آبریزش بینی هنگام گریه
زمان گریه کردن یکی از مواردی که کلافه مان میکند آبریزش بینی است که حتی بعد از آن هم ادامه دارد اما هیچ وقت دلیل این مشکل را پیدا نکردیم.

چرا هنگام گریه کردن، آبریزش بینی داریم؟!

فواید گریه کردن را در بخش های قبلی گفتیم و دانستید که اشک ریختن به معنای داشتن مغز و قلبی سالم است؛ با وجود این نکته باید یاد بگیرید با این احساساتی شدن ها، چگونه در زندگی برخورد کنید تا بتوانید خود را تحت کنترل کنید.
احتمالاً یکی از چیزهایی که هنگام گریه متوجه آن شده اید، آبریزش بینی است که ممکن است برایتان جای سوال داشته باشد و مشتاق باشید تا بدانید که چرا چنین اتفاقی می افتد؟

زمانیکه اشک از چشمانتان جاری می شود و احساسات تمام وجودتان را فرا میگیرد، موادی مانند اکسی توسین در بدن تان آزاد می شود که می خواهند شما را تسکین دهند. با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا علت را بدانید.

دلیل آناتومیک آبریزش بینی هنگام گریه

یکی از چیز هایی که هنگام گریه کردن برای بدن اتفاق می‌ افتد، این است که سیستم کلی بیش از حد فعال می شود؛ یعنی ضربان قلب افزایش پیدا کرده و عرق به خاطر درگیر شدن سیستم عصبی زیاد می شود، زیرا می‌ خواهد ضربان قلب را تنظیم کند.

فشار خون و تنفس هم درگیر می‌ شوند و در نتیجه اندورفین آزاد می‌ شود تا به بدن کمک کند که آرامش پیدا کند.

گریه کردن

وقتی که شروع به گریه می کنید، اشک ها از غدد اشکی چشم آزاد می شوند؛ سپس چشم پر از مایع می شود تا جایی که توانایی نگهداری اشک وجود ندارد.

این غدد اشکی در قسمت پایین پلک و پشت آن قرار گرفته اند و اشک ها را آزاد می کنند تا راه خودشان را به سمت بینی پیدا کنند و در نتیجه آبریزش بینی اتفاق می افتد و هر قطره اشکی که وارد بینی می شود، با خون و مخاط ترکیب می گردد و شبیه به آبریزش بینی بیرون می آید و در نهایت ترکیب اشک و محتوای بینی باعث می شود که شما احساس ناخوشایندی پیدا کنید.

چرا هنگام گریه کردن، آبریزش بینی داریم؟!

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی