مدفوع

فواید مدفوع انسان
متخصصین از اصلاح پیوند میکربیوم مدفوع دریافتند که اثرات درمانی آن فقط به بیماری های روده محدود نمی شود. برخی بیماری های دیگر با استفاده از کشت مدفوع انسان درمان شدند.
دستشویی رفتن در روز

دستشویی رفتن در روز چند بار باید باشد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد دفعات منظم دستشویی رفتن و دفع مدفوع در روز نشان دهنده سلامت انسان است اما اگر با تغییراتی مواجه شد ممکن است یک بیماری در بدن وجود داشته باشد.
خون در مدفوع نوزاد

خون در مدفوع نوزاد نشانه ی چیست ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وجود رگ های خونی یا ترشح خون در مدفوع نوزاد در برخی مواقع می تواند بسیار خطرناک باشد، خون در مدفوع نوزاد دلایل مختلفی دارد اما راه هایی هم برای از بین بردن و پیشگیری از وجود خون در مدفوع نوزاد وجود دارد.
ژله ای شدن مدفوع

علت اصلی ژله ای شدن مدفوع کودکان و بزرگسالان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ژله ای شدن مدفوع ممکن است به علل هموروئید و یا انگل اتفاق بیفتد آلرژی غذایی نیز یکی از عوامل موثر در مخاطی شدن مدفوع است.
كار كردن شكم نوزاد

کار کردن شکم نوزاد شیرخوار چندبار در روز طبیعیه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کار کردن شکم و دفع مدفوع در هر نوزاد شیرخوار متفاوت است اما رنگ و شکل مدفوع نوزاد مهم است و اگر طبیعی نباشد نشان دهنده وجود یک بیماری می باشد.
مدفوع سبز نوزاد

مدفوع سبز نوزاد یعنی مشکل و بیماری ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدفوع نوزاد هر رنگی که باشد علتی پشت آن نهفته است که گاه طبیعیست و گاه نگران کننده، اولین مدفوع نوزاد نیز به رنگ سبز تیره و چسبناک می باشد.
شکل مدفوع

وقتی علت چسبندگی و تغییر شکل مدفوع زنگ خطر است!

زمان مطالعه : 9 دقیقه
مدفوع ترکیبی از غذای هضم نشده و باکتری و نمک است هر فردی شکل مدفوع خاص خود را دارد که گاهی شکل ظاهری آن تغییر می کند که تاثیرات تغذیه ناسالم است.
علت زیاد دستشویی رفتن

علت زیاد دستشویی رفتن چیست؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تعداد دفعات استفاده از دستشویی در هر فرد متفاوت است. افرادی هستند که زیاد دستشویی رفتن آن ها در روز ممکن به دلیل وجود یک بیماری در بدن آن ها باشد.
دلیل خون در مدفوع

خون در مدفوع نشانه سرطان است؟ + علت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وجود خون در مدفوع یک مسئله غیر عادی است که در صورت بروز این مشکل، بیماران باید حتما به پزشک مراجعه کنند و البته وجود خون در مدفوع علائم و دلیل هایی هم دارد.
زخم معده

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زخم معده یک بیماری دستگاه گوارشی دارد که به دلایل متفاوت به وجود می آید، در ادامه از تمام آنچه باید درباره زخم معده بدانید مطلع خواهید شد.
عوارض نگه داشتن مدفوع

نگه داشتن مدفوع چه عوارضی دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از افراد به نگه داشتن مدفوع توجه ای نمی کنند اما این را باید بدانند که نگه داشتن مدفوع عوارض جانبی جدی دارد که بسیار خطرناک و جبران ناپذیر است.
علل و درمان بیماری سوء جذب چربی

وقتی رنگ مدفوع تان خبر از مشکل سوء جذب چربی می دهد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ممکن است شما از مشکل سوء جذب چربی در بدنتان بی خبر باشید که از علائم و نشانه های این بیماری می توان رنگ مدفوع یا درد کیسه صفرا را نام برد.
بی اختیاری مدفوع در کودکان

آنچه باید در مورد بی اختیاری مدفوع در کودکان (انکوپرزیس ) بدانید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بی اختیاری مدفوع در کودکان ممکن است به علل ساده ای مثل درد هنگام دفع یا نوشیدن مایعات ناکافی بروز می کند و می توان آن را با تشویق و ورزش و غذای مناسب کنترل کرد.
درمان بیماری تانسموس

علائم بیماری تانسموس چیست؟ + علل و درمان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بیماری تانسموس یا تنسموس از جمله بیماری های روده آزار دهنده است که در موقعیت های اجتماعی شرایط را دشوار می کند و شما را مدام به سمت دستشویی فرا می خواند.
مدفوع نوزاد

معنی رنگ مدفوع نوزاد و نشانه های هر کدام چیست ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از کارهای مهمی که مادران باید برای نوزادشان اجام دهند بررسی مدفوع اوست زیرا مدفوع نوزاد نشان دهنده سلامت یا بیماری نوزاد است.
صفحه 1 از 2