پوست توت فرنگی
مشکل پوست توت فرنگی به دلیل چربی، باکتری و سلول های مرده ایجاد می شود اما نگران نباشید راهکارهای خانگی بسیار ساده ای برای از بین بردن این مشکل وجود دارد.

راهکارهای خانگی برای رفع مشکل پوست توت فرنگی

پوست توت فرنگی ترکیبی از چربی، روغن، باکتری و سلول های مرده است که داخل پوست به دام افتاده اند و باعث می‌ شوند که پوست شبیه به دانه های ریز توت فرنگی به نظر برسد. اگر می خواهید از چنین پوستی خلاص شوید که مخصوصا در فصل تابستان هم بیشتر اتفاق می‌ افتد، باید راهکار های خانگی را در پیش بگیرید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک با ما همراه باشید تا به شما توضیح دهیم چگونه باید این کار را بکنید.

از ترکیب جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین فواید بسیار زیادی دارد؛ به عنوان یک لایه بردار برای پوست عمل می‌ کند. دارای خاصیت ضد التهابی و ترکیبات ضد باکتریایی است.‌ سلول‌ های مرده پوست را از بین برده و منافذ را تمیز می کند. برای استفاده از این ماسک خانگی:

نصف فنجان جودوسر، سه قاشق غذاخوری جوش شیرین؛ 2 قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذا خوری خامه را با یکدیگر ترکیب کنید؛ سپس آن را به پوست تان بزنید و 15 دقیقه صبر کنید و بعد در نهایت با آب سرد شستشو دهید.

جوش شیرین

پوست تان را هر روز به طور کامل مرطوب کنید

حتماً از یک کرم مرطوب‌کننده برای آب‌ رسانی پوست تان استفاده کنید که یک راه حل ایده آل است، زیرا زمانی که پوست رطوبت خود را از دست بدهد، چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

موها را در جهت رویش شیو کنید

شیو کردن در خلاف جهت رشد مو باعث می شود تا پوست حساس شود و سوزش و حساسیت به وجود بیاید؛ پس بهتر است که در جهت رشد مو ها، شیو را به انجام برسانید.

از یخ یا پارچه خنک استفاده کنید

بهتر است به سراغ یخ درمانی بروید. ‌بعد از این که شیو کردید، پارچه خیلی خنکِ یخ را روی ناحیه شیو کرده بگذارید و 2 دقیقه صبر کنید تا هر گونه قرمزی، حساسیت و درد از بین برود.

یخ درمانی

لوسیون را با آلفا هیدروکسی اسید ترکیب کنید

شما می توانید از این طریق پوست توت فرنگی را از بین ببرید، منافذ را تمیز کنید و لکه های سیاه را پاکسازی کنید. لایه بردار را فراموش نکرده و بعد از آن حتما مرطوب‌کننده بزنید. آلفا هیدروکسی اسید باعث می شود تا لایه رویی و سطحی پوست برداشته شود و تمام آلودگی ها پاک سازی گردند.

روی پوست تان براش بکشید

شانه خشک یا براش خشک فواید بسیار زیادی دارد. در واقع کشیدن آن روی پوست یک نوع لایه برداری است که منافذ مرده پوست را باز کرده، جریان خون را افزایش داده و همچنین باعث می شود که پوست نرمی داشته باشید.

به جای شیو؛ وکس انجام دهید

بهترین حالت این است که با شیو خداحافظی کنید که باعث می‌ شود فولیکول‌ های مو حساس شوند و منافذ پوست بسته گردند و در نهایت منجر به عفونت خواهند شد. وکس کردن یک راهکار بسیار عالی است و پوست تان را نرم و لطیف می کند.

چند ترفند ساده برای خداحافظی با پای توت فرنگی

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی