یادگیری سریع

3 راه برای یادگیری سریع همه چیز

کد مطلب : 86008زمان مطالعه : 2 دقیقه
افرادی که در هر زمینه ای یادگیری بهتر و سریعتری دارد، زودتر به موفقیت می رسند. اگر شما هم میخواهید هرچیزی را سریع یاد بگیرید سه تکنیک ساده را دنبال کنید.

سه راه متفاوت برای یادگیری سریعتر

بعضی از افراد خیلی سریع تر از دیگران عمل می کنند؛ یعنی در حوزه یادگیری خیلی زودتر از بقیه مطالب را یاد می گیرند. شاید شما هم دل تان بخواهد جزء این افراد باشید. نگران نباشید! خوشبختانه تکنیک ها و راهکار هایی هستند که باعث یادگیری سریع تر می شوند و در این قسمت از رازهای موفقیت در نمناک سه راهکار مفید را به شما معرفی خواهیم کرد.

عامل انگیزه خود را بشناسید

اول ببینید که چه چیزی باعث می شود تا برای درس خواندن انگیزه پیدا کنید. انگیزه برای یادگیری چیز های جدید اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما انگیزه داشته باشید تا چیزی را یاد بگیرید، ذهن تان بهتر عمل می کند و پروسه یادگیری برای تان جذاب تر پیش می‌ رود و خسته نمی شوید و همین باعث می شود که مطالب داخل ذهن تان بماند. پس قبل از این که شروع به مطالعه هر موضوعی کنید، ببینید که به چه چیزی علاقه دارید؛ سپس به سراغ همان موضوع بروید.

راهکار یادگیری سریع

قبل از شروع، پایه و بیس کار را بسازید

یاد گرفتن یک مهارت؛ یعنی پیدا کردن ساختار های پنهان در آن. اگر شما بتوانید فونداسیون و نتیجه کلی کار را در ذهن تان بسازید و بعد به سراغ کار عملی بروید؛ قطعاً یادگیری برای تان سریع تر می شود.

در واقع باید اطلاعات و آگاهی خود را در مورد آن کار افزایش دهید تا در زمانی که مشغول هستید، بتوانید مهارت را بهتر پیش ببرید. می توانید از حقایق، مفاهیم و فرایند هایی که راجع به آن موضوع می خوانید، لیست تهیه کنید. اهمیت لوازم مختلف را در آن جا یادداشت کنید و سعی کنید که با اطلاعات و آگاهی کافی پیش بروید.

بدانید که؛ چه زمانی شروع کنیم و چه زمانی متوقف شویم؟

اینکه شما بدانید از چه جایی باید شروع به کار کنید و چه جایی کارتان را به اتمام برسانید، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ یعنی باید با مرحله ‌بندی پیش بروید. زمانی که این دسته بندی را انجام دهید، ذهن تان راحت‌ تر مطالب را درک می کند و بهتر یاد می‌ گیرد؛ پس سعی کنید قبل از این که شروع به کار کنید، برای خودتان مشخص کنید که می خواهید از کجا شروع کنید و در کجا به پایان برسانید و یک هدف مشخص در انتهای کار برای خودتان تعیین کنید.

3 راه برای یادگیری سریع همه چیز

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی