تولد
سکته قلبی
سکته قلبی رایج ترین دلیل مرگ و میر است اما افراد هنوز آن را جدی نگرفته اند. شناخت علائم مشترک در افرادی که دچار این حمله شده اند میتواند خطر سکته را کمتر کند.

سکته قلبی و علامت رایج بین افرادی که دچار سکته قلبی شده اند

سکته قلبی مشکلی است که متاسفانه آمار نگران کننده ای در جوامع امروزی را بخود اختصاص داده. مشکلی که مثل هر بیماری و اتفاق جدی، علامتی به انسان میدهد تا هوشیار شود. درست است که حمله و سکته ترسناک است، ولی دانستن علائم مربوط به آن می تواند همه چیز را تغییر دهد و تا حد زیادی به شما در پیشگیری از عواقب جدی کمک کند.

حقیقت این است مه سکته قلبی اتفاقی است که توسط افراد مختلفی تجربه شده و همه آنها علائمی داشته اند که بینشان مشترک بوده است که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم این علائم را به شما معرفی کنیم تا در صورت مشاهده هر یک از نشانه ها، هوشیارتر باشید.

درد قفسه سینه

احساس ناراحتی و سوزش در قفسه سینه یا قلب همراه با درد شدید؛ باعث می ‌شود که فرد چشمانش را ببندد و فقط بخواهد یک جا بنشیند؛ که این می تواند جزء علائم رایجی باشد که به خاطر انسداد جریان خون به قلب رخ می دهد.

درد قفسه سینه

خستگی

احساس خستگی غیر معمول نیز یکی از علائم حمله یا سکته قلبی است که با درد همراه می شود و از هر سه نفر؛ دو نفر آن ها ممکن است خستگی شدید و درد قفسه سینه را تجربه کنند.

تنگی نفس

تنگی نفس می تواند علامت حمله قلبی باشد که همراه با درد قفسه سینه اتفاق می افتد و گاهی اوقات هم قبل از آن رخ می‌ دهد.

تنگی نفس

بدن درد

هنگامی که سکته قلبی رخ می دهد، ممکن است که فرد در وسط قفسه سینه احساس درد داشته باشد که به کمر، فک و بازوها هم منتقل می شود. این درد ممکن است در ناحیه شکم هم احساس شود و باعث مشکلات گوارشی بشود.

حالت تهوع

حالت تهوع بدون هیچ دلیلی را نباید نادیده بگیرید. اگر صبح با عرق سرد و حالت تهوع از خواب بیدار شدید، کاملا هوشیار باشید، زیرا ممکن است علامت سکته قلبی باشد.

علامتی که همه افراد قبل از سکته قلبی دارن

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی