بارداری هفته به هفته

وضعیت هفته 37 بارداری
شما در هفته سی و هفتم بارداری تقریبا به بالاترین سایز خود رسیده اید و شکم شما نیز تغییر شکل داده که این ها نشانه ی آماده شدن جنین برای زایمان است.
جنین در هفته بیستم بارداری

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

زمان مطالعه : 4 دقیقه
وزن کودک شما به 320 گرم رسیده است. طول بدن او نیز از فرق سر تا باسن برابر 16.5 سانتی متر و از فرق سر تا پاشنه پا به صورت کشیده و صاف حدود 25 سانتی متر می باشد.
هفته سی و ششم بارداری

وضعیت جنین و مشکلات مادر در هفته 36 بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 36 بارداری کودک شما رشدش کامل می شود و متاسفانه شما درد زیادی را در لگن خود احساس خواهید کرد و همچنین جایی برای خوردن غذا ندارید.
هفته چهلم بارداری

علائم زایمان در هفته چهلم بارداری و وضعیت جنین

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در هفته چهلم بارداری علائم زایمان کم کم خود را نشان میدهند مادر نیز می تواند با انجام کارهایی موثر زایمان را جلوتر بیاندازد.
هفته آخر بارداری

کارهای مهمی که هفته آخر بارداری باید انجام داد

زمان مطالعه : 10 دقیقه
در هفته آخر بارداری غذای سنگین نخورید و روزی 8 لیوان آب را حتما بنوشید همچنین مراقب پوست خود باشید و با روغن گیاهی سینه خود را چرب کنید.
زایمان در هفته 42 بارداری

نشانه ها و علائم زایمان در هفته 42 بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شروع انقباضات و پاره شدن کیسه آب یکی از نشانه های زایمان در هفته 42 بارداری است که نیاز به رسیدگی و فوریت های پزشکی دارد.
جنین در هفته 41 بارداری

مراقبتهای هفته 41 بارداری و وضعیت جنین و مادر در این هفته

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 41 بارداری کودک به سمت کانال تولد پایین می آید و باعث ایجاد درد در ناحیه لگن میشود که بهتر است برای تسکین درد از شکم بند استفاده نمایید.
هفته بیست و یکم بارداری

علائم و تغییرات مادر و جنین در هفته بیست و یکم بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شما در هفته بیست و یکم بارداری یعنی چهارماه و سه هفته باردار هستید و در این هفته کودک شما رشد می کند و حرکاتش بیشتر می شود و در بدنتان تغییراتی رخ می دهد.
اندازه جنین

“اندازه جنین” از هفته ی اول تا آخر بارداری + عکس

زمان مطالعه : 6 دقیقه
هفته ی چندم بارداری هستید ؟ دوست دارید بدانید جنین شما الان چه اندازه ای است ؟ “اندازه جنین” از هفته ی اول تا آخرین روز و قبل از زایمان را به شما خواهیم گفت.
هفته 39 بارداری

تغییرات مادر و جنین در هفته 39 بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هفته 39 بارداری, تمام اندام های بدن جنین کامل شده است اما همچنان مغز او در حال رشد است و والدین باید در این هفته هر لحظه منتظر تولد فرزند خود باشند.
هفته 38 بارداری

حرکات جنین و وضعیت مادر در هفته 38 بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 38 بارداری کودک شما کامل شده است و در حال تمرین برای تنفس و بلعیدن است و مادر احتمالا در این هفته وقت بیشتری را در دستشویی می گذراند.
وزن جنین در هفته 35 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 35 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در هفته 35 بارداری جنین همچنان به رشد خود ادامه می دهد و فشار زیادی به رحم مادر وارد میکند که سبب مشکلاتی مثل تکرر ادرار میشود.
اندازه جنین در هفته 34 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 34 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هفته 34 بارداری کودک شما اندازه یک طالبی است و پنج پوند وزن دارد ، در این هفته ممکن است دچار مشکلاتی مثل تاری دید شوید که بعد از زایمان بر طرف میشود.
جنین در هفته 33 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 33 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیش از هشت ماه از دوران شیرین حاملگی را پشت سر گذاشته اید و اکنون هفته 33 بارداری را سپری میکنید تنها چند هفته به تولد کودک دلبندتان باقی مانده است.
وضعیت جنین در هفته ی 32 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته ی 32 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته ی 32 بارداری جنین به اندازه یک بطری شیر رشد کرده و مهارت های لازم از تنفس تا مکیدن و تنفس و قورت دادن را برای زندگی در بیرون از رحم را یاد گرفته است.
صفحه 1 از 3