مستاجر

اگه مستاجری این وسایل رو نخر

کد مطلب : 86772زمان مطالعه : 4 دقیقه
به دلیل شرایط فعلی جامعه بیشتر مردم قادر به خرید خانه نیستند و مستاجر هستند، اگر میخواهید برای خانه مستاجری وسایل بخرید باید نکاتی را در نظر بگیرید.

وسایل غیر ضروری منزل برای مستاجرها

درشرایط فعلی جامعه که قدرت افراد برای خرید خانه کم شده، افراد زیادی اجاره نشین هستند. اجاره نشینی مزایا و معایب بسیاری دارد و افراد اجاره نشین باید به فکر جابجایی های مداوم نیز باشند، بنابراین اگر اجاره نشین هستید، پیش از خرید وسایل منزل، ابتدا لیستی از ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز خود تهیه کنید و به جای لوازم جا گیر و دردسر ساز به هنگام اسباب کشی، لوازم کاربردی‌تر و ضروری‌تر را در لیست خود جای دهید.

در این بخش از نمناک به شما مستاجران عزیز کمک می کنیم انتخاب‌های هوشمندانه‌تری داشته باشید و برخی از لوازم خانه را نخرید تا به هنگام اسباب کشی دچار مشکل نشوید. لوازم خانه خود را با در نظر گرفتن سبک زندگی خود انتخاب کنید و اگر مستاجر هستید، از خرید وسایل زیر بپرهیزید.

ویترین بزرگ

ویترین و بوفه جزو غیر ضروری ترین وسایل خانه هستند که دیگر مانند گذشته ترند نبوده و فضا زیادی را در خانه می گیرند. حمل بوفه و ویترین در اسباب کشی مشکل بوده و شما را در دردسر خواهد انداخت پس اگر علاقه ای به این وسیله ندارید،آن را از لیست خرید خود خط بزنید.

جاکفشی کمدی

جاکفشی انواع مختلفی دارد و خرید آن برای خانه لازم است. مهم ترین فاکتور در انتخاب جاکفشی مناسب، این است که باید ابعاد آن متناسب با فضای داخلی خانه، تعداد اعضای خانواده و کفش هایی باشد که در آن قرار می دهیم. اگر مستاجر هستید و هر سال باید خانه تان را تعویض کنید از خرید جاکفشی های بزرگ و جاگیر بپرهیزید و به جای آن جا کفشی های جمع و جور و کمجا بخرید تا در هر خانه ای بتوانید از آن استفاده کنید.

جا کفشی

گلدان های متعدد و زیاد

در دکوراسیون داخلی امروز به هیچ عنوان نمی توان اهمیت وجود گل و گیاه را نادیده گرفت. گل و گیاهان طبیعی زیبایی فراوانی به خانه می بخشند و بسیار ترند شده اند، در استفاده از گل و گیاه اگر خانه کوچکی دارید و یا مستاجر هستید، تجدید نظر نمایید زیرا در جابجایی خانه با گیاهان زیاد دچار مشکل می شوید و ممکن است خانه ای که انتخاب می کنید نور کافی برای رشد گیاه نداشته باشد.

میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون انواع مختلفی دارد که انتخاب را برای شما آسانتر خواهد کرد. میز تلویزیون هایی که دیواری هستند بسیار شیک می باشند اما شما اگر مستاجر باشید، در برخی خانه ها نمی توانید از این نوع میز تلویزیون استفاده نمایید پس میز تلویزیون کمدی بخرید تا اگر کمد و کابینت کمی داشتید، به درد شما بخورد.

پرده زبرا

اگر مستاجر هستید و باید بعد از یک سال خانه خود را عوض کنید هرگز پرده زبرا نخرید زیرا قابل تغییر نبوده و شما نمی توانید در هر خانه ای از آن استفاده نمایید. به جای این نوع پرده، پرده هایی را بخرید که قابلیت اضافه کردن پرده را دارندمانند پرده های پانچ. همچنین شما می توانید پرده ای با نوار پرده کش دار انتخاب کنید تا هر بار پرده تان را به اندازه عرض پنجره تنظیم نمایید. قد پرده را نیز تا پایین و بلند در نظر بگیرید و از خرید پرده کوتاه بپرهیزید.

پرده زبرا

رخت‌خواب اضافه

بسیاری از مادران برای دخترانشان به عنوان جهیزیه رختخواب بسیاری تهیه می کنند اما باید توجه نمایید که این روزها مهمان هایی که شب در منزل میزبان می مانند کم شده پس اگر شما فردی هستید که مهمان‌های زیادی به خانه شما رفت‌و‌آمد نمی‌کنند، بیش از حد رختخواب تهیه نکنید چرا که در زندگی مستاجری جا کردن رختخواب در خانه و حمل آن سخت است.

لوازم دکوری و تزئینی

از تهیه لوازم دکوری به تعداد زیاد در منزل خود دوری کنید زیرا لوازم ریز و درشت دکوری و تزئینی جزو لوازمی هستند که به هنگام اسباب کشی گم و یا شکسته و خراب می‌شوند.

یخچال و فریزر به صورت جدا

اگر مستاجر هستید و همچنین فردی هستید که نیاز به فضای فریزری زیادی ندارید، می‌توانید از یک یخچال فریزر استفاده نمایید زیرا یخچال و فریزر به صورت جدا به علت وزن و حجم زیاد، هنگام جابه‌جایی دردسرهای فراوانی را به وجود می‌آورند.

یخچال

ظروف و سرویس آشپزخانه

اگر مهمان‌های زیادی به خانه شما رفت‌و‌آمد ندارند و کم جمعیت هستید، سرویس‌های آشپزخانه و ظروف کمتری برای منزل خود تهیه نمایید زیرا شکستن و آسیب دیدن ظروف در هنگام اسباب کشی بسیار بالا است.

میز ناهار خوری بزرگ

اگر مستاجر هستید لازم نیست میزهای غذا خوری خیلی بزرگ بخرید بلکه بهتر است میز ناهارخوری 6 نفره بیشتر نباشد و میزی را تهیه نمایید که مستطیل بوده تا بتوانید آن را در هر خانه ای چیدمان کنید، میزناهارخوری گرد نیاز به فضای بیشتری داشته و شما نمی توانید آن را به راحتی چیدمان کنید.

تخت خواب بدون مخزن

تخت خوابی برای اجاره نشین ها مناسب است که جمع و جور و ترجیحا جک دار باشد، از خرید تخت خواب های بزرگ و سلطنتی که جای زیادی اشغال می کنند، بپرهیزید. تخت خواب های مخزن دار فضای زیادی برای نگهداری وسایل داشته و بسیار مناسب هستند.

تخت خواب

مبل بزرگ و حجیم

مبل در انواع مختلفی وجود دارد و شما می توانید با توجه به متراژ و دکوراسیون خانه تان مبل مورد نظر خود را تهیه کنید. اگر اجاره نشین هستید، مبل های بزرگ و حجیم که جای زیادی اشغال می کنند، نخرید بلکه اسپرت و راحتی و کم جا بخرید. همچنین بهتر است از خرید مبل های رنگی بپرهیزید و مبلی را بخرید که رنگ خنثی داشته و راحت تر با دکوراسیون خانه تان ست شود.

فرش گرد

فرش یکی از لوازم ضروری برای هر خانه ای است اما مستاجرها بهتر است به جای فرش های خیلی بزرگ فرش 6 متری بخرند و از خرید فرش های گرد بپرهیزند زیرا فرش مستطیل برای هر سبک خانه ای مناسب است اما فرش گرد را نمی توانید برای هر نوع خانه ای استفاده کنید. همچنین بهتر است فرش رنگ خنثی بخرید، فرش های روشن یا رنگ خنثی با هر کفپوشی ست می شوند.

اگه مستاجری این وسایل رو نخر

4.4140
این مطلب مفید بود ؟12416
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی