرده تا بر سر سفره هفت سینشان قرار دهند. برخی افراد در هنگام تهیه سمنو از یخ استفاده می کنند اما یخ سمنو چیست و انداختن یخ در سمنو چه علتی دارد؟ در این بخش از رازهای آشپزی نمناک به این سوال پاسخ داده ایم.

سمنو

چرا داخل سمنو یخ می اندازند؟

در پخت سمنو یخ انداختن در ظرف مسی تهیه سمنو یکی از مهم ترین فوت و فن ها است که باید به آن توجه داشته باشید تا سمنو خوشمزه و خوش رنگی را تهیه نمایید.

برای تهیه سمنو با رنگ زیبا هنگام پخت آن درون قابلمه مسی چند قالب یخ لیوانی بیاندازید. این عمل باعث مغزپخت شدن و زیباتر شدن رنگ سمنوی در حال پخت خواهد شد.

برای اینکه سمنوی شیرین و خوش رنگی داشته باشید باید پخت سمنو 12 تا 24ساعت طول بکشد، پس از گذشت 12ساعت از پخت زمانی که کم کم سمنو رنگ می اندازد می توانید چند تکه یخ به آن اضافه کنید تا به آن شوک وارد شود و رنگش زیباتر گردد.

راز انداختن یخ داخل سمنو؛ چه موقع به سمنو یخ اضافه میکنن؟

2.56
این مطلب مفید بود ؟33
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
برچسب : سمنو
وبگردی