تولد
صرفه جویی در خرید
اگر شما هم جزء افرادی هستید که در خرید مثل آب خوردن پول خرج میکنید نگران نباشید ترفند های بسیار جالب برای صرفه جویی در خرید و پس انداز پول به کمک شما آمده اند.

راههای متفاوت برای صرفه جویی در خرید لباس و مواد غذایی

شاید مواقعی برایتان اتفاق افتاده که می خواستید فقط یک یا دو جنس ضروری بخرید و کارت بانکی تان را داخل کیفتان گذاشته اید و زمانی که برگشته اید، متوجه شدید که پول زیادی خرج کرده اید. در چنین حالتی دچار پشیمانی می شوید؛ اما نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید. در این قسمت از نمناک راهکار ها و ترفند های جالبی را برای کم پول خرج کردن موقع خرید به شما توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

قبل از خرید آب بنوشید

مطالعات نشان می دهد که نوشیدن آب زیاد قبل از خرید، مانع از ولخرجی می شود، زیرا اگر مثانه پر باشد و شما سعی در کنترل آن داشته باشید، راحت تر می توانید خریدتان را هم کنترل کنید و از خریدنِ اقلامِ غیرضروری صرف نظر خواهید کرد، زیرا می خواهید سریع تر به خانه برسید و در نتیجه فقط مایحتاج تان را می خرید.

نوشیدن آب

پول نقدِ نو و تا نخورده با خودتان ببرید

مطالعات دیگر نشان می‌ دهد که اگر پول نو و تا نخورده داشته باشید، کمتر خرج می کنید. پول های کهنه و کثیف شما را کلافه می‌ کند و می‌ خواهید سریعتر از آن ها خلاص شوید و در نتیجه احتمال

با فروشنده صمیمی نشوید

هنگامی که می خواهید لباس یا هر چیز دیگری بخرید، فروشنده سعی می کند تا به شما نزدیک شود و مجابتان کند تا چیز های بیشتری انتخاب کنید؛ اما بهتر است که با فروشنده خیلی صمیمی نشوید و کار خودتان را انجام دهید.

کفش پاشنه بلند بپوشید

اگر عاشق کفش پاشنه بلند هستید، بهتر است که هنگام خرید آن ها را به پا کنید. مطالعات نشان می‌ دهد افرادی که کفش پاشنه بلند می پوشند، روی تعادل خود متمرکز می شوند و در نتیجه کمتر به فکر خرید چیز های غیر ضروری می افتند.

کفش پاشنه بلند

سبد بزرگ برندارید

تصور کنید که داخل یک فروشگاه شده اید و سبدی بزرگ را در اختیار شما قرار داده اند و می خواهید آن را پر کنید، پس زیاد خرج می کنید و چیزهای غیر ضروری میخرید. به جای آن سعی کنید از کوچک ترین سبد ممکن استفاده کنید.

کارت بانکی را در خانه بگذارید

شاید در دنیای امروز غیرمنطقی به نظر برسد؛ اما تحقیقات نشان می دهد زمانی که با کارت بانکی برای خرید به بیرون می روید، بیشتر خرج می کنید. اگر پول نقد داشته باشید، از آنجایی که متوجه کم شدن میزان آن می‌ شوید، در نتیجه احتمال ولخرجی تان هم کمتر خواهد شد.

آدامس نعنا بجوید

معمولاً مغازه ها از قدرت بویایی برای جذب مشتریان استفاده می کنند؛‌ مثلاً زمانی که وارد کافه می شوید، بوی تند قهوه به مشام تان می رسد. اگر می خواهید قربانی این عطر و بوی داخل مغازه ها نباشید، آدامس نعنا داخل دهانتان بگذارید تا فقط بوی نعنا را احساس کنید و وسوسه نشوید.

آدامس نعنایی

شلوغ ترین مغازه را برای خرید انتخاب کنید

تصور کنید وارد یک مغازه پر هیاهو و شلوغ شده اید. در چنین حالتی دوست دارید که سریعاً خرید ضروری تان را انجام دهید و بیرون بیایید و در نتیجه احتمال خرید چیزهای غیر ضروری و ولخرجی هم کمتر خواهد شد.

8 ترفند جالب برای اینکه موقع خرید پولهات خرج نشه

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی