فیلم خورشید

تبریک جواد عزتی به عوامل فیلم خورشید

تاریخ انتشار : 8 مرداد 1399کد مطلب : 77005زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی در جشنواره ونیز پذیرفته شد و جواد عزتی با انتشار پستی این اتفاق را به عوامل فیلم تبریک گفت.

فیلم خورشید مجید مجیدی در جشنواره ونیز

مجید مجیدی کارگردان سرشناس کشورمان سال گذشته فیلم خورشید را مقابل دوربین برد و با این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

این ساخته مجید مجیدی در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره فیلم ونیز پذیرفته شد و در بخش اصلی این جشنواره با دیگر فیلم ها به رقابت خواهد پرداخت.

تبریک جواد عزتی برای حضور فیلم خورشید در جشنواره ونیز

جواد عزتی بازیگر کشورمان در اولین تجربه همکاری با مجید مجیدی در فیلم خورشید مقابل دوربین رفت و با پذیرفته شدن این فیلم در جشنواره ونیز با انتشار پستی به عوامل فیلم تبریک گفت.

در پست منتشر شده توسط جواد عزتی آمده است:

تبریک به همکاران نازنینم در فیلم خورشید...

فیلم سینمایی خورشید به کارگردانی مجید مجیدی در بخش اصلی هفتاد و هفتمین جشنواره ی بین المللی فیلم ونیز پذیرفته شد.

هفتاد و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز اولین رویداد مهم سینمایی که پس ازبحران جهانی کرونا به صورت فیزیکی برگزار و از تاریخ دو تا دوازده سپتامبر(دوازده تا بیست و دوم شهریور نود ونه) برگزار می شود و فیلم ایتالیایی «روابط» ساخته «دنیله لوکه تی» افتتاح گر جشنواره خواهد بود.

امسال «کیت بلانشت» بازیگر استرالیایی برنده اسکار رئیس هیات داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی است و در کنار آن «ورونیکا فرانز» کارگردان و فیلمنامه نویس اتریشی، «جوانا هاگ» کارگردان و فیلمنامه نویس انگلیسی، «نیکولا لاجیویا» نویسنده ایتالیایی، «کریستین پتزولد» فیلمساز آلمانی، «کریستی پوییو» کارگردان رومانیایی و «لودیواین سانیه» بازیگر فرانسوی دیگر اعضای تیم داوری بخش رقابتی ونیز هفتاد و هفت را تشکیل می دهند که مسئولیت انتخاب برنده شیر طلای بهترین فیلم، شیر نقره ای جایزه بزرگ هیات داوران، شیر نقره ای بهترین کارگردانی، جوایز بهترین بازیگر مرد و زن جشنواره، جایزه هیات داوران و جایزه مارچلو ماستریانی (ویژه بهترین بازیگر نوظهور مرد یا زن) را بر عهده دارند.

فیلم خورشید

خورشید فیلمی به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید مجیدی است که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

مجید مجیدی و هومن بهمنش

مجید مجیدی کارگردانی که آثار موفقی چون پدر، بچه های آسمان، رنگ خدا، باران، آواز گنجشک ها، محمد رسول الله(ص) و... را در کارنامه هنری اش دارد و تجربه حضور در جشنواره های مختلف بین المللی را نیز دارد این بار هم با فیلم خورشید راهی جشنواره ونیز میشود.

علی نصیریان

خورشید مانند بسیاری از آثار مجید مجیدی فیلمی دغدغه مند است و به مشکلات کودکان کار می پردازد.

طناز طباطبایی

بازیگرانی چون جواد عزتی، طناز طباطبایی، علی نصیریان، روح الله زمانی، ابوالفضل شیرزاد، شمیلا شیرزاد، علی غابشی، مانی غفوری، محمدمهدی موسوی، صفر محمدی و... در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

خوشحالی جواد عزتی از حضور فیلم خورشید در جشنواره ونیز

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : صفحه جواد عزتی / عکاس:سحاب زری باف / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی