ژاله علو

تبریک آشا محرابی برای تولد ژاله علو

تاریخ انتشار : 14 مرداد 1399کد مطلب : 77094زمان مطالعه : 2 دقیقه
امروز 14 مرداد همزمان با سالروز تولد ژاله علو بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون است و آشا محرابی این روز را به این بانوی هنرمند تبریک گفت.

آشا محرابی تولد ژاله علو را تبریک گفت

ژاله علو بانوی پیشکسوت دنیای هنر که در زمینه صداپیشگی، گویندگی رادیو، بازیگری سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت های زیادی داشته است امروز تولد 93 سالگی اش را جشن گرفت.

این بازیگر پیشکسوت متولد 14 مرداد سال 1306 است و از چهره های ماندگار دنیای هنر است که بیش از 70 سال از عمر فعالیت های هنری او میگذرد.

14 مرداد سالروز تولد ژاله علو

آشا محرابی بازیگر کشورمان با انتشار پستی سالروز تولد ژاله علو را تبریک گفت و درباره او نوشت:

به بهانه تولد خانم ژاله عزیز و مهربان

خانم ژاله تنها یک بازیگر توانا ویک هنرمند حرفه ای نیست، او یک انسان خوب است، یک انسان شریف، از معدود کسانی که در روزهای سخت، پیدایشان می شود، کنارت می مانند تا سختی بگذرد و بعد آرام و بی ادعا می روند.

دوستتان دارم و تولدتان مبارک مردادی جذاب و خوش صدا....

ژاله علو

شوکت علو با نام هنری ژاله علو در خانواده ای متمدن متولد شد و پدربزرگش از خوشنویسان دوره قاجار بود و همین موضوع سبب شد تا از همان دوران کودکی به سمت فراگیری آثار ادبی رفت و از سال 1327 فعالیت در رادیو را آغاز کرد و در همان سال در سینما هم مقابل دوربین رفت.

ژاله علو

این بازیگر پیشکسوت بازی در تلویزیون را با سریال امیرکبیر در سال 1363 آغاز کرد و یکی از ماندگارترین نقش هایش را در سریال روزی روزگاری و نقش خاله لیلا ایفا کرد.

ژاله علو

سریال مختارنامه آخرین کار تلویزیونی ژاله علو است و سریال های ماندگار دیگری از جمله شیخ بهایی، ساعت شنی، روز رفتن، مشق عشق، تفنگ سرپر، مسافر ری، روزهای زندگی، آوای فاخته، وزیر مختار و... در کارنامه هنری او به چشم میخورد.

تولد 93 سالگی ژاله علو خاله لیلای روزی روزگاری

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : صفحه آشا محرابی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی