اصول زندگی مشترک
برای داشتن رابطه ای موفق با همسرتان باید اصول طلایی زندگی مشترک را بدانید و با رعایت آن ها می توانید شاهد تغییرات خوبی در رابطه با همسرتان باشید.

اصول طلایی برای حفظ و بهبود زندگی مشترک

همه ما در زندگی قوانین مخصوص به خودمان را داریم و یک سری استاندارد های ذهنی وجود دارد که دوست داریم در رابطه زناشویی مان رعایت شود. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک به شما آموزش می دهیم که چگونه استانداردهای خود را در رابطه بالا ببرید.

تعیین کنید که چه چیزی برایتان مهم است

چیز هایی که واقعاً برایتان اهمیت دارد را به همسر خود بگویید. سبک زندگی و ارزش خود را در زندگی مشخص کنید و بگویید که چه چیزی را از لحاظ شخصیتی، مثبت یا منفی می‌دانید. حد و مرز های خود را تعیین کرده و به طرف مقابل بگویید.

از یک مشاور کمک بگیرید

مشاور خانواده می تواند بهترین کسی باشد که به شما کمک می کند تا در کنار همسرتان اوقات بهتری را تجربه کنید.

مشاور خانواده

تحت تاثیر عوامل بیرونی نباشید

زمانی که مجرد بودید، احتمالاً آزادانه تر عمل می کردید و تحت تأثیر دوستان و خانواده قرار می گرفتید؛ اما زمانی که ازدواج می کنید، باید دخالت خانواده و دوستان را کنار بگذارید و تحت تاثیر محیط قرار نگیرید.

استاندارد های شما باید هدفمند باشد

بسیار مهم است که یک تصویر کلی از رابطه خود داشته باشید و ببینید که واقعا از زندگی چه می خواهید و چه استاندارد هایی دارید. استاندارد های شما باید هدفمند باشد‌؛ مثلاً سخت کوشی، عشق ورزی، صداقت، مراقبت، توجه، تحصیلات و فرزندآوری، همه این ها می تواند استاندارد های هدفمندی باشند که هر کدام از شما باید در زندگی به آن ها توجه کنید‌‌.

ارزش خود را بدانید

قبل از این که بتوانید شخص دیگری را دوست داشته باشید، اول باید عاشق خودتان باشید. باید ارزش حقیقی خود را بشناسید و بیش از حد به فکر پول و ثروت نباشید.

عاشق خود بودن

هر آنچه که هستید را بپذیرید

بسیار مهم است که خودتان را منحصر به فرد بدانید. هیچ کس شبیه شما نیست؛ مجبور نیستید که طبق استاندارد های دیگران عمل کنید؛ پس هر آنچه که هستید را بپذیرید و به خودتان عشق بورزید.

به خودتان باور داشته باشید

بسیار مهم است که پشتیبان و حمایت کننده همسرتان باشید و به او افتخار کنید؛ اما در کنارِ این قضیه؛ نباید هم فراموش کنید که به خودتان باور داشته باشید و افتخار کنید؛ زیرا شما به اندازه کافی زیبا، جذاب، باهوش و قوی هستید و باید این باور را درونی کنید.

علائم هشدار دهنده را نادیده نگیرید

وقتی که می خواهید وارد رابطه ای شوید؛ باید بدانید که چه چیز هایی خط قرمز در آن رابطه هستند. علائم هشدار دهنده را در رابطه بشناسید و آن ها را نادیده نگیرید.‌ اگر چیزی خلاف میل شماست، حتما آن را به زبان بیاورید و از خواسته خود دست نکشید‌.

بهبود روابط زن و مرد

از گذشته درس بگیرید

گاهی اوقات باید اجازه دهید که گذشته شما را راهنمایی کند و از آن درس بگیرید. باید از تجربیات دیگران و به‌خصوص همسرتان نیز استفاده کنید و زندگی را به بهترین شکل؛ پیش ببرید.

صبوری را یاد بگیرید

صبوری می تواند مهم ترین عامل رسیدن به موفقیت در زندگی باشد و باعث شود که شما در یک رابطه پخته قرار بگیرید. وقتی که استاندارد های مشخصی در زندگی داشته باشید و صبر خود را بالا ببرید، قطعاً به موفقیت در آن رابطه خواهید رسید.

از ظاهر خود مراقبت کنید

خودمراقبتی اهمیت بسیار زیادی دارد. استانداردهای خود را بالا ببرید؛ به ظاهر خود اهمیت بدهید و سعی کنید که به خودتان بیشتر برسید.

رسیدگی به خود

هرگز امید خود را از دست ندهید

باید یاد بگیرید که همیشه امیدوار باشید و‌ اجازه ندهید که حس نا امیدی در شما ریشه دار شود، در غیر این صورت توانی برای ادامه رابطه نخواهید داشت.

باور های خود را تغییر ندهید

بسیار مهم است که باور و عقاید خودتان را داشته باشید. نظر خودتان را بیان کنید و به خاطر هیچ کس در هیچ رابطه ای نظر و باور خود را تغییر ندهید؛ اما حتما به ایده ها و عقاید همسرتان هم احترام بگذارید‌.

با خود و همسرتان صادق باشید

باید دروغگویی را برای همیشه کنار بگذارید. همان طور که انتظار دارید همسرتان در رابطه با شما صداقت داشته باشد، خودتان هم باید با خودِ او صداقت کافی را داشته باشید.

مهربان باشید

باید سعی کنید که بهترین خود را در رابطه نشان دهید. استاندارد های خود را بالا ببرید. سعی کنید به گونه ای رفتار کنید که احترام همسرتان را بر بیانگیزد. با او مهربان باشید و هرگز با خشونت رفتار نکنید.

اصول طلایی زندگی مشترک که خیلی هامون نمیدونیم

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی