تولد
خوردن شیرینی قبل خواب

عاقبت تلخ خوردن شیرینی جات قبل خواب

کد مطلب : 88521زمان مطالعه : 2 دقیقه
بسیاری از افراد عاشق خوردن شیرینی و دسر هستند و دوست دارند بعد از شام یک چیز شیرین میل کنند، اما اینکار عوارضی دارد که بهتر است از آن باخبر باشید.

عوارض و خطرات خوردن شیرینی جات قبل خواب

بسیاری از افراد عاشق این هستند که بعد از شام دسر بخورند و هیچ چیز به اندازه خوردن یک وعده کمی شیرین بعد از شام به آن ها حس آرامش نمی دهد؛ اما جالب است بدانید که خوردن مواد قندی قبل از خواب عوارضی را به همراه دارد که شاید خیلی از شما از آنها آگاه نباشید که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک این عوارض را به شما خواهیم گفت.

التهابات

خوردن شیرینی جات باعث التهابات مزمن می‌ شود و مشکلات زیادی مانند بیماری قلبی، چاقی، سرطان یا دیابت را به همراه خواهد داشت. این التهابات ممکن است آپنه خواب را هم ایجاد کند و روی بافت دهان و گلو تاثیر بگذارد و باعث ورم این ناحیه و یا حتی تولید مخاط شود.

گلو درد

تاثیر روی کیفیت خواب

بسیاری از افراد فکر می‌ کنند که خوردن شیرینی جات قبل از خواب باعث بیدار نگه داشتن آن ها و بیش فعالی می‌ شود؛ اما نتایج کمی این موضوع را اثبات کرده اند. در واقع خوردن شکر به سرعت قند خون را بالا می برد و خوابیدن را برایتان سخت می‌ کند و از طرفی هم باعث شود که خواب سبک‌تر و کم‌ تری؛ همراه با برانگیختگی بیشتر داشته باشید و در نتیجه نباید قبل از خواب این کار را انجام دهید.

اضافه وزن

تحقیقات روی خوردن شکر قبل از خواب محدود است؛ اما چیزی که ما می‌دانیم این است که بدن از قند و شکر به عنوان انرژی استفاده می کند و وقتی شب ها مصرف شود، از آن جایی که فعالیت فیزیکی کمی دارید، در نتیجه چاق می شوید؛ چرا که شکر صرف تولید انرژی نمی شود.

عاقبت تلخ خوردن شیرینی جات قبل خواب

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی