ایرج راد
بازیگران مختلفی تاکنون در سریالهای قاجاری در نقش ناصرالدین شاه حضور داشته اند. در ادامه بازیگران قدیم و جدید نقش ناصرالدین شاه قاجار را معرفی می کنیم.

بازیگران ایرانی در نقش ناصرالدین شاه

بسیاری از کارگردان سینما و تلویزیون به ساخت فیلمهای تاریخی علاقه داشته و تاکنون فیلم و سریالهای متعددی در این رابطه ساخته شده است. دوره قاجار یکی از موضوعات رایج در این مجموعه ها است که تا به حال کارهای زیادی در مورد آن تولید شده است.

علاوه براین زندگی ناصرالدین شاه قاجاری یکی از موضوعات رایج در فیلم های مربوط به دوران تاریخی ایران است.

در ماههای پایانی سال 99 اخبار مختلفی از ساخت سه مجموعه با موضوع ناصرالدین شاه قاجار منتشر شده و اولین گریم از حسن معجونی در فیلم آهوی من مارال که نقش این پادشاه قاجاری را بر عهده دارد انتشار یافت.

به همین بهانه در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک، بازیگرانی را معرفی می کنیم که نقش ناصرالدین شاه را بازی کرده و یا در حال بازی هستند.

حسن معجونی در سریال «آهوی من مارال»

حسن معجونی در نقش ناصرالدین شاه در سریال «آهوی من مارال» به کارگردانی مهرداد غفارزاده بازی می کند که برای پخش در شبکه نمایش خانگی تولید می شود. این سریال به عشق های ناصرالدین شاه می پردازد.

حسن معجونی

حامد کمیلی در سریال «قبله عالم»

حامد کمیلی در سریال جدیدی با عنوان «قبله عالم» به کارگردانی حامد محمدی قرار است نقش سریال ناصرالدین شاه را ایفا کند. در این سریال طنز به اتفاقات تاریخی دوران ناصرالدین شاه پرداخته می شود.

حامد کمیلی

بهرام رادان در سریال «جیران»

بهرام رادان در سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی، نقش ناصرالدین شاه را بر عهده دارد. این سریال به زندگی ناصرالدین شاه قاجار و اتفاقات بعد از مرگ امیرکبیر می پردازد.

بهرام رادان

ایرج راد در سریال «امیرکبیر»

سریال امیرکبیر قدیمی ترین سریالی است که در  مورد ناصرالدین شاه ساخته شده است.

ایرج راد در سریال امیرکبیر به کارگردانی سعید نیک پور در سال 1364 نقش ناصرالدین شاه را برعهده داشت. این سریال قدیمی بیشتر به زندگی امیرکبیر و اقدامات او پرداخته بود.

ایرج راد

سعید شیخ زاده در سریال«سالهای مشروطه»

سعید شیخ زاده در سریال سالهای مشروطه به کارگردانی محمدرضا ورزی، نقش جوانی ناصرالدین شاه قاجار را بر عهده داشت. در این سریال وقایع تاریخی از زمان صدارت میرزا تقی خان تا بهمن 57 روایت شد.

سعید شیخ زاده

عزت الله انتظامی در فیلم «ناصرالدین شاه آکتور سینما» 

عزت الله انتظامی در فیلم کمدی فانتزی ناصرالدین شاه آکتور سینما به کارگردانی محسن مخملباف نقش ناصرالدین شاه را ایفا می کرد. این فیلم در سال 1370 داستانی طنز را روایت می کند که در آن شاه قاجار عاشق یک هنرپیشه شده و حکومت را رها می کند.

عزت الله انتظامی

بازیگرانی مشهور در نقش ناصرالدین شاه

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی