استفاده از لوازم آرایشی
با دانستن ترفندهای استفاده از لوازم آرایش تا آخرین قطره می توانید مدت طولانی تری از آن ها استفاده کنید و همچنین در هزینه صرفه جویی کنید.

ترفندهایی برای استفاده کامل از لوازم آرایشی

همه خانم ها عاشق زیبایی هستند و زیبایی و جذابیت برای آنان یک مسئله حیاتی است، به همین منظور دوست دارند که همیشه آراسته باشند و برای زیباتر شدن از وسایل آرایش و مراقبتی بسیاری استفاده می کنند.

اگر از این دسته افراد هستید و زمان زیادی را برای انتخاب و خرید لوازم آرایش صرف می کنید، ممکن است برایتان پیش آمده باشد که در مواقع ضروری که زمان زیادی برای خرید ندارید، یکی از لوازم آرایشی محبوبتان به اتمام رسد.

معمولا در این مواقع با خود می گویید کاش باز هم از آن داشتم. در این زمان بهتر است راه حلی بیابید تا بتوانید تا قطره آخر از لوازم آرایشتان استفاده نمایید.

اگر می خواهید همیشه مجبور به جایگزین کردن لوازم آرایشی خود نباشید، در این بخش از دنیای مد نمناک با ترفندهای استفاده از لوازم آرایش تا آخرین قطره آشنا شوید و بیش ازحد تصور خود از وسایل آرایشتان استفاده کنید و در طولانی مدت، در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید.

استفاده از لوازم آرایشی

چگونه از وسایل آرایشم تا انتها استفاده کنم؟

برای استفاده از وسایل آرایش مختلف خود تا انتها از روش های زیر استفاده کنید:

استفاده از ریمل خشک شده

اگر ریمل شما در حال حاضر خشک شده است، آن را کمی در آب گرم بگذارید تا بتوانید از مواد باقی مانده روی دیواره داخلی ریملتان نیز استفاده کنید زیرا با قرار دادن ریمل مژه یا ابرو در یک لیوان آب گرم، مایع درون آن را شل می شود. اما اگر تاریخ انقضای ریملتان گذشته، از مصرف آن بپرهیزید.

استفاده از رژلب مایع تا انتها

اگر رژلب مایع شما به انتها رسیده است، می توانید حلقه ی پلاستیکی گردن لوله رژ را بیرون بیاورید تا بتوانید با درآوردن این حلقه از سر لوله، به مقداری از مایع رژ که زیر آن جمع شده است دسترسی یابید زیرا حلقه خروجی لوله رژ مایع، محلی برای گرفتن رژ لب اضافی از روی برس است.

رژلب مایع

احیای کرم پودر

اگر کرم پودر محبوب شما به انتها رسیده است و تنها مقدار اندکی از این کرم به دیواره های شیشه یا تیوپ آن چسبیده، کمی کرم مرطوب کننده صورت داخل آن بریزید و تکان دهید تا کرم مرطوب کننده رنگی بسازید و خیلی راحت از همه کرم پودر خود استفاده کنید.

استفاده از پنکیک خشک شده

اگر لایه رویی پنکیک و پودرهای فشرده شما سفت و خشک شده است، با کمک یک تکه چسب پهن می توانید از پنکیک خشک شده و بلااستفاده ی خود دوباره استفاده نمایید و بخش سفت شده رویی پودر را جدا کنید تا پنکیک شما مانند روز اول شود.

پنکیک خشک شده

استفاده از لوازم آرایش تیوپی رو به اتمام

اگر محصول تیوپی آرایشیتان تمام شده است و شما وقت برای خرید دوباره آن ندارید و به بازار دسترسی ندارید، می توانید تیوب های پلاستیکی محصولات خود را با قیچی ببرید و باقی مانده محصول را در یک قوطی با درپوش محکم بریزید و استفاده کنید.

استفاده از رژ شکسته

اگر رژ لب شما شکسته و فکر می کنید که دیگر نمی شود از آن استفاده نمود و باید رژتان را دور بیاندازید، در اشتباه هستید زیرا شما با ترفندی می توانید رژ لب خود را احیا کنید. برای این کار هر دو قسمت رژ را از محل شکسته شده به شعله نزدیک کنید تا حرارت آن را کمی ذوب نماید، سپس این دو قسمت را قبل از سرد شدن، به هم چسبانده و صاف کنید.

رژلب شکسته

استفاده از ادکلن تا آخرین قطره

اگر ادکلن شما به انتها رسیده است، برای استفاده از رایحه خوش آن، قطرات آخر ادکلن را با فشار یه بشقاب از شیشه اش خارج کرده و با کرم مرطوب کننده مخلوط کنید تا وقتی کرم می زنید، بوی ادکلنتان تا مدت ها با شما بماند. می توانید قطرات نهایی ادکلنتان را از آن خارج کرده و داخل لوسیون های بدون بو بریزید تا یک لوسیون با رایحه دلخواه داشته باشید.

استفاده از ریمل و خط چشم خشک شده

اگر ریمل یا خط چشم خشک شده است، می توانید با استفاده از راه های ساده ای باز از آن ها استفاده کنید. شما می توانید چند قطره سرم نرمال سالین (سرم فیزیولوژیک) را داخل محصولات بریزید تا دوباره تازه شوند.

اگر از قلم خط چشم استفاده می کنید، برای احیای قلم خشک خط چشم می توانید نوک قلم را زیر آب سرد بگیرید و سپس قلم را چند با تکان دهید و از آن استفاده کنید.

ریمل خشک شده

استفاده از پنکیک یا سایه چشم شکسته

اگر پنکیک یا سایه چشممان شکسته یا خرد شده، آنها را دور نیاندازید و کمی الکل به سایه یا هر پودر فشرده خرد شده بیافزایید تا به حالت خمیر درآید. سپس آن را بفشارید. زمانی که پودر دوباره سفت شد ، می توانید از آن استفاده نمایید.

استفاده دوباره از مژه مصنوعی

بعد از استفاده از مژه مصنوعی آن را دور نیاندازید بلکه مژه مصنوعی را نگه دارید و برای پاک کردن ریمل روی آن، برس را به کمی الکل آغشته کرده و خیلی آرام بین مژه های مصنوعی بکشید تا مژه ها تمیز شده بدون اینکه خراب شوند.

مژه مصنوعی

استفاده از لاک خشک شده

اگر لاک ناخن شما خشک شده است، کمی استون درون لاک بریزید تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید. اگر درپوش لاک شما سفت شده و به هیچ طریقی باز نمی شود، سر لاک را درون یک لیوان آب جوش قرار دهید و به راحتی درب لاک را باز کنید.

استفاده از سایه چشم تا انتها

اگر سایه های چشم شما شکسته، آن را با کمی قطره چشمی مخلوط کنید و با یک قلمو هم بزنید تا سایه یکدست شود، سپس اجازه دهید سایه خشک شود و بعد از آن استفاده کنید.

استفاده مجدد از پد و برس آرایشی

اگر پد و برس آرایشیتان کثیف شده آن را دور نیاندازید بلکه با استفاده از یک صابون پد آرایشی را کاملا تمیز کنید و دوباره از آن استفاده کنید. برس را نیز زیر آب بگیرید، آن ها را به روغن زیتون و سپس شامپو بچه آغشته کنید، کاملا آب بکشید و به صورت افقی بگذارید تا خشک شوند.

فوت و فن استفاده از لوازم آرایشی تا قطره آخر

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی