تربیت کودک

کتک خوردن کودک از همسالان
اگر میخواهید والدین مناسبی باشید، و در همه شرایط برخورد صحیحی در مقابل رفتار های فرزندتان نشان دهید و حامی فرزندتان باشید باید نکات تربیتی را رعایت کنید.
سبک زندگی امامان

همسرداری و تربیت فرزند به سبک معصومین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
سبک زندگی امامان می تواند الگوی درست و مناسبی برای زوجین باشد چرا که امامان و پیشوایان ما بهترین رفتار را با همسر و فرزندان خود داشته اند.
اشتباه کودک

والدین دانا هنگام اشتباه کودکشان چه می کنند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کودک شما اشتباه کرده و حالا می خواهید با او برخورد کنید همین جا دست نگاه دارید، اگر قصد دارید ادب کردن او را محکم انجام داده باشید حتما این مطلب را بخوانید.
نکات تربیت فرزند

جایی که حواست به بچه ات نباشه تربیتشو باختی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین اگر به دنبال تربیت فرزندی موفق و شاد هستید باید به موارد حساسی توجه کنید. برخی رفتارهای اشتباه که نمیدانید ممکن است مشکلات روحی برای کودک ایجاد کنند.
رفتار با کودک خبرچین

سخنی با والدین کودکان خبرچین و فضول

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از والدین از اینکه کودکشان دائم صحبت های خانه را به بیرون منتقل می کند گلایه می کنند اما نمی دانند دلیل فضول و خبرچین شدن فرزندشان، رفتار خود والدین می باشد.
تنبیه بدنی کودک چه عوارضی دارد

اگه بچتو کتک میزنی منتظر این عواقب باش!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین در مقابل با کودکان باید تسلط کامل داشته باشند و خشمگین نشوند، اما متاسفانه بعضی از والدین کنترلی روی رفتار خود ندارند و با کودک بد رفتاری میکنند.
بی احترامی کودک به والدین

والدینی که فرزندش به او بی احترامی می کند باید ..

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در برخی مواقع ممکن است کودک به والدین خود بی احترامی کند، علت و راه حل آن چیست؟ راه حل های مناسب و کاربردی برای "بی احترامی کودک به والدین" وجود دارد که والدین باید به خوبی از آن ها مطلع باشند.
نیازهای مهم کودک

این چیزها از نون شب برای بچه واجب تره

زمان مطالعه : 5 دقیقه
والدین باید علاوه بر نیازهای اولیه کودکان برای رشد، به نیازهای بسیار مهم و ضروری فرزندشان توجه کنند که در زندگی آینده آن ها نقش مهمی دارند.
اشتباه والدین

جایی که حق نداری فرزندتو قربانی دیگران کنی!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین نباید در تربیت کودک خود نگران حرف مردم باشند. قربانی کردن فرزندتان بخاطر دیگران، شخصیت و آینده کودک شما را تخریب می کند.
رفتار غلط والدین

رفتارهای غلط و مخرب والدین با کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با داشتن تجربه های بالا در تربیت کودکان باز هم رفتارهای غلط و مخربی انجام می دهند که موجب ایجاد مشکلات و آسیب هایی در زندگی فرزندان می شوند.
داد زدن سر کودک

اگر 2 هفته سر کودکمان داد نزنیم چه می شود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
داد زدن سر کودک ممکن است برای مدت زمان کوتاهی کودکان را آرام و مطیع سازد اما تصحیح رفتار آنان را به دنبال نخواهد داشت.
آموزش حروف الفبا

به کودک زیر 7 سال آموزش الفبا بدیم یا نه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از والدین دوست دارند که فرزندشان الفبای فارسی را زودتر از مدرسه یاد بگیرند ولی تا به حال به این فکر کرده اید که یادگیری زودتر باعث چه مشکلاتی می شود.
فرزند پروری

قوانین مهم فرزند پروری مثبت و موفق

زمان مطالعه : 7 دقیقه
فرزند پروری مثبت یعنی به جای اینکه مدام به فرزندتان گوشزد کنید که کاری را انجام ندهد او را تشویق به انجام کارهایی کنید که باید انجام دهد.
فریاد زدن بر سر کودک

بلایی که فریاد زدن بر سر کودکتان می آورد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از والدین از خود می پرسند که تا چه حد داد و فریاد زدن بر سر کودکان به آن ها آسیب می رساند. می توان گفت که این صدمه بستگی به شدت و نوع این فریاد ها دارد.
تربیت کودک مقاوم

رفتاری در والدین که کودک مقاوم تربیت می کند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این که والدین اولین و بزرگترین الگوی فرزندانشان هستند هیچ شکی نیست بر این اساس هر کدام از رفتار والدین بخشی از این مهم را تشکیل می دهد که این مطلب مختص تربیت کودک مقاوم و مصمم است.
صفحه 1 از 21