روز جهانی چرخ خیاطی
در تقویم جهانی یک روز به عنوان روز چرخ خیاطی ثبت شده است، هدف از انتخاب روز جهانی چرخ خیاطی آشنایی انسان ها از تاریخچه و مخترع چرخ خیاطی و ... می باشد.

13 ژوئن , داستان روزی که برای چرخ خیاطی است

همه شما در خانه چرخ خیاطی دارید و خیلی از شما هم می دانید که چگونه باید از آن استفاده کنید و از همان دوران کودکی به یاد دارید که مادر بزرگ همیشه پای یک چرخ خیاطی می نشسته و با نخ و سوزن درگیر بوده تا بتواند یک لباس جدید بدوزد به همین دلیل چرخ خیاطی در طراحی مد بسیار اثرگذار است. بسیاری از افراد جوان در کارخانه های لباس دوزی کار می کنند. این ابزار سنتی هنوز هم در بسیاری از صنعت ها استفاده می شود و اکثر افراد آن را در خانه دارند.

خیلی سال پیش هنگامی که بشر برای اولین بار با فیبر ها روی تولید پارچه کار کرد، همه چیز سخت و طاقت فرسا بود. این فیبر ها باید به شکل منظمی شکسته می شدند و سپس با نخ همراه شده و یک پارچه از آب در می آوردند سپس پارچه بریده می شد، با نخ و سوزن دوخته می شد که معمولاً این کار با دست انجام می شد تا اینکه یک اتفاق اعجاب انگیز رخ داد و ماشین خیاطی یا چرخ خیاطی اختراع شد. چنانچه در بخش گوناگون نمناک می خوانید هرساله 13 ماه ژوئن یعنی روز جهانی چرخ خیاطی هم برای به پاس داشتن و شناخت بیشتر این وسیله ای بسیار مهم و ضروری است.

تاریخ روز خیاطی

تاریخچه روز جهانی چرخ خیاطی و اختراع آن

مردی در سال 1755 متولد شد و تصمیم گرفت یکی از افرادی باشد که مهمترین نیاز مردم را برطرف می کند و آن هم چیزی نبود جز یک وسیله برای کمتر کار کردن دستِ افراد هنگام دوخت و دوز.

"چارلز فردریک ویسنتال" ایده سوزن با ته سوراخ را ابداع کرد و در سال 1790 همراه با "توماس سینت" تصمیم به اختراع این وسیله گرفتند اما نتوانستند آن را به کل جهان معرفی کنند. خلاصه، این ماجرا تا سال 1929 به طول انجامید که در آن زمان "بارتلمی تی مانیر" یک ماشین اعجاب انگیز اختراع کرد و صنعت پارچه را دستخوش تغییر و تحولاتی کرد. وضعیت ساخت چرخ خیاطی از آن زمان بهتر شد تا اینکه کم کم چرخ خیاطی های امروزی به وجود آمدند.

اختراع چرخ خیاطی

در روز جهانی چرخ خیاطی، تولید این دستگاه را جشن می گیرند و همه خانم ها و آقایانی که در این سال ها برای تولید این وسیله مهم تلاش کرده اند، مورد قدردانی واقع می شوند زیرا این افراد بانی تولید راحت تر لباس ها هستند.

چرخ خیاطی ها باعث شدند که شما هنگام دوخت و دوز کمتر از دست خود کمک بگیرید، مدل های جدیدتر را پیاده کنید، کار خود را سریع تر و آسان تر پیش ببرید و همچنین دقت و ظرافت این چرخ ها بسیار بیشتر است و به شما اجازه می دهد تا برای لباس های مختلف تنظیمات متفاوت را در نظر بگیرید. همچنین دوخت آن کاملاً تمیز است و احتمال خرابی کاهش پیدا می کند.

تاریخ روز جهانی چرخ خیاطی + مخترع چرخ خیاطی

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : آموزش خیاطی
وبگردی