همکار سمی
داشتن رابطه دوستانه و صمیمی با همکار، حس خوبی است که شرایط را برای شما لذت بخش تر میکند اما برخی از همکاران شخص مناسبی برای صمیمی شدن نیستند.

انواع همکاران سمی که باید از آنها دوری کنید

شما در محل کار با افراد متفاوتی روبرو هستید که از هر کدام انرژی متفاوتی دریافت می کنید. بعضی از افراد در محل کار کاملاً یاری رسان و حمایت کننده هستند اما بعضی دیگر حس رقابتی بسیار قوی دارند و شاید بخواهند دست به انجام کار های منفی هم بزنند و در امور شما دخالت کنند.

در هر صورت انرژی که از این افراد به سمت شما ساطع می شود، تاثیر زیادی روی کارتان دارد. در این قسمت از نمناک بعضی از رفتار همکاران سمی را به شما معرفی می کنیم که بهتر است فاصله خود را با آن ها حفظ کنید.

طمع کار یا حریص

این افراد زمانی که شما در حال سخت کوشی و تلاش هستید، سعی دارند که اعتبار خودشان را افزایش دهند. خودتان را در شرایطی تصور کنید که قصد دارید پروژه مهمی را به اتمام برسانید و دیگر انرژی ذهنی و جسمی شما تمام شده است و تلاش های آخر را انجام می دهید اما ناگهان یک همکار مهربان به شما پیشنهاد کمک می دهد و حتی بدون اینکه خودتان بدانید ادامه این کار را از سمت رئیس می پذیرد. دقیقاً شبیه به یک لاشخور که قصد دارد در دقیقه آخر تمام زحمات شما را برداشت کند.

همکار طمع کار

غیبت کن

محل کار پر از افراد مختلف است و هر کدام حس های مختلفی نسبت به هم دارند اما گاهی اوقات بعضی از افراد مدام پشت سر دیگران غیبت می کنند. اگر همکاری داشتید که پشت سر دیگری مقابل شما غیبت می کند، باید از او فاصله بگیرد زیرا احتمالا این رفتار را در مورد شما هم دارد.

سیاستمدار

فرد سیاستمدار مدام به دنبال انجام کار هایی است که به نفع خودش به اتمام برسد. او کار را شبیه به یک بازی می داند.

نشانه همکار سمی 

همه چیز دان

این افراد معمولاً فکر می کنند که از همه بهتر هستند و همه افراد اطرافشان از آن ها پایین تر هستند. اگر به آنها نزدیک شوید، قطعاً به احساسات شما آسیب وارد می شود زیرا به گونه ای رفتار می کنند که گویا خودشان همه چیز را می دانند و به انجام هر کاری واقف هستند.

از پشت خنجر زدن

این افراد مدام ایده های شما را می دزدند تا خودشان را پیش رییس مطرح کنند. آن ها در نگاه اول جذاب به نظر می رسند و قصد دارند با شما صمیمی شوند و تمام ایده ها و افکار خوب شما را برای خودشان بردارند.

همکار سمی

تنبل

افراد تنبل معمولاً کار خودشان را به گردن شما می اندازند، به دستاورد های شما اهمیتی نمی دهند و سعی می کنند که فقط از زیر کار در بروند. قطعاً همکاری کردن با چنین افرادی باعث می شود که در جا بزنید.

انتقال دهنده حس گناه

بعضی از افراد هستند که مدام دوست دارند به شما حس گناه بدهند. شاید شما شب قبل تا صبح بیدار بوده اید و این پروژه را به اتمام رساندید اما ناگهان او اظهار می کند که شما زمان زیادی برای کار نگذاشتید و گرنه زود آن را تحویل نمی دادی . این افراد معمولاً حس گناه برای شما به وجود می آورند و یک رابطه سمی را برای شما می سازند.

نشانه مهم همکار سمی و مشکل ساز برای شما

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : همکار
وبگردی