نگهداری باقیمانده رنگ مو
اگر هنگام رنگ کردن موها مقداری از مواد رنگ مو باقی ماند، می توانید آن را نگهداری کنید اما باید نکاتی را در نگهداری این مواد رعایت کنید تا رنگ مو خراب نشود.

اصول نگهداری درست باقیمانده رنگ مو

رنگ مو تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد. بسیاری از خانم ها برای رنگ کردن مو به آرایشگاه رفته اما برخی دیگر ترجیح می دهند با خرید اکسیدان و رنگ مو خودشان در خانه موهای خود را رنگ کنند.

گاهی اوقات بعد از رنگ نمودن مو مقداری از آن باقی می ماند، یک سوال مهم که در این هنگام پیش می آید این است که آیا می توان باقیمانده رنگ مو را نگهداری کرد؟ آیا رنگ مو نیز فاسد می شود و تاریخ انقضا دارد؟ با ادامه این بخش از دنیای مد نمناک همراه شوید تا جواب سوالات خود را دریابید.

باقیمانده کدام نوع از رنگ مو را می توان به مدت طولانی نگهداری نمود؟

اگر رنگ موی شما دائمی است و با پراکسید مخلوط نشده باشد، می توانید آن را نگهداری نمایید اما اگر رنگ موی شما نیمه دائمی و از نوع بسته بندی پاکتی است قابل نگهداری نیست. تعداد کمی از رنگ موهای نیمه دائمی درظرف نگهدارنده یا به اصطلاح کنتینر عرضه می شوند، این نوع رنگ موها را می توانید نگهداری کنید.

نگهداری رنگ مو

رنگ مو را تا چه مدت می توان نگهداری نمود؟

رنگ مو هم تاریخ انقضا دارد، روی هر محصولی 2 تاریخ وجود دارد که یکی مدت زمان مجاز برای نگهداری در بازار یا همان تاریخ انقضا است که بعد از گذشتن آن تاریخ محصول باید معدوم شود و دومی علامتی مانند قوطی در باز که کنار آن M6، M12، یا M18 درج شده است و نشان می دهد مصرف کننده بعد از درگشایی می تواند محصول را در طول زمان باقیمانده تا اتمام تاریخ انقضا به مدت 6، 12 یا 18 ماه مصرف کند.

چگونه رنگ موی باقیمانده را نگهداری کنیم؟

اگر موهایتان کوتاه است و بعد از رنگ کردن مقدار قابل توجهی از رنگ مو باقی مانده، رنگ مو را در یخچال نگهداری نمایید. اگر رنگ موی باقی مانده شما از نوع نیمه دائمی است و محصول مورد نظر از نوع ظرف دار است، درب آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید زیرا رنگ های نیمه دائمی در اثر تماس با اکسیژن واکنش نشان داده و اثر خود را از دست می دهند.

اگر رنگ مویتان دائمی است و با پراکسید مخلوط نشده درب آن را محکم بسته و در یخچال بگذارید. اگر رنگ شما با پراکسید مخلوط شده باشد، باید آن را دور بیاندازید.

هر بار قبل از استفاده از این رنگ موهای باقی مانده تاریخ انقضای محصول را چک کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

نگهداری اضافه رنگ مو

زمان نگهداری رنگ مو به این نکات توجه کنید:

رنگ مو را در محیط گرم نگذارید:

رنگ مو را در محیط گرم و در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا گرما باعث جدا شدن ترکیبات رنگ مو و تخریب آنها می شود و واکنش های شیمیایی ناخواسته ای ایجاد می کند.

درب بطری را کامل ببندید:

باز گذاشتن بطری ها باعث اکسیداسیون می شود و رنگ را کاملاً بی فایده کند.

رنگ موی مخلوط را دور بیاندازید:

نگهداری و ذخیره کردن رنگ مو مخلوط شده اشتباه است و رنگ موی مخلوط باید ظرف 1 ساعت استفاده شود.

روش نگهداری رنگ مو

سوالاتی در مورد رنگ موهای تاریخ گذشته

اکسیداسیون رنگ مو تاریخ گذشته چیست؟

هر محصول باز شده ای که در معرض نور خورشید، هوا، رطوبت، گرما قرار داشته باشد، سریعتر تخریب و اکسید می شود. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که می تواند بر مواد شیمیایی موجود در رنگ مو تأثیر منفی بگذارد. اگر اکسیداسیون رخ داده باشد هنگام رنگ کردن مو، رنگ تیره تری به دست آورید.

چگونه تشخیص دهیم که تاریخ رنگ مو گذشته است؟

  • اگر رنگ موی شما، بوی بدی می دهد.
  • اگر هنگام باز کردن رنگ، یک مایع شفاف و آبکی از بطری خارج می شود.
  • اگر بطری نشت کرده یا ترک خورده است.
  • اگر رنگ از کلاهک بطری بیرون زده است و یک حلقه قرمز، زرد یا نارنجی در اطراف کلاه یا رگه هایی از همان رنگها در رنگ واقعی وجود دارد.

رنگ موی تاریخ گذشته

چرا نباید از رنگ موهای تاریخ گذشته استفاده کنید؟

  1. پیش از این هم در بخش آرایش و زیبایی نمناک گفتیم که استفاده از رنگ موهای تاریخ گذشته رنگ موهای شما را تیره تر خواهد کرد و نتایج نا مطلوبی از رنگ بدست می آورید.
  2. رنگ موی منقضی شده به اندازه رنگ تازه دوام ندارد و استفاده از رنگ موهای تاریخ گذشته برای رنگ کردن موها سبب می شود رنگ موهایتان به سرعت از بین برود.
  3. استفاده از رنگ موهای تاریخ گذشته ممکن است به فولیکول مو یا ساقه مو آسیب رساند.
  4. استفاده از رنگ تاریخ گذشته سبب ایجاد موخوره و یا از بین رفتن ریشه مو می شود.
  5. اگر موهای بلوند روشن، سفید یا خاکستری داشته باشید استفاده از رنگ موهای تاریخ گذشته سبب می شود موها حالت سبز به خود بگیرد. این نتیجه اکسیداسیون روی فلزات سخت مانند مس است که در رنگ مو استفاده می شود.
  6. برخی از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو که احتمال دارد باعث واکنش های آلرژیک شوند، اکسیداسیون در رنگ موهای تاریخ گذشته اثر این مواد شیمیایی را تشدید می کند.

تاریخ انقضا رنگ مو

کدام رنگ موها ماندگاری بیشتری دارند؟

رنگ های تیره نسبت به رنگ های روشن طول عمر بیشتری دارند. همچنین نوع مارک و مواد تشکیل دهنده نیز در ماندگاری رنگ مو نقش دارند. محصولات طبیعی که فاقد مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده هستند بدون توجه به نحوه ذخیره شدن، به سرعت تخریب می شوند.

روش صحیح نگهداری باقیمانده رنگ مو + نکات

4.718
این مطلب مفید بود ؟171
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رنگ مو
وبگردی