تربیت کودک

برخورد با اشتباهات کودکان
همه کودکان مرتکب اشتباهاتی می شوند اما والدین برای تربیت فرزند خود باید بدانند در این موقعیت چه برخورد و عکس العملی داشته باشند.
تربیت کودک حساس

قانون و مقررات تربیت کودک حساس

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در نظر گرفتن برخی محدودیت ها، تشویق کودک، در نظر گرفتن جایزه برای کودک و... از استراتژی های تربیت کودک حساس است.
گریه والدین

لطفا جلوی چشم بچه ها گریه کنید!!

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گریه نکن ، انسان های قوی و مردهای محکم هرگز گریه نمیکنند ؛ این را بارها و بارها گفته و شنیده اید غافل از آنکه با این حرفها چه تاثیر بد و اشتباهی روی فرزندتان گذاشته اید.
ترک مکیدن انگشت کودک

ترک مکیدن انگشت کودک، اینجوری خیلی راحته

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از کودکان عادت دارند انگشت خود را می مکند و این برای والدین اصلا خوشایند نیست، شما میتوانید با چند روش کودکتان را تشویق کنید که اینکار را کنار بگذارد.
تربیت کودک

هر پدر و مادری یه روز به این حرف میرسه

تاریخ انتشار : 2 مهر 1401زمان مطالعه : 5 دقیقه
قبل از بچه دار شدن تمامی والدین ذهنیت هایی دارند که بعد از بچه دار شدن ممکن است هیچ چیز طبق خواسته شان پیش نرود از این رو بهتر است برای این موضوع آماده باشند.
تربیت کودک مقاوم

رفتاری در والدین که کودک مقاوم تربیت می کند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این که والدین اولین و بزرگترین الگوی فرزندانشان هستند هیچ شکی نیست بر این اساس هر کدام از رفتار والدین بخشی از این مهم را تشکیل می دهد که این مطلب مختص تربیت کودک مقاوم و مصمم است.
فواید قصه گویی برای کودکان

به دلایلی مهم برای کودکتان داستان بخوانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قصه گویی برای کودکان فواید زیادی دارد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد پس با روشی صحیح به قصه گویی برای فرزندانتان بپردازید.
در آغوش گرفتن فرزند

جایی که حتما باید فرزندت رو در آغوش بگیری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در آغوش گرفتن از نیازهای عاطفی کودک است که در تربیت و اعتماد به نفس او تاثیرگذار است و زمان های خاصی وجود دارد که بغل کردن کودک بسیار توصیه میشود.
دوست خیالی

فرزند شما هم دوست خیالی دارد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بیشتر مواقع کودکان تقریبا تمام کارهای خود را همراه دوستان جدید خود انجام می دهند تنها مشکلی که در این میان وجود دارد، آن است که دوستان آن ها خیالی و نامرئی اند.
سوال کودک در مورد زایمان

مامان، من چه جوری دنیا اومدم؟ بهترین جواب چیه؟

تاریخ انتشار : 30 شهریور 1401زمان مطالعه : 3 دقیقه
کودکان شما ممکن است سوالاتی در ذهنشان وجود داشته باشد و شما به عنوان والدین بهتر است جواب تمامی سوالات آنهارا به خوبی بدهید.
مادر بد

مشکلات زندگی و آینده دخترانی که مادران خوبی ندارند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مادران الگوی دخترها هستند پس رفتارهای مادران بر زندگی آینده دختران تاثیر گذار است و دخترای دارای مادر بد اخلاق آینده خوبی نخواهند داشت.
دعوای کودک سر وسایل

رفتار درست با دعوای کودک سر وسایلش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گاها ممکن است بنابر دلایلی وقتی که کودک شما به تنهایی یا با دوستانش در حال بازی است، سر اسباب بازی دعوایی بین آنها رخ دهد. در این مواقع چه رفتاری کنیم؟
کنترل خشم کودکان

راهکارهای طلایی برای کنترل خشم کودک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر نگران خشمگین شدن و سلامت روانی کودک خود هستید باید با راهکارهای مناسب کنترل و مهار کردن خشم را به فرزندتان آموزش دهید.
غر زدن کودک

چرا بچه ام یه وقتهایی غر میزنه؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
غر زدن کودک یکی از کلافه کننده ترین مسائل برای والدین است در حالی که غر زدن کودک دلایل خاصی دارد و همچنین به راحتی قابل درمان است.
فرق تربیت دختر و پسر

تفاوت تربیت پسر و دختر از دید روانشناسان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تربیت کردن پسران و دختران به دلایل مختلفی با یکدیگر تفاوت هایی دارد، از این رو والدین باید حتما به برخی نکات مهم در تربیت دختران و تربیت پسران توجه داشته باشند.
صفحه 1 از 25