منافذ باز پوست
داشتن پوست صاف آرزوی همه انسان هاست، برخی از مشکلات پوستی مثل منافذ باز زیبایی پوست را تا حدودی تحت تاثیر قرار می دهد اما جای نگرانی نیست چون درمان وجود دارد.

چند راهکار برای کاهش نازیبایی منافذ باز پوست صورتتان

آیا از منافذ باز صورت خود خسته شده اید؟ آیا به دنبال راهی هستید که این منافذ را کم‌تر کنید؟ نگران نباشید. خوشبختانه در نظر گرفتن بعضی از نکات برای روتین مراقبتی پوست به شما کمک می‌ کند تا این منافذ را کاهش دهید. در مطالب قبلی به طور کامل ماسک ها و روش های خانگی رفع منافذ باز پوست را برایتان گفتیم و حالا موارد دیگری در غالب راهکار های این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک را در پیش بگیرید.

آینه های آهنربایی و ذره بینی را کنار بگذارید

اولین کاری که باید انجام دهید، این است که دیگر خودتان را داخل این آینه ها نگاه نکنید. این آینه ها بیش از حد اشکالات صورت را بولد می‌ کنند. در صورتی که زمانی که دیگران شما را در حالت عادی نگاه می‌ کنند، یک پوست نرمال و طبیعی را می‌ بینند و هیچ کس در نگاه عادی متوجه منافذ نمی شود. پس بهتر است که داخل این آینه ها به صورت تان نگاه نکنید.

اینه

صورت خود را هر روز پاک سازی کنید

پاک سازی روزانه و لایه برداری یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن لابلای منافذ است و بقایای آرایشی و چربی های اضافه را از آن ها بیرون می کشد. اگر می خواهید یک بار در روز صورت خود را پاک سازی و تمیز کنید، شب ها این کار را انجام دهید. اگر می خواهید دوباره این کار را کنید، صبح و شب آن را تکرار کنید.

برای روتین پوستی اسکراب را به صورت هفتگی در نظر بگیرید

استفاده از اسکراب باعث می شود که پوست شما راحت تر آلودگی ها را در خودش برطرف کند و یک لایه برداری ملایم روی پوست انجام می‌ شود. پس یک بار در هفته اسکراب استفاده کنید.

لطفا به صورت تان دست نزنید

مگر اینکه مجبور باشید صورت خود را بخارانید، وگرنه هرگز به صورت تان دست نزنید، زیرا آلودگی موجود در دست به صورت انتقال پیدا می‌ کند و منافذ را کثیف خواهد کرد.

منافذ باز

از پرایمر حاوی ‏spf استفاده کنید

پرایمر باعث می شود که پوست شما یکدست و بدون نقص به نظر برسد و‌ در نتیجه می‌ توانید پرایمری خریداری کنید که حاوی ‏spf یا ضد آفتاب باشد.

کرم رتینوئید استفاده کنید

از کرم های رتینوئید بدون نسخه کمک بگیرید که به بازیابی و ترمیم سلولی می‌ پردازد و پوست صورت شما را شادتر، زیباتر کرده و منافذ را کم‌تر نشان می دهد.

لایه برداری شیمیایی را امتحان کنید

یکی دیگر از راهکار ها برای بستن منافذ صورت این است که چند وقت یک بار لایه برداری شیمیایی را به انجام برسانید که به یکباره درخشندگی را در پوست خودتان ببینید.

لایه برداری

ماسک خاک رس را فراموش نکنید

ماسک‌ خاک‌ رس یک راه بسیار عالی برای کاهش منافذ صورت است که به سرعت چربی های اضافه روی پوست را برمی‌ دارد و آلودگی لابلای منافذ را تمیز می کند.

به دنبال محصولات حاوی گلیکولیک اسید باشید

گلیکولیک اسید یک ماده بسیار عالی است که سلول‌ های مرده را به خود جذب می‌ کند، چربی و روغن اضافه را از بین می برد و می تواند بهترین راهکار برای مراقبت از پوست باشد.

از کرم های پایه روغن و چربی استفاده نکنید

کرم های سنگین با پایه روغن و چربی به پوست تان نزنید، زیرا این چربی ها لابلای منافذ پوست را کثیف می کنند و منافذ را بازتر نشان می‌ دهند.

سرم پوست

اشکالی ندارد که از پاک کننده های روغنی استفاده کنید

از اینکه پاک کننده شما بر پایه روغن باشد نترسید. البته بهتر است که برای پوست ترکیبی یا پوست چرب از پاک کننده با پایه شیر استفاده کنید اما برای پوست خشک، پاک کننده حاوی روغن مناسب تر است.

میکاپ براق نداشته باشید

زمانی که آرایش براق می کنید، ناخودآگاه پوست شما بیشتر برق می زند و ایراداتی مثل منافذ باز بیشتر به چشم دیگران می آید. سعی کنید به جای آن به دنبال آرایش مات بروید که نواقص صورت را بهتر پوشش می‌ دهد.

منافذ پوستت رو اعصابته؟ پس کلیک کن

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی