حلقه ازدواج
گاهی قیمت حلقه ازدواج جواهر مانعی است بر سر راه ما و حلقه رویاهایمان، اما اینجا ما به شما راهکارهایی پیشنهاد می دهیم تا بتوانید حلقه دلخواهتان را با قیمت کمتر بخرید.

4 راه حل برای کاهش قیمت حلقه ازدواج جواهر

از آنجایی که حلقه ازدواج نماد عشق و تعهد بین ما و همسرمان است و قرار است همیشه در دستانمان باشد، باید طرح حلقه ازدواج انتخابی ما به دلمان بنشیند و از دیدن آن لذت ببریم. به قول کلبی تروس (Colby Truce):
 حلقه ازدواج فقط یک تکه جواهر نیست، نشانی است از تعهد و عشقی بزرگ.
اما گاهی قیمت حلقه ازدواج جواهر مانعی است بر سر راه ما و حلقه رویاهایمان؛ برای همین من در ادامه راهکارهایی ارائه می‌دهم تا با کم کردن قیمت انگشتر بتوانید طرحی نزدیکتر به طرح آرزوهایتان بخرید.
قیمت اصلی جواهر بر پایه‌ی سنگ الماس آن می‌چرخد. برای همین تصمیم گرفتم از راه قانون 4C که قانون معروف جهانی برای قیمت گذاری الماس است، راهکارهای خودم را پیشنهاد بدهم.
قانون 4C شامل رنگ، خلوص، برش الماس و قیراط یا همان وزن است.

  • رنگ

فکر کنم همه‌ی ما می‌دانیم که فقط وجود مقدار کمی رنگ در الماس مقدار زیادی از ارزش آن کم می‌کند.
درجه بندی رنگ الماس با حروف انگلیسی و از D تا Z مشخص شده است و هر چه درجه رنگی به D نزدیکتر باشد الماس گرانتر است.
اما نکته اینجاست که تا حدی از درجه بندی رنگی الماس با چشم غیر مسلح اصلا قابل تشخیص نیست. یعنی به احتمال زیاد شما و اطرافیانتان فرقی بین الماس با درجه D و F متوجه نمی‌شوید، ولی این دو با هم اختلاف قیمت زیادی دارند.
شما می‌توانید همچنان از رنج الماس‌های با کیفیت که بین D تا F هستند انتخاب کنید اما اگر قیمت برایتان مهم است مثلا نوع  F  را برای حلقه ازدواج خودتان انتخاب کنید تا مقداری در هزینه ی خود صرفه جویی کرده باشید.

  • خلوص

حلقه و پشت حلقه

می‌رسیم به فاکتور بعدی که آن هم دقیقا مثل رنگ است. هرچه میزان لکه‌ها و ناخالصی‌های الماس کمتر باشد و به اصطلاح خلوص و شفافیت بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری دارد.
تشخیص وضوح و شفافیت الماس نیز با چشم غیر‌مسلح و بدون تخصص لازم امکان‌پذیر نیست. در نتیجه شما می‌توانید کمی از کیفیت و خلوص الماس روی حلقه ازدواج خود بزنید تا بتوانید قیمت آن را به مقدار قابل توجهی کم کنید.
البته این کار را تا جایی انجام دهید که کیفیت الماس خیلی افت نکند و یا از درخشش آن تا حد قابل توجهی کم کند.

  • برش الماس

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر روی قیمت الماس و در نتیجه قیمت کلی حلقه ازدواج تاثیر می‌گذارد نوع برش آن است.
برش الماس انواع بسیار متنوعی دارد و نیازمند تخصص و مهارت زیادی است. کوچکترین اشتباه و عدم تقارن در برش سنگ باعث افت کیفیت و درخشندگی آن می‌شود. پس حواستان باشد که هر نوع برشی که انتخاب می‌کنید توسط استادکار و یک جواهری معتبر انجام شده باشد.
خبر خوب این است که انواعی از برش‌های الماس که ساده‌تر هستند قیمت پایین‌تری دارند. شما می‌توانید حلقه ازدواج جواهر با برش‌های الماس ساده‌تر سفارش دهید. 
مثلا الماس با برش گرد برلیان یکی از سخت‌ترین برش‌ها است و قیمت بالاتری دارد. اما برش امرالد جزو ارزانترین برش های الماس است که اتفاقا جزو ترندهای سال 2020 و 2021 بوده است.

حلقه ازدواج زیبا

  • قیراط (وزن)

خب می‌رسیم به موردی که بیشترین تاثیرگذاری را روی قیمت الماس دارد. با بالا رفتن وزن الماس، قیمت آن تصاعدی بالا می‌رود.
مثلا در شرایط یکسان یک الماس با وزن چهار قیراط قیمتی بیش از دو برابر الماسی با وزن دو قیراط دارد.
شما می‌توانید الماس‌های کمی کوچکتر انتخاب کنید تا مقدار زیادی از قیمت نهایی حلقه ازدواج رویاییتان کم کنید.
اما آخرین پیشنهاد من به شما که احتمالا هیجان انگیزترین آنها هم هست این است که به جای خرید یک انگشتر با تک الماس درشت، انگشتری بخرید که طراح و سازنده با هنرمندی و ظرافت، آن طرح را از کنار هم قرار دادن چند الماس کوچکتر خلق کرده باشند. در این طرح شما انگار یک الماس درشت روی حلقه ازدواجتان دارید اما در حقیقت آن الماس درشت از چند الماس کوچکتر تشکیل شده است.
این طرح برای آنکه زیبا به نظر برسد باید با دقت و ذوق بالایی طراحی شود و با ظرافت زیادی ساخته شود که از عهده‌ی هر جواهری‌ای بر نمی‌آید. تنها جواهری‌هایی با قدمت و مهارت بالا مثل جواهری زمردی می توانند چنین زیبایی‌ای را خلق کنند.

برای دیدن طراحی‌های متنوع و ظریف گالری زمردی به شبکه‌های اجتماعی آنها سر بزنید. با هر سلیقه و بودجه‌ای که دارید دست خالی بر نمی‌گردید:
Instagram:https://www.instagram.com/zomorodijewelry/
Aparat:https://www.aparat.com/zomorodi_jewelry
در لینک زیر نیز مجموعه‌ای بی‌نظیر از حلقه ازدواج جمع‌آوری شده است. شما می‌توانید طرح دلخواه حلقه ازدواج خود را هم به زمردی سفارش دهید.
https://zomorodi.com/fa/products/wedding-rings

همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره و خرید با شماره های زیر در تماس باشید:

021-55622715
09121509364

چطور با هزینه کمتر حلقه ازدواج دلخواهم را بخرم؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی