معده و گوارش
بیماری های گوارشی جزء رایج ترین مشکلات در افراد هستند. برای مراقبت از سیستم گوارشی باید با بزرگترین دشمنی که به معده و گوارش آسیب میزنند آشنا شوید.

بدترین عادات برای معده و گوارش

وقتی که صحبت از نواحی مختلف بدن و سلامت آن ها می شود، بدون شک می‌دانید که شکم و معده تاثیر بسیار مهمی روی قسمت های دیگر دارند، زیرا سیستم گوارش داخل آنها قرار گرفته است و شما باید مراقب شان باشید. در این قسمت از نمناک می خواهیم اشتباهاتی که با این ناحیه انجام می دهید را به شما معرفی کنیم که آسیب زننده هستند.

مصرف زیاد شکر

مصرف زیاد شکر یکی از بدترین کار هایی است که می توانید در حق سیستم گوارش یا معده خود انجام دهید که روی سلامت کلی بدن تان نیز تاثیر گذار است. شکر و غذا های فرآوری شده برای این قسمت خطرناک هستند و باعث ایجاد چربی دور شکم می شوند و خطر التهابات و مسمومیت را در بدن افزایش می دهند و مشکلات قلبی، کبدی و لوزالمعده را نیز به وجود می آورند؛ حتی ممکن است که باعث بیماری قلبی، سرطان یا دیابت هم بشوند.

مصرف شکر

مصرف آنتی بیوتیک های غیر ضروری

پزشکان توصیه می‌ کنند که هرگز از انتی بیوتیک های غیر ضروری استفاده نکنید. مصرف بیش از حد آنها باکتری های سالم را نیز از بین می برد و سیستم ایمنی به شدت افت می کند؛ همچنین تاثیرات منفی روی سیستم گوارش می گذارد‌. پخش میکروبیوم موجود در سیستم گوارش به هم می ریزد و بدن نسبت به بعضی از ارگانیسم های موجود در بدن مقاوم شده و همین باعث می شود که در شرایط بیماری، سیستم گوارش دیگر عملکرد خوبی نداشته باشد.

استرس

استرس باعث چاقی و اضافه وزن می شود. در صورتی که آرامش و ریلکسی؛ تناسب اندام را به همراه خواهد داشت. استرس همچنین عاملی برای مشکلات گوارشی خواهد بود و هورمون کورتیزول را تولید می‌ کند که ممکن است باعث شود شما بیش از حد گرسنه شوید و غذای زیادی بخورید و همین باعث چربی دور شکم خواهد شد و مهمتر از همه اینکه عملکرد سیستم گوارش و ایمنی به طور کل از حالت تعادل خارج می شود.

بزرگترین دشمن معده و گوارش خودت رو بشناس

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی