تربیت کودک

والدین بد
پدرو مادر بودن مسئولیت سنگین و سختی است و اگر شما در این راه نکاتی را در رفتارتان رعایت نکنید فرزندان افسرده ای خواهید داشت.
دست بزن کودک

کودکم بچه ها رو میزنه؛ دلیل و راه حلش چیه؟

تاریخ انتشار : 11 خرداد 1402زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر شماهم کودک پرخاشگری دارید و به دنبال دلیل هستید ما برای شما دلایلی در تربیت کودکان که باعث پرخاشگری می شود را بیان کرده ایم.
شکست کودکان

روش آماده کردن کودک برای مواجه شدن با شکست

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر فرد در کودکی راه های مواجه شدن با شکست را آموزش ببیند، در آینده انسان موفق تری خواهد بود پس یادگیری درست مقابله با شکست برای کودکان بسیار حائز اهمیت است.
بازی با کودکان

پیشنهادی جذاب برای همبازی شدن با فرزندتان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بازی با کودکان علاوه بر این که تاثیر زیادی بر روحیه کودک میگذارد باعث می شود که کودکان خلاق و موفق تری برای آینده تربیت کنیم.
رستوران رفتن با نوزاد و کودک

چطور با کودکانمان بدون دردسر به رستوران برویم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بخاطر کودکان از رستوران رفتن منصرف نشوید و با انتخاب رستوران مناسب و زمان مناسب از رستوران رفتن با کودکتان نهایت لذت را ببرید
تک فرزندی

دردسرهای که تک فرزندی به همراه دارد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
خانواده های امروزه به تک فرزندی رو آورده اند و برای این کار خود دلایل متنوعی دارند در صورتی که این تک فرزندی می تواند آسیب بزرگی به کودک بزند.
رازهای تربیت کودک

آنچه باید همیشه از فرزندتان مخفی کنید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از والدین نادانسته حرفهایی می زنند که اثرات بسیار بدی در تربیت کودک دارد، آنچه که نباید به فرزندتان بگویید شاید حرفهایی است که شما مدام تکرارشان می کنید.
الگوی فرزند

دوست داری بهترین الگوی فرزندت، تو باشی؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
همه پدر مادر ها دوست دارند فرزندشان را به نحو احسن تربیت کنند اما نمیدانند چگونه الگوی خوبی باشند، اگر میخواهید الگو کودکتان باشید باید نکاتی را رعایت کنید.
فواید قصه گویی برای کودکان

به دلایلی مهم برای کودکتان داستان بخوانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قصه گویی برای کودکان فواید زیادی دارد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد پس با روشی صحیح به قصه گویی برای فرزندانتان بپردازید.
والدین خوب

چگونه والدین خوبی برای فرزندمان باشیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین خوب بودن شاید کار دشواری به نظر برسد اما در مسیر تربیت فرزند دانستن رازهایی از دنیا درون کودک می تواند تا حد قابل توجهی این دشواری را کاهش دهد.
غیبت کردن فرزندانمان

چگونه از غیبت کردن فرزندانمان جلوگیری کنیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
غیبت کردن یکی از کارهای نامناسب و ناخوشایندی از دید هر کسی می باشد و نه تنها خودمان دوست نداریم ، بلکه دوست نداریم فرزندانمان این عادت را در خود پرورش دهند.
همکاری کودکان در خانه

بچه ها باید تو کارهای خونه کمک کنن یا نه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با به کار گرفتن کودک در کارهای خانه مخالف هستند اما برخی هم از فرزندشان کمک می گیرند آیا می دانید کار کدام والدین برای تربیت کودک مناسب است؟
تنفر فرزند از والدین

بهترین برخورد با جمله " ازت متنفرم " فرزندتان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ابراز تنفر به پدر و مادر در برخی از فرزندان وجود داد. والدین باید با بهترین روش برخورد با کودک آشنا شوند تا در این شرایط مناسب ترین عکس المعل را بروز دهند.
تربیت کودک حساس

قانون و مقررات تربیت کودک حساس

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در نظر گرفتن برخی محدودیت ها، تشویق کودک، در نظر گرفتن جایزه برای کودک و... از استراتژی های تربیت کودک حساس است.
گریه والدین

لطفا جلوی چشم بچه ها گریه کنید!!

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گریه نکن ، انسان های قوی و مردهای محکم هرگز گریه نمیکنند ؛ این را بارها و بارها گفته و شنیده اید غافل از آنکه با این حرفها چه تاثیر بد و اشتباهی روی فرزندتان گذاشته اید.
صفحه 1 از 26