کوچکترین حشره
تاکنون شاید در گشت و گذار خود در طبیعت با حشرات مختلف رنگی روبرو شده باشید. اما آیا تاکنون ریزترین و کوچکترین حشره دنیا را مشاهده کرده اید؟

با کوچکترین حشره روی کره ی زمین آشنا شوید

تا به حال به این فکر کرده اید که ریزترین موجود روی کره ی زمین چیست و کجا زندگی می کند؟ اگر پاسخ شما هم مثل ما به این سوال مثبت است، با بخش گوناگون نمناک همراه شوید.

سوسک featherwing فقط 0.325 میلیمتر طول دارد و کوچکترین حشره جهان شناخته می شود. یک دانشمند روسی این حشره را کشف کرده و مطمئن است که کوچک ترین موجود جهان می باشد.

"الکسی پولیلوف" در دانشگاه مسکو بعد از مطالعه روی جانوران و حشرات از طریق میکروگراف های دیجیتالی و نرم افزاری، کوچکترین سوسک جهان را معرفی کرد و طول آن را فقط 0.325 میلیمتر اعلام کرد که تقریباً یک ششم اندازه یک مورچه ریز است.

او همچنین از تجهیزات مختلفی برای اندازه گیری سایز این سوسک استفاده کرده بود و اظهار داشت حشراتی در جهان هستند که شاید از این سوسک هم کوچکتر باشند اما شاید به اندازه این سوسک توانایی زندگی نداشته باشند.

کوچکترین حشره دنیا

البته عنوان کوچک ترین حشره به یک موجود زنده دیگر هم اختصاص داده شده است که طول آن برابر با 0.139 میلی متر است و به آن fairyfly  گفته می شود که نوعی انگل از تخم حشرات دیگر است.

این سوسک یک حشره آزاد و رها است و به طور کاملاً مستقل زندگی می کند. معمولاً روی برگ ها ، منافذ درخت ، قارچ ها و مواد ارگانیک زندگی می کند.  این حشرات بسیار ریز با نام علمی Scydosella musawasensis دارای بدنی بیضی شکل و کشیده به رنگ قهوه یی مایل به زرد و شاخکی است که به 10 بخش تقسیم شده است. اولین بار در نیکاراگوئه در سال 1999 کشف شدند اما در آن زمان تجهیزات لازم برای اندازه گیری دقیق آن ها را نداشتند.

بدن مرموز کوچکترین حشره زنده در دنیا

3.952
این مطلب مفید بود ؟4111
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ن
وبگردی