ویلا کردان
منطقه وسیع و ویلایی کردان، بسیاری از ساکنین تهران، حومه و برخی شهرهای دیگر را به سمت خود می‌کشاند. اینجا تعداد زیادی ویلا وجود دارد که مقایسه امکانات آن‌ها، موید این نکته است که افراد باهر سلیقه و بودجه‌ای می‌توانند در کردان ویلا اجاره کنند.

انواع ویلاهای کردان

فراموش نکنید که یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های اجاره ویلا در کردان در مناطق ویلایی، علاوه بر داشتن هوای تمیز، نزدیک بودن به پایتخت است که باعث می‌شود ساکنین این کلانشهر بتوانند برای فرار از آلودگی هوا و شلوغی شهر، آخر هفته‌های آرامی را در آن رقم بزنند.

در کردان انواع ویلاهای مدرن و نیمه مدرن در قسمت‌های مختلف این منطقه وسیع اعم از شهرک‌ها یا روستاهای مختلف وجود دارند. بعضی از این ویلاها در فضای یک شهرک هستند که فضای سبز آنها عمومی بوده و متعلق به تمام ساکنان آن شهرک است. 

برخی از ویلاهای مدرن و یا کمتر مدرن نیز در مناطق کردان و در درون باغ‌هایی دلگشا قرار دارند و دارای فضای سبز خصوصی از درختان میوه و باغچه‌های زیبا به همراه آلاچیق هستند. هر یک از این ویلاها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند که شما می‌توانید آنها را در سایت‌های مختلف نظیر اتاقک، اقامت24، جاباما، جاجیگا، شب و... مشاهده کرده و اجاره نمایید.   

ویلاهای کردان در چه مناطقی قرار دارند؟

منطقه وسیع و ویلایی کردان به صورت کلی به دو بخش تقسیم شده است:کردان شمالی و کردان جنوبی، که کردان شمالی در شمال یا سمت راست آزادراه کرج به قزوین قرار دارد و بخش جنوبی در جنوب یا سمت چپ این آزادراه واقع شده است. در هر دوی این بخش‌ها ویلاهای متنوعی اعم از مدرن و یا کمتر مدرن ساخته شده‌اند.  

مقایسه ویلاهای کردان شمالی و جنوبی 

مسیر کردان شمالی به سمت کوهی است که متعلق به سلسله جبال البرز است. کردان شمالی در یک منطقه کوهستانی و سرسبز واقع شده که روستاهای کردان، تالیان، برغان، آغشت، هرجاب، کوهسار، خورین، آجین دوجین، ورده، ولیان، جنگلدار و کوهسار در آن قرار دارند. ویلاهای زیادی در این روستاها وجود دارند و به دلیل نوع پوشش گیاهی و شرایط منطقه، می‌توان انتظار داشت که دارای فضای سبز و باغ‌های زیبایی بوده و در بسیاری از آنها آلاچیق وجود داشته باشد. 

کردان جنوبی شامل بخش‌های تهراندشت، چهارباغ و سهیلیه است که در مقایسه با منطقه کوهستانی شمال دشت‌های وسیعی را در بر می‎گیرد و شهرک‌سازی بیشتری در آن انجام شده است. در این منطقه از کردان می‌توان انتظار شهرک‌های ویلایی با ساختمان‌های مدرن زیادی را داشت که در آنها از کوچه باغ‌های پر از سراشیبی و سربالایی و رودخانه خبری نیست.  

ویلاهای کردان شمالی:دارای فضای سبز و آلاچیق

کردان شمالی پر از روستاهایی است که دارای ویلاهایی با فضای سبز هستند. طبیعت کوهستانی بسیار زیبا، رودخانه‌ای که از جاده و روستاها می‌گذرد، درختان کهنسال و سر به فلک کشیده و باغ‌هایی که در آنها ویلاهای شیک با فضای سبز و آلاچیق ساخته شده‌اند، همه و همه جلوه خاصی به کردان شمالی بخشیده‌اند. در این بخش از کردان، روستاها و مناطق مسکونی همگی به هم متصل هستند و منطقه وسیعی را به وجود آورده‌اند که سرشار از طراوت و سرسبزی است.

در این بخش از کردان، اغلب ویلاها به صورت مجزا بوده و کمتر شهرک‌سازی در آن صورت گرفته است. ویلاهای روستاهای مختلف با توجه به جغرافیا و نوع اقلیمشان، شرایط خاصی را دارند. به عنوان مثال برای رسیدن به اکثر آنها باید از جاده‌های کوهستانی عبور کنید، در مسیر گذر و رسیدن به برخی از روستاها و این ویلاهای دارای فضای سبز، رودخانه جریان دارد و درختان سر به فلک کشیده اطراف، جلوه خاصی به آنها داده است. در اکثر این ویلاها می‌توانید چای عصرگاهی را در آلاچیق‌های زیبای مشرف به فضای سبز داخل ویلا و محیط اطراف نوش جان کنید.    

اجاره ویلا کردان

فضای ویلایی تهراندشت در کردان جنوبی مدرن‌ است

تهراندشت در کردان جنوبی یکی از گران‌ترین بخش‌های کردان است. در تهراندشت چندین شهرک‌ ویلایی وجود دارد که در آنها ویلاهای مدرن و زیبایی ساخته شده است. یکی از این شهرک‌های ویلایی، جهان ویلا یا مسعودیه نام دارد. این شهرک ویلایی سرسبز، با طراحی مدرن و زیبا و درختان چنار اطراف، یکی از مناطقی است که ویلاهای شیک و مدرن زیادی را در خود جای داده است. جهان ویلا در حدود 25 کیلومتر با کرج و نزدیک به 75 کیلومتر با تهران فاصله دارد.

شهرک کارینا یک محله بسیار خوش‌ساخت در روستای سرخاب متعلق به منطقه تهراندشت است. ویلاهای مدرن و لاکچری دوبلکس و تریپلکس در خیابان اصلی این شهرک به نام خیابان و سایر بخش‌های آن وجود دارد. در سرخاب شهرک ویلایی دیگر نیز ساخته شده است. 

روستاهای ویلایی کردان شمالی را می‌شناسید؟

کردان شمالی دارای چندین روستا است که برخی از آنها دارای ویلاهای متنوعی هستند. در اینجا روستاهای ویلایی کردان شمالی را به شما معرفی می‌کنیم:

  • آغشت:یک روستای سرسبز با طبیعت بکر و ویلاهایی در فضای سبز. قلعه آغشت یکی از دیدنی‌های این روستا است.
  • برغان یا باغبان‌کلاچی:یکی از زیباترین و بکرترین روستاها در منطقه کردان شمالی است که آخرین روستا در جاده‌ای کوهستانی است که به شهرستان کرج می‌رسد. این منطقه‌ خلوت، بسیار زیبا و تاریخی و دارای یک ساختمان تاریخی دوطبقه است که ماه‌های محرم در آن تعزیه اجرا می‎شود. درخت پانصد ساله یکی دیگر از دیدنی‌های برغان است و شما می‎توانید در آنجا آش‌های خوشمزه نوش جان کنید.
  • روستای هرجاب:یکی از خلوت‌ترین مناطق کردان با محیطی دنج و باغ‌های میوه فراوان. درختان در هرجاب در هر فصلی زیبایی خاصی دارند:بهار با شکوفه‌ها، تابستان با میوه‌ها، پاییز با برگ‌های رنگارنگ و زمستان با برفی که درختان را سفیدپوش می‌کند.  
  • جلنگدار:منطقه‌ای سرسبز با درختان انبوه بوده که همانند نامش شبیه به جنگل است. درختان گردوی جلنگدار بسیار معروف هستند.

ویلاهای شهرکی در سهیلیه، کردان جنوب

  • سهیلیه در کردان جنوبی، منطقه‌ای سرسبز است که درختان فراوانش را مدیون آب فراوان و خاک خوب منطقه است. در سهیلیه باغ‌های گل زیبا و چند شهرک‎ ویلایی لاکچری وجود دارد. این شهرک‌ها عبارتند از:زعفرانیه، کوروش و اقبالیه که آنها را به شما معرفی می‌کنیم:
  • شهرک زعفرانیه:دارای ویلاهای مدرن زیادی است و یکی از مناطق شیک و لاکچری در کردان جنوبی است که در فاصله بین کرج و هشتگرد قرار دارد. 
  • شهرک کوروش:در همسایگی شهرک زعفرانیه، با آب‌ و هوایی عالی و ویلاهایی مدرن که طبیعتی چهار فصل و ساختمان‌سازی لاکچری دارد. 
  • شهرک اقبالیه:منطقه‎ای ویلایی است با ویلاهای مدرن که در جنوب اتوبان کرج قزوین واقع شده و آب و هوای خوب و ویلاهای مدرن دارد.

اجاره کردن ویلا در کردان

سایر شهرک‌های ویلایی و مدرن در کردان جنوبی

در کردان جنوبی سه شهرک ویلایی دیگر به نام‌های طاووسیه، افشاریه و صفائیه وجود دارند که در آنها ویلاهای مدرن و در عین حال سرسبزی ساخته شده‌اند. اکثر ویلاهای این شهرک‌ها در باغ‌ها یا باغچه‌هایی کوچک قرار دارند به نحوی که می‌توان عنوان خانه باغ را به آنها اطلاق کرد. طاووسیه در مسیر جاده قدیم کرج به سمت قزوین واقع شده و شهرک افشاریه نیز فاصله کمی با آن داشته و جایی دنج و امن است. در صفائیه نیز ویلاهای مدرن در فضای باغ وجود دارد که تعطیلات دلچسبی را برای شما رقم می‌زند. 

مقایسه امکانات ویلاهای کردان برای اجاره

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی