زبان بدن همسرتان
گاهی اوقات همسرتان رفتارهایی نشان می دهد که شما دلیلش را نمیدانید شناختن زبان بدن در این مواقع به کمک شما می آید و در حل سریعتر مشکلات به شما کمک می کند.

علامت ناخوشایند و هشدار در زبان بدن همسرت؛ حواست باشه

زبان بدن در ارتباط با اطرافیان اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند چیز های زیادی در مورد طرف مقابل بگوید. این مسئله بعد از ازدواج هم مورد توجه افراد قرار گرفته است و خوشبختانه توجه کردن به آن باعث می شود که شما متوجه شوید زندگی تان چه زمانی مشکل دارد و از زبان بدن همسرتان به سر نخ های مهمی برسید.

در این قسمت از خانواده پلاس نمناک‌ با ما همراه باشید تا نشانه هایی از زبان بدن را به شما معرفی کنیم که نشان می‌ دهد زندگیتان به مشکل خورده و باید این موضوع را پیگیری کنید.

زاویه پایش از شما دور است

این دفعه دقت کنید و ببینید زمانی که با همسرتان صحبت می کنید، زاویه پای او به سمت کجاست. اگر سعی می کند پایش را از شما دور کند، احتمالاً علاقه و هیجانش نسبت به شما کم شده است.

زوج ناراحت

لب هایش را می جود

جویدن لب ها نشان دهنده پنهان کردن احساسی در او است؛ پس اگر این رفتار را دیدید هوشیار باشید.

پا روی پا می اندازد

وقتی که شما و همسرتان مکالمه و گفت و گو دارید، آخرین چیزی که می خواهید ببینید این است که همسرتان پاهایش را روی یکدیگر انداخته است. در چنین حالتی این سیگنال را به شما می‌ دهد که از لحاظ ذهنی، احساسی و جسمی با شما ارتباط نگرفته است.

لبخند مصنوعی دارد

افرادی که در یک رابطه شاد هستند، هرگز لبخند مصنوعی نمی زنند؛ بنابراین اگر متوجه شدید که همسرتان یک لبخند کاملاً مصنوعی دارد و چشمانش نمی خندد، نشان دهنده این است که خیلی هیجان و علاقه به رابطه ندارد و یا از چیزی ناراحت است.

همسر خوشحال

مدام آه می کشد

شاید باور نکنید اما نشانه هایی در زبان بدن هستند که خودشان را در صدای طرف مقابل نشان می دهند. اگر همسرتان مدام آه می‌ کشد، مکث می‌ کند و دوست دارد که در سکوت خودش فرو برود، بدانید که از چیزی ناراحت است.

با فاصله از شما می نشیند

ارتباط فیزیکی و صمیمیت جسمی بعد از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر همسرتان بعد از اینکه غذا را خورد، به سمت دیگری رفت و سعی کرد که جایی به دور از شما بنشیند و با فاصله از شما به جایی تکیه دهد و استراحت کند، بدانید مشکلی در کار است.

دست چپ را زیاد حرکت می دهد

زمانی که همسرتان برای صحبت کردن؛ از یکی از دستانش استفاده می کند و زیاد آن را حرکت می دهد، دقت کنید که ببینید که این کدام دست است. حرکت زیاد در دست چپ می تواند نشان دهنده این باشد که او به اندازه کافی احساس راحتی با شما ندارد.

جر و بحث

مردمک چشم گشاد نمی شود

مطالعه ای در سال 2017 نشان می‌ دهد که اگر کسی به شما علاقه داشته باشد، وقتی که به شما نگاه می کند، مردمک چشمانش گشاد می شود اما اگر این موضوع را در همسرتان نمی بینید، احتمالا او میل و علاقه همیشگی را نسبت به شما ندارد.

توجه زیادی ندارد

این موضوع را می‌ توانید از زبان بدن بفهمید. زمانی که در کنار شماست و مدام به گوشی نگاه می‌ کند و سعی می‌ کند که حواسش را از شما پرت کند؛ یعنی خیلی به شما توجهی نمی‌ کند و احتمالاً اشکالی در کار است.

ارتباط چشمی برقرار نمی کند

همسر شما مجبور نیست 24 ساعته به چشمان تان خیره شود؛ اما اگر از ایجاد ارتباط چشمی با شما طفره می‌ رود بدانید که مشکلی در کار است.

مشکلات رابطه

با ارتباط چشمی راحت نیست

اگر همسرتان سعی دارد با شما ارتباط چشمی بگیرد؛ اما زمانی که این کار انجام می دهد، احساس راحتی ندارد، باز هم باید موضوع را پیگیری کنید.

به طور کل از شما فاصله می گیرد

افرادی که یکدیگر را دوست داشته باشند، از این که مدام کنار هم بنشینند؛ ناراحت نمی شوند و کلافگی ندارند اما اگر همسرتان سعی می‌ کند جدا از شما بنشیند و جدا از شما بخوابد و به طور کل از شما فاصله بگیرد، مشکلی در کار است.

دستانش را در هم قفل می کند

اگر همسرتان مدام دستانش را به یک دیگر قفل می کند، بدانید که از چیزی ناراحت است یا مشکلی در رابطه تان وجود دارد.

لب هایش را خیلی زیاد خیس می کند

اگر او زمانی که با شما صحبت می کند، خیلی زیاد لب هایش را خیس می‌ کند، یعنی حسِ استرس، اضطراب و پرخاشگری در آن وجود دارد.

دستانش همیشه داخل جیب است

اگر همسر تان مدام دستانش را داخل جیب می کند، بدانید که می خواهد چیزی را از شما پنهان کند و احساس راحتی و خوبی ندارد.

هماهنگ با شما راه نمی رود

یکی از نشانه‌ های ارتباط سالم این است که دو نفر زمانی که کنار هم راه می روند، قدم‌ هایشان کاملاً هماهنگ باشد که در غیر اینصورت احتمالاً مشکلی در کار است.

قدم زدن

هنگام صحبت با شما گلویش را لمس می‌ کند

لمس کردن گلو هنگام صحبت با طرف مقابل نشان دهنده این است که می خواهد از شما دوری کند.

حالات صورتش مثلِ همیشه نیست

بسیار مهم است که به حالات صورت همسرتان توجه کنید. اگر احساس می کنید که حالت صورتش نرمال و همیشگی نیست، باید مسئله را پیگیر شوید.

به شما اخم می کند

این یک زبان بدن بسیار واضح است که نشان می‌ دهد اتفاقی رخ داده و باید پیگیر شوید و بی تفاوت از کنارِ آن عبور نکنید.

عصبانیت

با انگشتش خط و نشان می کشد

اگر همسرتان از موضوعی عصبانی است یا دندان هایش را فشار می دهد یا با انگشت به سمت شما اشاره می کند و با همان انگشت به شما ضربه می زند؛ احتمالاً مشکلی در کار است.

دستانش را از شما می دزدد

در حالت طبیعی دو نفر که با یک دیگر رابطه خوبی دارند، دست هم را می گیرند اما اگر همسر شما نه تنها دستان تان را نمی گیرد، بلکه آن را از شما می دزدد، احتمالاً مشکلی در کار است.

مدام ساعتش را چک می کند

اگر همسرتان به زندگی علاقه داشته باشد، از کنار شما بودن لذت می برد اما اگر زمانی که کنار شماست، مدام ساعتش را چک می کند، بدانید مشکلی پیش آمده است.

این مدل زبان بدن همسرت، باید نگرانت کنه!!

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی