تولد
کاربرد روبالشتی
همه می دانند که روبالشتی برای محافظت از بالشت و زیبایی آن استفاده می شود اما بر خلاف تصور همه کاربرد روبالشتی فقط همین نیست و کاربردهای جالب دیگری هم دارد.

کاربرد های متفاوت روبالشی و استفاده های جالب از آن

جالب است بدانید لوازم مختلفی هستند که کاربردهای متنوعی دارند اما شما از آنها باخبر نیستید و شما می توانید با یاد گرفتن آن ها، کار خود را زود تر و راحت تر پیش ببرید، لوازمی مثل یک روبالشتی ساده که همه ی ما تنها کاربرد عادی آن را میدانیم و بس در حالیکه روبالشتی ها چندین کاربرد جالب و فوق العاده دارند که در این قسمت از نمناک تعدادی از آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

گردگیری تیغه های پنکه

آیا تا به حال مشاهده کرده اید که تیغه های پنکه با آلودگی و جرم و گرد و خاک پر می شوند؟ شما می توانید روبالشی که کثیف شده و قصد شستنش را دارید را به عنوان یک وسیله گردگیری روی تیغه های پنکه بکشید که گرد و خاک پنکه را بگیرید. بعد از آن هم روبالشی را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و یا با دست بشویید.

تیغه های پنکه

استفاده به عنوان کیسه لباس هنگام سفر

هنگامی که سفر می کنید همیشه دوست دارید لباس های کثیف را جدا از لباس های تمیز نگه دارید. پس سعی کنید که یک روبالشی در سفر داشته باشید. لباس های کثیف را داخل آن ها بگذارید و زمانی که به خانه رسیدید، روبالشی را همراه با لباس های کثیف داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

تبدیل به دستمال کاغذی

قطعا شما هم در طول سفر نیاز به دستمال کاغذی دارید. هیچ چیز بهتر از روبالشی قدیمی اما تمیز در رنگ های مختلف نیست که بتوانید آن را به عنوان دستمال کاغذی یا دستمال های کوچک استفاده کنید.

بالش مخصوص سفر

زمانی که روبالشی ها قدیمی شوند، می توانید آنها را روی بالش هایی بکشید که مخصوص سفر هستند و نیاز به طراحی خاص و جدیدی ندارند یا اینکه می توانید روبالشی را به عنوان وسیله ای برای قرار دادن مواد غذایی مختلف مثل شکلات یا سبزیجات استفاده کنید.

بالش مخصوص سفر

به عنوان کاغذ کادو

بعضی از روبالشی ها آنقدر زیبا هستند که می توانید به عنوان کاغذ کادو آن را دور هدیه خود بپیچید.

بسته بندی لباس

اگر می خواهید سفر کنید و لباس هایی دارید که می خواهید کثیفی و آلودگی به آن ها وارد نشود و به جایی گیر نکند و پاره نشود، می توانید آن ها را داخل یک روبالشی بپیچید.

تمیز کردن کیف

اگر کیف و کفش چرم دارید و می خواهید روی آن را تمیز کنید، می توانید از رو بالشی که کثیف شده استفاده کنید و با استفاده از آن کیف ها را تمیز کرده و همچنین گردگیری کنید و بعد روبالشی را بشویید.

تمیز کردن کیف

بسته بندی پلاستیک ها

هنگامی که سفر می کنید قاشق و چنگال پلاستیکی و یا کاسه و ظروف پلاستیکی به همراه دارید. این ظروف نشکن هستند. فقط باید از آن ها به گونه ای مراقبت کنید که آلودگی روی شان ننشیند که هیچ چیز بهتر از یک روبالشی تمیز برای پوشاندن این ظروف نیست.

شستن عروسک ها

هنگامی که می خواهید عروسک ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازید، می توانید آن ها را داخل یک عدد روبالشی قرار دهید. انجام این کار باعث می شود تا عروسک های تان داخل ماشین لباسشویی خیلی حرکت نکنند و آسیب کم تری به آن ها وارد شود. از طرفی پاک و تمیز هم بشوند.

کاربردهای جالب روبالشتی که هر کسی نمیداند

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : بالشت
وبگردی