تولد
کندن موی سفید
دیدن موهای سفید برای همه انسان ها اتفاق ناخوشایندی است. برخی سعی دارند این موها را بکَنند و از بین ببرند اما اینکار مشکلات زیادی برایشان به‌ وجود می آورد.

اتفاقی که بعد از کندن موی سفید رخ میدهد

اینکه برای اولین بار متوجه شوید تعدادی تار موی سفید لابلای موهای تان درآمده، احتمالاً ناراحت تان می کند و دوست دارید که این مو های سفید را بکَنید تا به طور موقت مشکل را برطرف کنید؛ اما متوجه می شوید که این مو دوباره رشد کرده است.

وقتی که فولیکول های مو با کمبود سلول های تولید کننده ملانین مواجه شوند، تولید رنگدانه در آن ها متوقف می‌ شود و مو ها سفید در می‌ آیند و این کاملا طبیعی است و برای همه اتفاق می‌ افتد؛ اما از آن جایی که از این اتفاق خوشحال نیستید و دوست دارید که این مو ها را از بین ببرید، در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم بگوییم که اگر مو های سفید را بکنید، چه اتفاقی می افتد.

دوباره همان موها رشد می کنند

کندن موهای سفید باعث می‌ شود که به طور موقت از شر آن ها خلاص شوید؛ اما این مو دوباره رشد می کند و در نهایت به حالت طبیعی و قبل خود برمی‌ گردد و همان رنگ سفید روی موهای تان ظاهر خواهد شد؛ زیرا فولیکول آن دیگر رنگدانه تولید نمی کند.

موی سفید

خطر ابتلا به زخم یا عفونت را افزایش میدهید

کندن مو های سفید یا هر موی دیگری از ریشه؛ خطر ابتلا به عفونت یا زخم را افزایش می دهد، زیرا فولیکول مو آسیب دیده و حتی ممکن است باعث شود که مو در آن ناحیه دیگر رشد نکند.

آیا راه امن تری برای کم کردن موهای سفید وجود دارد؟

خیر. هیچ راهی وجود ندارد که خطر ابتلا به عفونت یا زخم را در پی نداشته باشد. اگر هم می‌ خواهید این کار را انجام دهید، باید خیلی مراقب باشید و آن را با قیچی جدا کنید و قبل از رشد، دوباره با قیچی آن را کوتاه کنید، نه این که بخواهید آن را از ریشه بکنید.

شاید اگر یک بار این کار را انجام دهید، مشکل خاصی ایجاد نشود اما اگر به طور مرتب این کار را تکرار کنید، ممکن است در همین قسمت کچلی بگیرید.

بعد کندن موی سفید، چه اتفاقی برات می افته

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : سفید شدن مو
وبگردی