تولد
بعد از غذا
اگر بعد شما هم بعد از غذا خوردن اتفاقاتی ناخوشایند در بدنتان می افتد باید هرچه سریعتر علائم خود را شناسایی و برای درمان آنها اقدام کنید.

حالات نگران کننده بعد از بلع و بلافاصله بعد از غذا خوردن

مراقبت کردن از خود اهمیت بسیار زیادی دارد و هرگز نباید آن را نادیده گرفت؛ چه بهتر که علائم مختلف را خودتان هر چه سریعتر شناسایی کرده تا بتوانید جلوی مشکلات متعدد را بگیرید. فراموش نکنید که مراقبت های پیشگیرانه هم برای سلامتی طولانی مدت بسیار مهم است. در این قسمت از نمناک قصد داریم به شما بگوییم که اگر همراه با بلع مشکلات زیر را داشتید؛ حتما به پزشک مراجعه کنید.

اسهال

اسهال بعد از خوردنِ غذا می تواند علامت مسمومیت غذایی باشد. استفراغ یا اسهال همیشه اتفاق خطرناکی نیستند؛ بلکه در واقع نشان دهنده این است که بدن قصد دارد از مشکلاتی مانند عفونت، سموم یا چیز هایی که جذب نشده است؛ خود را خلاص کند.

اسهال

سرگیجه

احساس سرگیجه یا سبک شدن سر بعد از خوردن وعده غذایی می تواند نشان دهنده افت فشار باشد. در بعضی از افراد ممکن است رگ های خونی و قلب خیلی درست کار نکند و همین باعث می شود که فشار خون افت کند که حتما باید این مسئله پیگیری شود.

دل درد

دل درد بعد از غذا خوردن می تواند به استرس ربط داشته باشد. وقتی که ما استرس می گیریم، هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی در بدن آزاد می شوند که تاثیر منفی روی وضعیت گوارشی دارند؛ زیرا افرادی که استرس مزمن را تجربه می‌ کنند ممکن است بیشتر غذا بخورند یا غذاهای ناسالم با مقدار بیشتری قند طبیعی و مصنوعی بخورند که هضم ضعیفی دارند. از طرفی هم این استرس؛ تعادل باکتری در سیستم گوارشی را به هم می زند و افراد را دچار مشکل خواهد کرد.

حالت تهوع

حالت تهوع بعد از غذا خوردن می تواند علامت سندروم روده تحریک پذیر باشد. اگر سندروم روده تحریک پذیر فعال شده و مدفوع هم داخل روده باقی بماند، حالت تهوع وضعیت بدتری پیدا خواهد کرد.

حالت تهوع

سوزش معده/ سوزش سرِ دل

سوزشِ مزمنِ معده و مشکلات رفلاکس معده می تواند عاملی برای مشکلات جدی تری باشد که پزشکان در مورد آن مدام هشدار می‌ دهند. مشکلاتی اگر هم درمان نشود، نه تنها کیفیت زندگی را کاهش داده، بلکه پیامد های جدی دیگری نیز به همراه خواهد داشت که یکی از آن ها ایجاد مری بارت است و در صورت عدم درمان به سرطان مری تبدیل خواهد شد.

5 علامت خطر بعد غذا خوردن؛ کدومشو داری؟

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ن.ح
وبگردی