شامپو بدون سولفات 
شامپوهای بدون سولفات شامپوهای پرطرفداری در سراسر جهان هستند و فواید زیادی برای موها دارند اما قبل از مصرف شامپو بدون سولفات بهتر است اطلاعاتتان را کامل کنید.

آنچه پیش از خرید شامپو بدون سولفات باید بدانید

شامپو های بدون سولفات جزء شامپو های پرطرفدار هستند و برای انواع مختلف مو ها هم استفاده می شوند. در واقع بسیار مهم است قبل از این که این نوع از شامپو ها را خریداری کنید، در مورد استفاده از آن ها اطلاعاتی داشته باشید و تعریف درست و دقیقی از آن را بدانید که در این قسمت از نمناک اطلاعات مهم را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شامپو بدون سولفات چیست؟

سولفات یک ماده استاندارد داخل شامپو ها است. در واقع انواع اصلی آن ها سدیم لوریل سولفات و سدیم لورت سولفات هستند. سولفات ها موادی در داخل شامپو می باشند که یک لایه ضخیم را روی مو ایجاد می کنند؛ اما خودشان می توانند عامل آسیب به مو باشند، زیرا مواد مغذی با وجود سولفات به مو نمی رسد.

شامپو

فواید شامپو بدون سولفات برای مو

شامپو بدون سولفات شامپویی است که سولفات داخل خودش ندارد و باعث می ‌شود که فواید زیادی به موهای شما برسد که این فواید شامل موارد زیر هستند.

رساندن روغن های ضروری به مو

همانطور که بالاتر هم توضیح دادیم، زمانی که سولفات یا همان لایه ضخیم در شامپو وجود نداشته باشد، هم راحت تر می توانید آلودگی ‌ها را از روی پوست سر و موهایتان پاکسازی کنید و هم این که روغن های ضروری به موهای تان خواهد رسید.

نگهداری از رنگ مو

متأسفانه سولفات باعث می شود که موهای شما آسیب ببیند؛ مخصوصا اگر موهای خود را رنگ کرده باشید‌، متوجه می شوید که این شامپو ها به مرور زمان رنگ موهای شما را از بین می برند. در صورتی که شامپوی بدون سولفات از رنگ مو نگهداری کرده و به خوبی محافظت می کند.

تقویت موها

سولفات ممکن است مو های شما را خیلی خشک کند که این خشکی به مرور زمان باعث آسیب دیدگی مو خواهد شد؛ اما شامپوی بدون سولفات عاملی برای جلوگیری از این خشکی است و ساقه مو را هم تقویت می کند.

تقویت مو

جلوگیری از حساسیت مو

پوست سرِ حساس معمولاً به محصولات غلط واکنش نشان می دهد؛ اما شامپوی فری سولفات با پوست سر حساس شما ملایم برخورد کرده و از خشکی و خارش جلوگیری خواهد کرد.

مناسب برای موی فر

اگر موی فری دارید، بدانید که شامپوی بدون سولفات رطوبت کافی را به موهای تان می رساند و در نتیجه مو های فر شما سالم تر و زیباتر خواهد ماند.

دلیل مهم خانم ها برای خرید شامپو بدون سولفات 

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی