کتاب کنکور
یکی از مهم ترین سوالات دانش آموزان در ابتدای مسیر مطالعه برای کنکور تجربی سوال درباره انتخاب بهترین کتاب های تست کنکور می باشد. برای همین در ادامه بهترین منابع کنکور تجربی و ریاضی را که توسط بهترین مشاوران تحصیلی مشخص شده، به شما معرفی می کنیم.

چطور با کمک مشاور تحصیلی کتاب تست کنکور را انتخاب کنیم؟

اگرچه در ادامه به معرفی کتاب های تست کنکور ریاضی و تجربی می پردازیم؛ اما لازم می دانیم در ابتدا به این موضوع مهم اشاره کنیم که منابع مناسب کنکور براساس سطح علمی و توانایی دانش آموزان مشخص می شود. یعنی با توجه به وضعیت تست زنی دانش آموز و ترازش در آزمون های آزمایشی و نقاط ضعف و قوتش در دروس مختلف و... مشاور تحصیلی خوب منابع خاصی را به دانش آموز پیشنهاد می دهد. پس مشاور تحصیلی خوب کسی ست که با توجه به وضعیت دانش آموز بتواند کتاب تست مناسب برای دروس مختلف را تعیین کند.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب منابع مناسب کنکور ریاضی و تجربی حتما با یک مشاور تحصیلی خوب مشورت کنید و زیر نظر مشاوران تحصیلی منابع کنکور را انتخاب کنید. چرا که منابع کنکور از جمله مهم ترین ابزار شما برای موفقیت در کنکور سراسری هستند. پس بهتر است این ابزار را با مشورت افراد آگاه و باتجربه انتخاب کنید. اما در ادامه می پردازیم به معرفی کتاب تست برای کنکور تجربی و ریاضی

معرفی منابع ریاضی کنکور

معرفی منابع کنکور را با درس ریاضی شروع می کنیم که جزو مهم ترین دروس کنکور رشته تجربی و ریاضی است. با توجه به تفاوت درس ریاضی برای رشته های ریاضی و تجربی ما نیز منابع ریاضی کنکور را برای هر 2 رشته به صورت مجزا بررسی می کنیم.

ریاضیات تجربی کنکور

برای رشته تجربی ریاضیات جامع تجربی خیلی سبز منبع مناسبی برای بیشتر دانش آموزان با سطح متوسط در درس ریاضی محسوب می شود. مطالب درسی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در این کتاب جمع آوری شده؛ مثلا تمامی مطالب تابع در یک فصل تعریف و مطالب به صورت ساده و روان تدریس شده است.
اما برای داوطلبان کنکور که ریاضی آنها خیلی قوی بوده و به دنبال کتاب تست ریاضی پیشرفته هستند، کتاب IQ گاج را پیشنهاد می کنیم. این کتاب هم مانند منبع قبلی جامع بوده و شامل مطالب دهم، یازدهم و دوازدهم است و در 2 جلد به چاپ رسیده.
اما برای رشته ریاضی، اولین کتاب کمک درسی پیشنهادی باز هم از انتشارات خیلی سبز است. کتاب حسابان جامع خیلی سبز که هر فصلش شامل چند درس بوده که نام آنها بسیار شبیه به عناوین دروس کتاب درسی ریاضی است. پاسخ کلیدی تست ها در جلد اول و پاسخ تشریحی در جلد دوم کتاب تالیف شده.

برای دانش آموزان رشته ریاضی که به دنبال یک کتاب تست چالش برانگیزتر هستند، کتاب نردبام خیلی سبز را پیشنهاد می کنیم. حجم درسنامه های این کتاب کمتر است و بنابراین، دانش آموزانی که مفهوم درس را به خوبی آموخته اند، می توانند از این کتاب به عنوان منبع تست زنی پیشرفته استفاده کنند.

معرفی منابع فیزیک کنکور

برای معرفی منابع فیزیک کنکور ریاضی و تجربی، گزینه های پیشنهادی ما مجموعه میکروطبقه بندی گاج و فیزیک جامع خیلی سبز است. مجموعه میکروطبقه بندی برای پایه (دهم و یازدهم) و دوازدهم به صورت جداگانه چاپ می شود که هر کدام از این مجموعه ها، شامل 2 جلد است. جلد اول شامل بانک تست درس فیزیک و تست های محاسباتی، مفهومی و خلاقانه بوده و جلد دوم شامل پاسخ تشریحی کاملا مفهومی در کنار نکات کاربردی فیزیک کنکور می باشد.
کتاب فیزیک پایه
دیگر منبع فیزیک کنکور کتاب فیزیک جامع خیلی سبز است. فصل های این کتاب به صورت فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم تدوین شده. رویکرد این کتاب کاملا کنکوری بوده و درسنامه های هر فصل، قسمت های جداگانه در نظر گرفته است تا مطالب مرحله به مرحله به دانش آموز تدریس شود. در انتهای هر درسنامه تست های مرتبط با آن قرار گرفته است.
دانش آموزانی که به دنبال کتاب تست فیزیک کنکور با سطح پیشرفته تر هستند، می توانند سراغ منابعی مانند نردبام خیلی سبز یا مجموعه نشرالگو بروند.

معرفی منابع شیمی کنکور

زمانی که صحبت از معرفی کتاب تست برای کنکور تجربی و ریاضی برای درس شیمی می شود، پیشنهاد بسیاری از اساتید و مشاوران تحصیلی خوب کتاب های بهمن بازرگانی از انتشارات مبتکران است. این کتاب ها به صورت پایه به پایه برای دانش آموزان سال های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته های ریاضی و تجربی قابل استفاده هستند و در هر پایه شامل 2 جلد بوده که مطالب کتاب درسی را کاملا پوشش می دهند. کتاب تست شیمی مبتکران شامل بخش هایی مانند درس و نکته (آموزش نکات کلیدی شیمی)، تست های VIT (تست های خیلی مهم شیمی کنکور)، تست های دسا (دومین سطح اهمیت)، مناظره با دانش آموز (سوالات متداول دانش آموزان) و چک آپ (آزمون های میان فصل) می باشد.
کتاب تست شیمی
دیگر منبع یادگیری شیمی کنکور کتاب جامع شیمی خیلی سبز است.در این کتاب پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم بررسی شده. جلد اول کتاب تست شیمی خیلی سبز شامل درسنامه و تست می باشد. برای تسلط بیشتر دانش آموزان از مثال های متنوع استفاده شده است. در انتهای جلد اول، بخشی به عنوان "ضمیمه" وجود دارد که شامل مطالب حفظی هر سه پایه است. در جلد دوم، پاسخ های تشریحی قرار گرفته است.

معرفی کتاب تست کنکور تجربی و ریاضی توسط مشاور تحصیلی

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی