شکستن دل همسر
زندگی مشترک خوب و موفق نیاز به مراقبت های زیادی دارد، در زندگی رفتارهایی از سمت آقایون وجود دارد که انجام دادن آنها موجب شکستن دل همسرتان خواهد شد.

اشتباهی که باعث شکستن دل همسرت می شود

شکستن دل همسر یعنی تهدید زندگی مشترک و انسجام خانواده؛ چه زن و چه مرد باید مراقب رفتارتان باشید و هنگام ناراحتی و عصبانیت پا را فراتر از حد معمول نگذارید که مبادا دل همسرتان را ناخواسته بشکنید. ممکن است گاهی این اتفاق تلخ را بدون آگاهی و حتی نیت خاصی رقم بزنید ولی در هر صورت باید فراموش نکنیم که آب ریخته را نمیتوان جمع کرد، پس قبل از آنکه قلب همسرتان را بدرد آورید، رفتارهای اشتباهی که منجر به این اتفاق می شوند را شناخته و از انجام آنها خودداری کنید.

اگر عضوی از خانواده ات را مهمتر از او بدانی

هرگز جوری رفتار و صحبت نکنید که همسرتان حس کند برای شما ارزش بالایی ندارد و شما شخص دیگری را به او ترجیح میدهید. تمام اعضای خانواده تان عزیز و محترمند اما جایگاه همسرتان نزد شما چیز دیگری است.

پیش بچه ها و دیگران سرش داد بزنی

بلند صحبت کردن و فریاد زدن بر سر همسرت به دلیل هر اشتباه و اتفاقی که افتاده، بهتر است پیش دیگری نباشد. این رفتار شما با همسرتان پیش بچه ها و دیگر اعضای خانواده، خاطره تلخی از شما در ذهنش می سازد و باعث رنجش او می شود.

دعوای زناشویی

به او تهمت بزنی و قضاوتش کنی

تهمت زدن در کل کار ناپسندی است ولی اگر این رفتار ناپسند از طرف همسر باشد، تحملش دشوارتر است چراکه اصل اعتماد در زندگی نادیده گرفته شده و اشتیاق به زندگی مشترک را کمرنگ می سازد پس هرگز بدون اطلاع از حقیقت ماجرا، چیزی را به همسرتان نسبت ندهید و درموردش قضاوت نکنید.

بخاطر رضایت دیگری، او را آزار بدهی

هیچ کس نباید در زندگی شما، بر همسرتان مقدم باشد؛ این را هرگز فراموش نکنید. وقتی شما بخاطر جلب رضایت و خوشحال کردن شخص دیگری، همسرتان را دچار اذیت و آزار کنید قطعا دل او خواهد شکست و نسبت به شما دلسرد خواهد شد.

به او شک کنی

شک و تردید بلای جان بسیاری از زندگی های مشترک شده است، پس اجازه ندهید پای این بلا به زندگی شما هم باز شود. همیشه با او صادق باشید و نشان دهید که اعتمادی نسبت به او در دل شماست که هیچ اتفاقی آن را از بین نخواهد برد.

خیانت

غرورش را خرد کنی

خوب میدانید که غرور همسرتان بخشی از خط قرمزهای اوست، پس هرگز پا روی این مسئله حساس نگذارید. برای زیباتر و مستحکم تر شدن زندگی مشترک، شما حتی باید برای حفظ غرور همسرتان تلاش کنید تا به او ثابت کنید که آنچه برایش اهمیت دارد، برای شما نیز مهم است.

میدونی دل همسرت با کدوم رفتارت میشکنه؟

510
این مطلب مفید بود ؟100
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی