تربیت کودک

فرزند وسط
فرزندان وسط خانواده به دلیل توجه بیشتر والدین به فرزند اول و آخر، دچار مشکلات شخیصتی هستند و خصوصیات متفاوتی با دیگر فرزندان دارند.
داد زدن سر کودک

داد زدن چه بلایی سر کودک می آورد؟ + راه حل

زمان مطالعه : 10 دقیقه
فریاد کشیدن و داد زدن سر کودک بر روی مغز و احساسات او تاثیر منفی میگذارد و باعث میشود اعتماد کودک نسبت به شما از بین برود.
اختلاف سنی والدین با فرزندان

اختلاف سنی مناسب والدین با فرزندان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اختلاف سنی والدین با فرزندان اهمیت زیادی در نحوه تربیت و شخصیت فرزندان در آینده دارد.تفاوت سنی کم یا زیاد والدین با فرزندان هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید بدانید.
رفتار با کودک حساس

اگه فرزندت حساسه، حتما بخون

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از کودکان بسیار حساس و زودرنج هستند و به هر چیزی سریع واکنش نشان می دهند. والدین این کودکان باید آن ها را درک کنند و با روشی صحیح رفتار کنند.
حریم خصوصی کودکان

سخنی مهم با والدین در مورد حریم شخصی کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
حریم خصوصی کودکان برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به حریم خصوصی کودک احترام گذاشت، والدین باید با عملکرد خود مفهوم حریم خصوصی را به کودک بیاموزند.
تربیت کودک منظم

اینجوری بچه منظم و تمیز بار میاد!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
از دغدغه های مهم والدین نحوه تربیت فرزند است. یکی ازاصل های مهم تربیت یاد دادن نظم به کودکان است زیرا با یادگیری این موضوع آینده موفقی در پیش خواهند داشت.
سوال سخت کودکانه

راهکار شما در برابر سوالات سخت فرزندتان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
گاهی کودکان سوالاتی می پرسند که والدین در جواب دادن به آنها عاجز هستند و برای پاسخ به سوال سخت کودکانه باید روش پاسخ به آنها و دانش لازم را کسب کنید.
با کودک لوس چه کنیم؟

کودک لوس داری؟ اینجوری رفتار کن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
یکی از دلایل مهم لوس شدن کودک تربیت نادرست والدین است که صرفا با محبت های بی حد و نصاب خود مانع اجتماعی شدن کودکان خود میشوند.
علت خجالتی بودن کودک

وقتی علت خجالتی بودن کودکان والدین هستند!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از کودکان بسیار خجالتی و کمرو هستند، اما دلایل این خجالتی بودن کودکان چیست و چگونه می توانیم به آن ها کمک کنیم؟
دروغ والدین

دروغی که همه والدین به بچه هاشون میگن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گاهی اوقات والدین ناچار به گفتن دروغ به کودکان خود هستند تا از آنها مراقبت به عمل آورند. اما اکنون بعد از گذشت چند سال به این دروغ ها هنوز هم اعتقاد دارید؟
حسادت کودکان

روشی عاقلانه برای کنترل حسادت فرزندتان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گاهی اوقات بنابر برخی دلایل ممکن است فرزند شما نسبت به دوستان خود احساس حسادت داشته باشد. در این شرایط چگونه باید حسادت او به دوستانش را کنترل کرد؟
دخالت مادرشوهر

نحوه برخورد با دخالت مادرشوهر در تربیت فرزند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دخالت مادرشوهر در تربیت فرزندان شما را آزرده خاطر کرده؟ در این مواقع آرامش خود را حفظ کرده و درباره مشکل با او صحبت کنید و یا اینکه همراه او نزد متخصص اطفال بروید.
تربیت فرزند بعد از طلاق

لطفا برای تربیت فرزند شاد و سالم بعد از طلاق بخوانید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
طلاق والدین می تواند آسیب های روانی زیادی در کودکان داشته باشد اما مهم ترین کاری که والدین باید بعد از این اتفاق در زندگی انجام دهند، انتخاب روش صحیح تربیت فرزند بعد از طلاق است.
رفتار با کودک بی ادب

با کودک بی ادب فقط اینطور باید رفتار کرد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در اکثر میهمانی ها کودکان برای جلب توجه دیگران رفتار بی ادبانه و گستاخانه ای از خود بروز می دهند که برای تربیت و برخورد با این کودکان باید با احترام و ادب با آن ها رفتار کرد.
فواید قصه گویی برای کودکان

به دلایلی مهم برای کودکتان داستان بخوانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قصه گویی برای کودکان فواید زیادی دارد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد پس با روشی صحیح به قصه گویی برای فرزندانتان بپردازید.
صفحه 1 از 20