بعید است بخواهید به یکی از مقصدهای خوب برای سفر خارجی فکر کنید و استانبول جزء انتخاب‌های شما نباشد. استانبول یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکیه است که در سال‌‌های اخیر گردشگران و مسافران زیادی به سفر به آن علاقه پیدا کرده‌اند.

خاطرات دوستداشتنی در استانبول

ترکیه همسایه ایران است و همین موضوع استانبول را به‌ مقصدی ایده‌ئال برای ایرانی‌ها تبدیل کرده است. اگر درباره قیمت بلیط تهران استانبول علی بابا تحقیق می‌کنید، بهتر است بدانید تورهای متنوع و فراوانی از شهرهای مختلفی مانند تهران و تبریز به مقصد استانبول برگزار می‌شوند. این‌تنوع به شما امکان می‌دهد تا یکی از تورهای استانبول که با شرایط و خواسته‌های شما هم‌خوانی بیشتری دارد را برای سفر انتخاب کنید. جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و دیدنی‌های مختلف استانبول فرصتی هستند تا شما از ترکیب سنت و مدرنیته در این‌شهر لذت برده و روزهای فوق‌‌العاده‌ای را به دفتر خاطرات خود اضافه کنید. در این‌مقاله می‌خواهیم درباره جاهای دیدنی استانبول و خاطراتی که در آن‌ها می‌توان ساخت توضیح دهیم. اگر دوست دارید درباره دیدنی‌ها و جاذبه‌های استانبول بیشتر بدانید یا قرار است در آینده‌ای نزدیک به یکی از شهرهای ترکیه سفر کنید، حتما این‌مقاله را خوانده و آن را با دوستان و هم‌سفران خود نیز به اشتراک بگذارید. اشتراک مطلب به شما کمک می‌کند تا از نظرات دیگران هم استفاده کنید و روزهای خوبی را برای همه رقم بزنید.

برج گالاتا استانبول، Galata Tower

درباره استانبول

قبل از بررسی قیمت بلیط تهران استانبول علی بابا بهتر است درباره این‌شهر و جاذبه‌های آن اطلاعاتی را کسب کنید. استانبول شهر بزرگی است با دیدنی‌های فراوان که احتمالا شما در سفر چندروزه خود فرصت این‌ را ندارید تا بتوانید هم آن‌ها را دقیق ببینید. بهتر است قبل از شروع سفر درباره همه دیدنی‌ها و جاذبه‌هایی که برای شما جذاب هستند و حتی هتل‌ها و رستوران‌های شهر تحقیق کنید و برای همه قسمت‌های سفر برنامه‌ منظمی تنظیم کنید.

برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا بهتر از سفر خود لذت برده و از همه لحظات خود در استانبول استفاده کنید. در این‌مقاله فقط تعدادی از دیدنی‌ها و جاذبه‌های استانبول را معرفی می‌کنی. برای مطالعه بیشتر بهتر است بیشتر بخوانید. علی بابا پلاس و سایت علی بابا اطلاعات خوبی را در‌اختیار شما قرار می‌دهند که بهتر است از آن‌ها استفاده کنید تا چیزی از قلم نیفتد. با این‌روش شما عملا تجربه‌های مسافران قبلی را نیز دانسته‌اید و سفر بهتری را برای خودتان و همراهان می‌سازید.

کاخ توپکاپی استانبول، Topkapi

یکی از اولین دیدنی‌هایی که درباره استانبول بهتر است بدانید، کاخ توپکاپی استانبول است. اگر درباره قیمت بلیط تهران استانبول علی بابا تحقیق می‌کنید یا دوست دارید استانبول را بشناسید بهتر است حتما کاخ توپکاپی را در ابتدای لیست بررسی جاذبه‌ها قرار دهید. کاخ توپکاپی از دیدنی‌های تاریخی و جذاب استانبول به‌شمار می‌رود. این‌کاخ در سال 1478 ساخته شده و در قرن‌های 15 تا 19 میلادی، مرکز سیاسی امپراتوری عثمانی بوده است. از سال 1924 بازدید از این‌کاخ برای عموم آزاد شده است. بازدید از این‌کاخ گفته‌های مفصلی از گذشته استانبول را بازگو می‌کند که برای فهمیدن آن‌ها کتاب‌ها باید خواند.

کاخ توپکاپی استانبول، Topkapi

برج گالاتا استانبول، Galata Tower

اگر اهل تاریخ و هنر هستید، قطعا یکی از دیدنی‌هایی که در سفر به استانبول نباید از دست بدهید، بازدید از برج گالاتا است. این‌برج حدود 700 سال قدمت دارد و با هدف نظارت بر کشتی‌ها در آن‌ سال‌ها ساخته شده است. از بالای این‌برج استانبول را زیر پای خود دارید و می‌تواند همه زیبایی‌های آن را از بالا ببینید. گردشگران و تورهای زیادی حتما بازدید از برج گالاتا را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند و سری به آن می‌زنند. برج گالاتا استانبول در محله بی‌اوغلوی قرار گرفته و که محله‌ای تاریخی و پر از دیدنی‌ها متنوع است. برای رفت‌وآمد نیز وسایل حمل‌و‌نقل عمومی آماده هستند تا مسافران را به‌راحتی از هتل خود یا دیگر نقاط شهر به آن‌جا برده و بازگردانند.

مسجد ایاصوفیه استانبول

بخشی از آثار و دیدنی‌های استانبول به مساجد زیبایی مانند مسجد ایاصوفیه، مسجد عزیز محمد، مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی، مسجد رستم پاشا،  مسجد سلیمانیه و دیگر مسجدها مربوط است. هرکدام از این‌مسجدها ویژگی‌هایی خاص خود دارند و این‌موضوع می‌تواند برای علاقه‌مندان به ادبیات، تاریخ و هنر جذاب باشد. معماری مسجدها نیز برای مسافران و گردشگران جذاب و دل‌نشین است. یکی از معروف‌ترین مسجدهای استانبول که تورها و مسافران زیادی بخشی از سفر خود را به بازدید آن اختصاص می‌دهند، مسجد ایاصوفیه است. این‌مسجد ابتدا کلیسا بوده و سپس مسجد تبدیل شده است. امروزه نیز مسجد ایاصوفیه، حالت موزه دارد و می‌توان به‌راحتی آن را دید.

پارک ساحلی مودا

پارک ساحلی مودا یکی از جاذبه‌های محبوب استانبول است که مسافران زیادی به آن‌جا می‌روند. این‌پارک ساحلی محل مناسبی است تا کمی از شلوغی شهرهای امروزی فاصله گرفته و برای مدتی کوتاه با خود خلوت کنید. تماشای آب‌های روان، قدم‌زدن و نوشیدن یک فنجان قهوه در این‌محل احتمالا تجربه خوبی در سفر شما خواهد بود که بارها علاقه خواهید داشت که تکرار شود. باغی به نام "باغچه‌سی" برای صرف نوشیدنی نزدیک این‌محل قرار دارد که بد نیست سری به آن بزنید و با خانواده یا دوستان خود کمی در آن‌جا استراحت کنید.

خلق خاطرات دوستداشتنی در جاهای دیدنی استانبول

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی